Poniedziałek 23-07-2018, imieniny Brygidy, Apolinarego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wojewoda: nie ma incydentów polsko-rosyjskich (aktualizacja)

 
Elbląg, Wojewoda: nie ma incydentów polsko-rosyjskich (aktualizacja) Marian Podziewski: nie ma zagrożenia dla małego ruchu granicznego (fot. WS)
Rek

- Mały ruch graniczny będzie istniał i nie zmienią tego ostatnie wydarzenia w polityce. Za dużo pracy kosztowało wszystkie strony wprowadzenie tych zasad, by tak po prostu z nich rezygnować – twierdzi wojewoda Marian Podziewski. Zapewnił dzisiaj (4 kwietnia) w Elblągu, że pogłoski o polsko-rosyjskich incydentach, o których można przeczytać w rosyjskich mediach, nie potwierdziły się.

- Nie było ani przypadków pobicia, ani postrzelenia, ani dewastacji samochodów na rosyjskich numerach rejestracyjnych. W mediach rosyjskich do rangi poważnego wydarzenia potrafi urosnąć drobna stłuczka z udziałem rosyjskiego samochodu – mówi wojewoda Marian Podziewski. - Tydzień temu spotkałem się z gubernatorem obwodu kaliningradzkiego i ustaliliśmy, że polskie i rosyjskie służby będą wspólnie wyjaśniać podobne przypadki o rzekomych incydentach. Do tej pory nic takiego się nie potwierdziło.
     Zdaniem wojewody niezagrożona jest też żegluga po rosyjskiej części Zalewu Wiślanego. Umowa między Polską i Rosją została podpisana 1 września 2009 r., ale weszła w życie 28 listopada 2009 r. Zgodnie z jej zapisami każda ze stron może najpóźniej pół roku przed końcem obowiązywania (tj. do 28 maja 2014 r.) wypowiedzieć tę umowę. Jeśli to nie nastąpi, umowa będzie przedłużona automatycznie na kolejne pięć lat. - Do Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP nie wpłynęła dotąd żadna nota Federacji Rosyjskiej, która świadczyłaby o zamiarze wypowiedzenia przedmiotowej umowy - taki komunikat otrzymaliśmy w piątek z Biura Prasowego MSZ.
     
     

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Hosting WWW START
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Konto poczty elektronicznej