Wtorek 23-04-2019, imieniny Wojciecha, Jerzego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tutaj ma powstać biurowiec

 
Elbląg, Tutaj ma powstać biurowiec
Na tej działce maj powstać biurowiec (fot. Michał Skroboszewski)

To na działce między ul. Warszawską a rzeką Elbląg miałby powstać biurowiec, którego budową zainteresowane są władze Elbląga i Agencja Rozwoju Przemysłu. - Architektura budynku musi być dostosowana do naszych wymogów – podkreśla wiceprezydent Janusz Nowak. Zobacz zdjęcia.

Jak już informowaliśmy, biurowiec klasy A o powierzchni 10 tys. m kw. ma powstać na Wyspie Spichrzów do połowy 2022 roku. Ma kosztować 50 mln złotych i spowodować, że w Elblągu powstanie 1200 nowych miejsc pracy. To jedne z założeń programu „Fabryka”, realizowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu, która na zlecenie rządu chce ożywić gospodarczo miasta średniej wielkości. Prezydent na początku roku podpisał list intencyjny w sprawie budowy. By jednak biurowiec mógł powstać, na początek konieczna jest aktualizacja planu zagospodarowania przestrzennego Wyspy Spichrzów. Dotychczasowy przewiduje funkcje turystyczne, a potrzebne są przede wszystkim usługowe.
     - Nie chcemy zmieniać stylu zabudowy. Jeśli inwestorzy nie dostosują architektury budynku do naszych wymogów, to list intencyjny nie zostanie skonsumowany – zapewniał dzisiaj na posiedzeniu komisji gospodarki miasta wiceprezydent Janusz Nowak. - Jeśli nie zmienimy planu, agencja i inwestorzy wybiorą inne miasto.
     - W planie określimy funkcję usługową bardzo szeroko. Intencje jest taka, by nadbrzeże w tym miejscu tętniło życiem, szczególnie dolna kondygnacja budynku. Trzeba to dobrze w planie rozpisać – dodała Katarzyna Wiśniewska, dyrektor Departamentu Architektury i Urbanistyki Urzędu Miejskiego w Elblągu.
     Jak przyznał wiceprezydent Nowak, to od radnych w ostateczności będzie zależało, jakie będą szczegółowe zapisy planu. - Rozpoczynamy procedurę, to Rada Miejska ostatecznie zdecyduje o kształcie planu. Jeśli nie podejmiemy tej uchwały, to zamykamy sobie drogę do powstania tej inwestycji – mówił Janusz Nowak.
     Radni komisji gospodarki miasta pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia nowego planu zagospodarowania Wyspy Spichrzów. Ostateczna decyzja zapadnie na czwartkowej sesji Rady Miejskiej. Procedura uchwalenia planu powinna potrwać około półtora roku.
     
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex Dispersion Soft
Pieczątki Firmowe
Clinex Glass
Płyn do mycia i dezynfekcji