UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zielone światło dla wiaduktu

Prezydent Elbląga wydał zezwolenie na budowę wiaduktu w ciągu ul. Lotniczej wraz z drogami dojazdowymi. Mieszkańcy mogą do 22 lutego zapoznać się z dokumentacją.

W Biuletynie Informacji Publicznej ukazało się obwieszczenie z decyzją prezydenta, w którym wymienione są numery działek, na których budowany będzie wiadukt i drogi dojazdowe oraz numery działek, które zostaną zajęte na czas realizacji inwestycji przez wykonawców. Mieszkańcy, którzy są stroną w tym postępowaniu, mają czas do 22 lutego, by zapoznać się z dokumentacją dostępną w Departamencie Architektury i Urbanistyki. W tym też czasie mogą wnieść ewentualne odwołania od decyzji prezydenta do wojewody warmińsko-mazurskiego.
       Decyzja prezydenta to kolejny krok w realizacji inwestycji wycenianej na 35 milionów złotych. Budowa wiaduktu i dróg dojazdowych ma się rozpocząć jeszcze w tym roku i zakończyć w 2018 roku.
       Wiaduktem będzie odbywał się nie tylko ruch samochodów, ale także pieszych i rowerzystów. Dodatkowo pod ul. Lotniczą ma powstać tunel dla pieszych i rowerzystów.
       Inwestycja ma być dofinansowana ze środków unijnych, ze specjalnej puli, czyli tak zwanych Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dedykowanych dla regionu elbląskiego. Do 28 lutego elbląski samorząd musi złożyć wniosek w sprawie dofinansowania do Zarządu Województwa. Wyniki konkursu będą znane w lipcu.
      
       Zobacz też, jak wygląda wizualizacja wiaduktu. Prezentujemy ją przy artykule. 
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama