UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Więcej za grunty

Elblążan czeka wzrost opłaty rocznej za użytkowanie wieczyste gruntów. Opłata nie była zmieniana od wielu lat, więc teraz przyszedł czas na jej podwyższenie. O szczęściu mogą mówić właściciele lokali, którzy zdążyli przekształcić swoje prawo do użytkowania wieczystego w prawo własności.

Ustawa pozwalająca na korzystnych warunkach zmienić prawo do użytkowania wieczystego w prawo własności funkcjonowała przez dwa lata. Z przywilejów w niej zawartych skorzystało bardzo wielu użytkowników lokali. Tylko w Elblągu wpłynęło 4517 wniosków o zmianę prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. 2669 rozpatrzono pozytywnie.
     Dzięki temu, że użytkownicy lokali stali się ich właścicielami, zostali zwolnieni z opłaty za użytkowanie wieczyste. Straty poniosły jednak samorządy. Do ich kasy nie wpływają już takie sumy jak dawniej, a różnice ma pokryć budżet państwa, który jak wiadomo nie cierpi na nadmiar gotówki. Ustawa została więc znowalizowana i wprowadziła przekształcenie na zasadach rynkowych. Przygotowywana jest kolejna nowalizacja, na którą liczą ci, którzy spóźnili się z przekształceniem swojego prawa - w Elblągu z decyzją wstrzymało się 1848 mieszkańców.
     Jak zapewnia Janusz Augustnowicz, naczelnik Wydziału Mienia Komunalnego Urzędu Miejskiego w Elblągu, nadal można dokonywać zmiany prawa własności, jednak na warunkach mniej korzystnych niż poprzednie, obowiązujące przed nowelizacją ustawy. Dlatego tak dużo osób nie decyduje się na taką operację i czeka na kolejną nowelizację.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • złodzieje oddajcie nam naszą własność
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2001-05-21)
 • Komuno wróć! Precz z kułakami i obszarnikami. Ziemia w ręce ludu, zakłady pracy w ręce robotników. Wrogowie nas kuszą coca-colą! Sprzątaczkę na prezesa, prezesa do więzienia za napastowanie seksualne sprzątaczki. NACJONALIZACJA, DEREPRYWATYZACJA - K O M U N I Z M - aby Polska rosła w siłę a ludziom żyło się dostatniej!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Drzazga(2001-05-22)
Reklama