Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W sprawie ogródków letnich na starówce

 
Elbląg, W sprawie ogródków letnich na starówce
Rek

Elbląscy restauratorzy ze starówki uważają, że opłaty za ustawienie letnich ogródków kawiarnianych należą u nas do najwyższych w kraju i w sprawie obniżenia tych opłat interweniowali u radnych Platformy Obywatelskiej. Marek Kucharczyk i Antoni Czyżyk podczas jutrzejszej (24 kwietnia) sesji Rady Miejskiej zapytają Prezydenta o stawki i o możliwości uproszczenia procedur ubiegania się o ustawienie letniego ogródka na starówce.

– W przekazanych nam podczas spotkania z przedsiębiorcami ze starówki wyliczeniach zestawiono wysokość opłat obowiązujących w Elblągu z opłatami w innych miastach – informuje radny PO Marek Kucharczyk, który po interwencji restauratorów chce zająć się tą sprawą. – Zdaniem restauratorów opłaty za letnie ogródki w naszym mieście należą do najwyższych w Polsce, podczas gdy Elbląg odwiedza znacznie mniej turystów niż Gdańsk, Wrocław czy Kraków. Wydaje się i ta opinia ma uzasadnienie po dyskusji z właścicieli kilku restauracji oraz kawiarni na starówce, że konieczna jest weryfikacja poziomu tych opłat w naszym mieście.
     Sprawa opłat za letnie ogródki stanie na wtorkowej sesji Rady Miejskiej, w interpelacji radnych PO poruszona zostanie również kwestia obowiązującej i stosowanej przez urzędników procedury ubiegania się o zgodę na ustawienie letniego ogródka na starówce.
– Przedsiębiorcy zwrócili uwagę na konieczność powtarzania każdego roku czynności uzyskiwania zgody Konserwatora Zabytków oraz zezwoleń i dublowania się opłat w Departamencie Mienia Komunalnego oraz Departamencie Zarządu Dróg. Mamy wyraźną sugestię uproszczenia tej procedury i ciekawe propozycje od restauratorów, tzw. skróconej ścieżki decyzyjnej – obie propozycje chcemy przekazać służbom Prezydenta do oceny i analizy – mówi szef klubu PO Antoni Czyżyk.
     Dyskusja o sposobie naliczania opłat za letnie ogródki wraz z początkiem sezonu toczy się w wielu polskich miastach, przynajmniej w kilku, m.in. w Poznaniu i Rzeszowie, przybrała formę ostrego sporu przedsiębiorców z władzami.
– Liczymy, że zgłaszana przez nas interpelacja, będąca opinią ważnej dla wizerunku i życia starówki branży gastronomicznej, zostanie przeanalizowana przez służby miejskie. Szukamy, zwłaszcza w sprawie uproszczenia procedur, potwierdzenia hasła „Przyjazny Urząd” na bardzo konkretnym przykładzie – dodają radni Platformy Obywatelskiej.
     Interpelacja jest jedną z najpopularniejszych form kontroli władz samorządowych. Polega na zgłoszeniu pytania do Prezydenta lub Wiceprezydentów podczas sesji Rady Miejskiej. Zgodnie z obowiązującymi w Elblągu regulacjami, na każde zadane pytanie władze miasta mają obowiązek odpowiedzieć radnemu na piśmie.
     Zgłoszenia spraw do swoich radnych można dokonać mailowo na adres marek.kucharczyk@umelblag.pl i antoni.czyzyk@umelblag.pl.
Biuro Prasowe Klubu Radnych PO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • no właśnie. .. ciężko się czyta tego typu doniesienia, biorąc pod uwagę zapowiedzi Prezydenta Nowaczyka, który miał być bliżej ludzi; dziwie się, że restauratorzy ze Starówki biorą udział w akcji Elbląg za 50%, a nie potrafią sobie wynegocjować niczego w zamian od miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rocznik81(2012-04-23)
 • a niech placo jak i tak kase majo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-23)
 • Niech bulą jeszcze więcej, w sezonie i tak na Niemcach nieżle zarobią
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-23)
 • Utrudniacie życie restauracjom i hotelom, a potem się dziwicie że nie ma turystów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  34e54rtyu(2012-04-23)
 • A za oknem michy jarzą czy Niemiaszki idą euro zostawić, Już restauratorzy na starówce niech nie narzekają, kaę dobrą trzepią, to niech płacą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-23)
 • Nie pasuje, to zwolnić miejsce. Chętni stoją w kolejce na te lokalizacje !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  tokij(2012-04-24)
 • Konsumentom klimatycznych ogródkow piwnych polecam STARÓWKĘ OLSZTYŃSKĄ, niższe ceny, tanie smaczne jedzenie, autentyczna stara zabudowa i wogóle tak miluśko. Tylko nie jedźcie w zbyt licznej grupie bo tam gdzie jest liczna grupa Elblążan nie jest ani miło ani sympatycznie. Nie wybaczył bym sobie gdyby olsztyńska starówka upodobniła się do elbląskiej, olsztyńskie Stare Miasto zrobiło by się i puste i straszne. Hero.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-24)
 • biorą za piwo 6-10 zł a narzekają na opłaty
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-24)
 • Ogródek piwny to ja mam na działce i nie muszę słuchać i patrzeć na motoszpanerów w kombinezonach z niemieckich lumpeksów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-24)
 • "Przyjazny Urząd" to brzmi jak żywcem ściągnięte hasło "Przyjaznego Państwa" - Palikota - nie ma się co dziwić ze ściągania mamy szóstkę. "Elbląg przyspiesza" też wygląda na ściągnięte z hasła kampanii prezydenta Olsztyna. Marnych mamy radnych oj marniutkich. ZERO KREATYWNOŚCI. DOŚĆ
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  marny typ(2012-04-24)
 • Wszystkie powyższe wypowiedzi są chyba pisane przez dzieci co dostają od mamy piątaka na weekend, a to nie starcza nawet na jedno piwo i 5 słomek. Ja tam jestem za przedsiębiorcami ze starówki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-24)
 • a jakie to są opłaty???? szkoda, że autor tego artykułu nie pochwalił się:) narzekać do każdy potrafi:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mac0000(2012-04-24)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME
OKULARY PRZECIWSŁONECZNE,
Okulary przeciwsłoneczne Roberto Cavalli