Środa 18-07-2018, imieniny Szymona, Kamila
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zasłużeni elblążanie patronami tramwajów

 
Elbląg, Zasłużeni elblążanie patronami tramwajów "Ogórki" będą nosiły nazwy znanych elblążan (fot. UM Elbląg)
Rek

Elbląskie tramwaje typu 121 N, popularne "ogórki" otrzymają nazwy zasłużonych elblążan. Taką propozycję przedstawiły jeszcze latem tego roku radne: Maria Kosecka i Elżbieta Gelert.

W tej sprawie dwa razy spotkał się już zespół, który luźnemu pomysłowi ma nadać realny kształt. W zespole znaleźli się radna Maria Kosecka, radny Paweł Nieczuja-Ostrowski (który zastąpił wybraną do Sejmu Elżbietę Gelert), Bogdan Kaliński dyrektor Tramwajów Elbląskich Sp. z o.o., Ryszard Murawski zastępca dyrektora Tramwajów Elbląskich; przedstawiciele Urzędu Miasta: Monika Betcher-Jankowska p.o. dyrektora Departamentu Komunikacji Społecznej, Arkadiusz Kowalczyk główny specjalista ds. wizerunku miasta, Joanna Buzderewicz zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Dariusz Targoński zastępca dyrektora Departamentu Edukacji oraz elbląscy historycy: Kazimierz Arbart, Lech Słodownik i Ryszard Bożek.
     Pierwsze, wrześniowe spotkanie z przedstawicielami Tramwajów Elbląskich dało zielone światło do dalszej merytorycznej pracy. Dyrektor Tramwajów Bogdan Kaliński zadeklarował sfinansowanie przez spółkę tablic z biogramami i napisów na tramwajach.
     Podczas drugiego spotkania, które odbyło się 17 listopada zaproszeni historycy Kazimierz Arbart, Lech Słodownik oraz Ryszard Bożek przedstawili propozycję 12 postaci, które swoją działalnością zasłużyli się na rzecz Elbląga i regionu. Panowie będą również odpowiedzialni za przygotowanie biogramów, które znajdą się w elbląskich tramwajach. O tym, jak nazwanymi tramwajami pojedziemy zdecyduje plebiscyt, w którym elblążanie będą mogli wypowiedzieć się i wybrać z zaproponowanej przez historyków listy nazwisk. Szczegółowe warunki plebiscytu opracowane zostaną na najbliższych posiedzeniach zespołu.
     Przed nadaniem nazw tramwajom w elbląskich szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przeprowadzona zostanie akcja edukacyjna mająca za zadanie przedstawienie życiorysów i zasług wybranych osób. Dzięki temu młodzi elblążanie będą mogli oddać świadomy głos w plebiscycie.
     Poniżej prezentujemy listę zasłużonych postaci, które poddane zostaną szerokiemu głosowaniu:
     Włodzimierz Sierzputowski
     Józef Lassota,
     Bolesław Nieczuja-Ostrowski,
     Ferdynad Schichau,
     Czesław Klimuszko (o. Andrzej),
     Georg Jacob Steenke,
     Józef Karpiński,
     Henryk Nitschmann,
     Aleksandra Gabrysiak,
     Karl Pudor,
     Stanisław Piekarski,
     Stanisław Wójcicki.

Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena funkcyjna .com.pl
Czytnik kart kryptograficznych Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Hosting WWW START