Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Współpraca z olsztyńską uczelnią

 
Elbląg, Współpraca z olsztyńską uczelnią fot. UM Elbląga
Rek

Prezydent Grzegorz Nowaczyk podpisał list intencyjny dotyczący współpracy Elbląga i Elbląskiego Parku Technologicznego z Olsztyńską Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania.

- Współpraca na szczeblu regionalnym to jest to, o co nam chodzi. Elbląski Park Technologiczny to idealne miejsce do realizacji tego typu przedsięwzięć. Od dłuższego czasu świetnie współpracujemy z elbląską Państwową Wyższą Szkołą Zawodową. Dziś wchodzimy na nowy grunt. Mamy ciekawe pomysły, dobre intencje i sporo zapału, aby zbudować wzorowe relacje z Olsztyńską Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania. Planujemy stworzyć odpowiednie warunki do współpracy instytucji naukowych i przedstawicieli gospodarki. Wszystko po to, by opracować i wdrożyć innowacyjne rozwiązania oraz kształcić specjalistów najnowszych technologii dla przedsiębiorstw miasta, regionu i kraju - powiedział Grzegorz Nowaczyk.
     - Każde przedsięwzięcie potrzebuje dobrego klimatu i przychylności władz. Z czymś takim spotkaliśmy się w Elblągu. Mamy wyspecjalizowaną kadrę, doświadczenie w pozyskiwaniu i realizacji wielu unijnych projektów. Chcemy wiele dobrego zrobić dla Elbląga, regionu i kraju - dodaje prof. dr hab. Zdzisław Kowalczyk, Rektor Olsztyńskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.
     
     Obszary współpracy miasta z uczelnią:
     1. Olsztyńska Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania przedstawi ofertę edukacyjną adresowaną dla młodzieży i kadr.
     2. Zespół badawczy oparty o bazę uczelni przygotowujący i wdrażający innowacyjne rozwiązania i pomysły zachęci elbląskie przedsiębiorstwa do ich zastosowania i skomercjalizowania.
     - Już w tej chwili rozwiązaniami zaproponowanymi przez naukowców z Olsztyńskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania pragniemy zainteresować przedstawicieli Klastra Meblowego i firmy OPEGIEIKA – mówi Paweł Lulewicz, dyrektor EPT.
     3. Miasto i uczelnia będą wspólnie pozyskiwać i realizować projekty unijne, zarówno z obecnego, jak i przyszłego budżetu Unii Europejskiej.
     Rektor i Kanclerz Olsztyńskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania włączyli także w skład Rady Konsultacyjnej uczelni Wiceprezydenta Elbląga Adama Witka. Jest to kolejny krok mający zacieśnić współpracę szkoły z miastem.
Biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • a co pwsz na to?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-21)
 • Olsztyn. .. .. Co to jest za miasto? Bieda, smród, menelstwo i bezrobocie. .. .Nowaczyk podpisuje z nimi umowe zamiast z PWSZ. .. JA tu czegoś nie rozumiem. .Elbląg nie ma nic wspólnego z LOLsztynem ( poza przynależnością administracyjną ), z którą 80% elblążan się nie zgadza. .. . LOlsztyn. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rvtbuytub(2012-02-21)
 • śmiech na sali co się dzieje w tym mieście
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jonas(2012-02-21)
 • elblag. .. .. Co to jest za miasto? Bieda, smród, menelstwo i bezrobocie. .. .Nowaczyk podpisuje z nimi umowe zamiast z PWSZ. .. JA tu czegoś nie rozumiem. .OLSZTYN nie ma nic wspólnego z elblagiem ( poza przynależnością administracyjną ), z którą 80% olsztynian się nie zgadza. .. .celblag :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  anty anty(2012-02-21)
 • www.youtube.com
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-21)
 • Boskie :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-21)
 • Wszystko wywieziecie do Lolsztyna? Bo tam nic nie ma? Tak właśnie tam nic nie ma i nic nie powinno być a już na pewno nie stolica województwa. .Z LOLsztyna nie zrobisz metropolii, bo z wiochy nie zrobisz miasta. Lolsztyn to zaścianek Polski, menelstwo i smród. Tam jedynie powinni krowy wypasać aby dobre świeże mleko trafiało do miasta, które ma możliwości czytaj ELBLĄG. Nasze miasto niegdyś kwitło! Był przemysł i było wszystko a teraz? Teraz mamy możliwości rozwoju: Port Morski ! Lotnisko Modrzewina Nowe osiedla Drogi i wiele innych ale nieee bo po co? Na siłę róbmy z wiochy ( lolsztyna) miasto- to się NIE uda
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  iyuoi(2012-02-21)
 • Brawo Władze Miasta. Trzeba szukać wszędzie współpracy. Mam nadzieje, ze to zaowocuje w przyszłości stanowiskami pracy w naszym mieście. A co do Olsztyna to dobry rydz jak nic. Gdańsk ma własny park i tam są za angażowane uczelnie. Dlatego nie dziwmy się Władzą Miasta, że szukają nie na tym kierunku kadry naukowej jak można by było się spodziewać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Kondek(2012-02-21)
 • Kto z kim przystaje takim się staje. Czyli żeby nie zanudzać jeden wielki kibel na arenie politycznej naszego dumnego miasta. Dziwić się, że na PO lecą całe lawiny negatywnych opinii, a zniesmaczenie narasta i będzie narastać. Może pora zastanowić się nad swoimi decyzjami bo czas leci szybko, a z nim zbliżają się wybory, które zweryfikują tak bardzo mierne osiągnięcia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  A-polityk(2012-02-21)
 • ZDZIWIONY jestem, jaki interes spowodował wybór tej komercyjnej nie najwyzej notowanej uczelni Towarzystwa Wiedzy Powszechnej z Olsztyna zamiast innej o szerszym profilu naukowo-badawczym i edukacyjnym, jak chociazby Uniwersytet Warmińsko-Mazurski? Ale przede wszystkim w kontekście zapowiadanego przez Nowaczyka szerokiego zbliżenia z metropolią trójmiejską dziwi mnie jeszcze bardziej, ze nie jest to któraś z uczelni gdańskich, Politechnika bądz Uniwersytet albo, co byłoby jeszcze bardziej korzystne - warszawskich. Ciekawe, czy zarząd miasta prowadził jakies próby w tym kierunku, czy po prostu "tylnymi drzwiami" wpuszcza do Elbląga WSIiZ z Olsztyna, tworząc tym samym konkurencje dla lokalnych PWSz, EUH i Jańskiego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Z.Z.Top(2012-02-21)
 • Niby coś robi, pokazuje sie, otwiera, uczestniczy, jeżdzi, ale nic z tego nie wynika, wielka porazka, 4 lata zmarnowane. Młodzież już nie wierzy tak, jak my starzy, głupi, już nie czeka. po prostu wyjeżdza stąd.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-21)
 • Kilka rozrzuconych wioch, trzema jeziorami otoczonych pod szumną nazwą Olsztyn z garbem biedy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-22)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Ubezpieczenia OC i AC