Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wielkie pieniądze do wzięcia

 
Elbląg, Wielkie pieniądze do wzięcia W spotkaniu z prezydentem wzięło udział około 50 osób (fot. Witold Sadowski)
Rek

Dwa miliardy euro będzie miało do wydania nasze województwo z Regionalnego Programu Operacyjnego w ciągu najbliższych siedmiu lat, z tego ponad 300 milionów euro będzie przeznaczonych na inwestycje związane z inteligentną gospodarką. By sięgnąć po te pieniądze, nie wystarczy napisać dobry projekt, muszą także ze sobą współpracować samorząd, przedsiębiorcy i uczelnie. Tak ma być też w Elblągu.

Witold Wróblewski, prezydent Elbląga, prof. Zbigniew Walczyk, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu spotkali się w siedzibie uczelni z elbląskimi przedsiębiorcami, by rozmawiać o idei tak zwanego złotego trójkąta, czyli współpracy między samorządem, biznesem i środowiskiem naukowym. Współpraca jest niezbędna, bo w ten sposób można będzie pozyskać fundusze unijne na kluczowe projekty związane z gospodarczym rozwojem miasta i regionu.
     - Uważam, że w tej idei złotego trójkąta niestety przedsiębiorcy są najsłabszym elementem – mówił podczas spotkania Tadeusz Sznaza, przewodniczący Elbląskiej Rady Klastrów. - Duże elbląskie przedsiębiorstwa sobie w nowej perspektywie unijnej poradzą, gorzej z małymi i średnimi. Nie mają swojej organizacji, nie chcą się zrzeszać, a sami sobie nie poradzą. Dlatego najważniejsze jest, by ich do tego przekonać.
     - Nikt, nawet samorząd, nie zmusi przedsiębiorców do zrzeszania się. To musi być inicjatywa oddolna, inaczej nie będzie działać – tłumaczył Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. - Jako samorząd dotrzemy do jak największej liczby przedsiębiorców z informacją na temat najbliższej perspektywy unijnej i możliwościach pozyskania środków. Planuję szereg spotkań z przedsiębiorcami w najbliższym czasie, zanim zostaną ogłoszone pierwsze konkursy.
     A jest o co walczyć. Tylko w puli Regionalnego Programu Operacyjnego na najbliższe siedem lat są 2 miliardy euro, z tego 320 milionów jest przeznaczonych na projekty związane z innowacyjną gospodarką. Ponad 8 miliardów euro w skali całego kraju przewidziano w Programie Operacyjnym Inteligentny Rozwój, ponad 700 milionów euro czeka na przedsiębiorców w programie Polska Wschodnia, a 680 milionów euro – w programie Wiedza, Edukacja, Rozwój. Promowane będą projekty innowacyjne, przygotowywane we współpracy przedsiębiorców z samorządami i środowiskiem naukowym. Pierwsze konkursy powinny być ogłoszone w ciągu kilku miesięcy.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • widziałem taki złoty trójkąt wisiał na drzwiach w toalecie, ale do głowy mi nie przyszlo, że to znak współpracy samorządu, przedsiębiorców i uczelni, normalnie wszedlem tam i tam nie było zadnego klastra, stał sedes i wisiał pisuar
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 0
  perspektywaunija(2015-02-05)
 • będzie wszystko innowacyjne. fryzjerka z samochodem dojeżdżająca do klienta to dziś dla urzędników innowacja lub brama na pilota. a reszta darmozjadów zrobi im kampanie społeczne by: chodzili do lekarza i pletli makatki. jest ostatnia niepowtarzalna szansa na wyrwanie tego kraju z 70 lat zacofania. e elblągu i okolicach wielką innowacyjnością będzie gaz na wsiach i kanalizacja w domach, by nie spuszczali na "pętli żuław" fekalii do rowów. to już niech będzie innowacja która i tak przerasta możliwości tej władzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  (2015-02-05)
 • póki kasą będą dzielić złodzieje i bandyci z olsztyna, Elbląg może liczyć jedynie na ochłapy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 2
  (2015-02-05)
 • Obiecanki powyborcze, koncert życzeń i oczywiscie nic nie wyjdzie bo zepsują to jak DEBILNA budowe sądu w gęstej zabudowie i brak miejsc postojowych dla interesantów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 1
  (2015-02-05)
 • I tak gumaki nas wykreca , że nawet złotówki nie dostaniemy. Zróbcie porządek z tymi olsztyńskim burakami! Dość złodziejstwa!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  anty olsztyn (2015-02-05)
 • jest parę instytucji zrzeszających mały i średni biznes, niewiedza Prezesa Klastrów jest imponująca.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2015-02-05)
 • Ale mnie ubawili panowie czyżby zażywali jakiś "złoty" środek?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  cieciorka(2015-02-05)
 • Elblążanie i innowacyjna gospodarka to połączenie zwyczajnej kozy hodowlanej z komputerem - ugryźć ugryzie i jeszcze będzie beczeć że Olsztyn dał za mało ale najeść się to najedzą tak jak koza klawiaturą !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 3
  (2015-02-05)
 • - "Uważam, że w tej idei złotego trójkąta niestety przedsiębiorcy są najsłabszym elementem – mówił podczas spotkania Tadeusz Sznaza, przewodniczący Elbląskiej Rady Klastrów. - Duże elbląskie przedsiębiorstwa sobie w nowej perspektywie unijnej poradzą, gorzej z małymi i średnimi. Nie mają swojej organizacji, nie chcą się zrzeszać, a sami sobie nie poradzą. Dlatego najważniejsze jest, by ich do tego przekonać" 1)a przecież likwidowano duże Elbląskie przedsiębiorstwa pod hasłami że duże to nie efektywne np. ZAMECH, itp 2)co to jest "nowa perspektywa unijna, co się kryje za tym określeniem, jeśli się nie mylę to w unii Polska jest już od dawna 3)mniej fiskalizmu i biurokracji, a ludziska poradzą sobie, niech ten pan T. Sznaza nie robi z elblążan niedojdów, dojenie bez opamiętania małych i średnich skutecznie wykańcza ich, a innym odbiera chęć i skutecznie odstrasza od zakładania jakiegokolwiek biznesu 4)nie chcą się zrzeszać bo to nic nie daje, a wręcz przeciwnie generuje następne wydatki w formie składek 5)jednym słowem sprawa z daleka śmierdzi, dla przedsiębiorców wystarczy przywrócić ZDROWĄ KONKURENCJĘ, a wtedy i mali i duzi poradzą sobie, krótko mówiąc nie przeszkadzać w robieniu interesów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  hen33(2015-02-05)
 • idea przypomina taką samą z lat 50 tych ubiegłego wieku, wtedy złoty trójkąt budowano np w spółdzielniach produkcyjnych w oparciu o rolników, władze partyjne i środowiska naukowe, wynikiem tej współpracy było sianie kukurydzy zimą i podobne eksperymenty, czasy się zmieniają ale idea pomysłowych marnowaczy kasy jest taka sama
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  dfdfd(2015-02-05)
 • Ogromna kasa i interesy na styku samorządu i prywaciaży. Czy wam to coś mówi? Oczywiscie, że tak. To się zapowiada gigantyczną korupcją, kumoterstwem, układami i przekrętami na niespotykaną skalę. Czekają nas kolejne absurdalne przekręty jak inkubabotry przedsiębiorczości, które stoją w polu i właściwie nie wiadomo po co komu tam są. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  prezess(2015-02-06)
 • Bardzo dobra inicjatywa. To może pchnąć nasz region na leprze tory rozwoju. Jesteśmy na początku drogi, którą już dawno przetarto w USA i Europie zachodniej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  Kondek(2015-02-07)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Seat
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Ubezpieczenia OC i AC