Czwartek 21-03-2019, imieniny Benedykta, Filemona
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

11. Elbląska Wiosna Teatralna

Elbląg, 11. Elbląska Wiosna Teatralna

W piątek (13 kwietnia) rozpocznie się 11. Elbląska Wiosna Teatralna. W programie sześć spektakli, w których widzowie zobaczą m.in. gwiazdy seriali, celebrytów oraz tancerzy telewizyjnego show. Będzie też recital Katarzyny Groniec oraz przegląd najlepszych polskich monodramów.

Wiosnę zainauguruje musical „Skrzypek na dachu” w wykonaniu aktorów elbląskiego Teatru im. Aleksandra Sewruka. Spektakl miał premierę w listopadzie ub. r. i cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Widzowie Wiosny zobaczą go 13 kwietnia o godz. 19. Cena biletu 45 zł.
     14 i 15 kwietnia Mała Scena należeć będzie do monodramów. Tam aktorzy, oko w oko z widzem, zaprezentują swój warsztat. Intymne spotkania ze sztuką będą miały sześć odsłon. W jednej z nich widzowie spotkają się z elbląskim aktorem Krzysztofem Grabowskim i jego „Miłką”. Spektakl powstał na podstawie tekstu Michała Walczaka „Piaskownica” i był wielokrotnie nagradzany na festiwalach w kraju i zagranicą.
     Cena biletu na poszczególne spektakle: 20 zł, karnet na Wiosnę monodramów: 100 zł.
     15 kwietnia wieczorem zapraszamy do teatru na recital Katarzyny Groniec pt. "Pin-up Princess". To także tytuł siódmej płyty artystki. Najnowszy album to rodzaj zapisu przemyśleń, jakie nawiedzają kobietę po 35. roku życia - zapis zarówno chwil pięknych jak i tych, kiedy uświadamiamy sobie, że uczestniczymy w długim procesie przemijania.
     Początek recitalu o godz. 19. Cena biletu 50 zł.
     16 kwietnia sztuka przez duże „S”, czyli „Opis obyczajów III” w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. To produkcja prywatnego Teatru Imka Tomasza Karolaka. Spektakl powstał na podstawie tekstów ks. Jerzego Kitowicza, Henryka Rzewuskiego i cudzoziemców odwiedzających Polskę w czasach Stanisława Augusta. Wspaniała lekcja historii i mądrości. Z tego spektaklu emanuje energia. Mądry i zabawny traktat, który jak w soczewce skupia polskie ułomności i przywary.
     Nagroda dla Zespołu Aktorskiego na 36. Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatralnych. W obsadzie m.in. Iwona Bielska, Mikołaj Grabowski, Magdalena Boczarska, Tomasz Karolak.
     Spektakl rozpocznie się o godz. 19. Cena biletu: 110 zł.
     Natomiast 17 kwietnia „Ławka rezerwowych” w wykonaniu aktorów warszawskiego Teatru Syrena.
     Niezwykle zabawna komedia muzyczna związana emocjonalnie z Euro 2012 , ukazująca z przymrużeniem oka piłkarską reprezentację poza boiskiem. Życie zawodników to przecież nie tylko gra, ale też podróże, pobyty w hotelach, opracowywanie strategii, konferencje prasowe. A tu może zdarzyć się wszystko – zamach terrorystyczny, musztra wojskowa, szturm gorących fanek…Zabawne dialogi i komiczne sytuacje wzbogacone nowymi aranżacjami znakomitych przebojów Andrzeja Zauchy (m.in. Baby ach te baby, Już taki jestem zimny drań, Wymyśliłem Ciebie, czy Czarny Alibaba.
     Na scenie Mateusz Damięcki, Jacek Lenartowicz, Michał Piela i inni. Cena biletu: 105 zł.
     20 kwietnia o godz. 19 na scenie u Sewruka pojawią się tancerze znani z telewizyjnego show „Taniec z gwiazdami, czyli Anna Bosak, Łukasz Czarnecki, Rafał Maserak, Magdalena Soszyńska-Michno, Ewa Szabatin i inni w widowisku „Lady Fosses 2” (Teatr Capitol Warszawa).
     Na widowisko składają się wspaniałe zbiorowe układy choreograficzne, zobaczymy wielokrotnych mistrzów Polski i finalistów mistrzostw świata. Zaprezentują oni swoistą antologię tańca - począwszy od tytułowego Fosse z lat dwudziestych poprzez lata pięćdziesiąte, aż do współczesności. Jazz, Charleston, Rumba, Rock & Roll, Jive, Modern Jazz, Quick Step… to tylko niektóre techniki i style taneczne, które wypełniają to niezwykłe widowisko. Cena biletu: 105 zł.
     21 kwietnia o godz. 19 „Testament cnotliwego rozpustnika” Teatr Kamienica Warszawa. Reżyserem spektaklu i autorem adaptacji jest Emilian Kamiński. Przetykana pełnymi humoru dialogami spowiedź znajdującego się u kresu życia rozpustnika jest rozliczeniem ze społeczeństwem, z kościołem, z samym sobą. Okazuje się, że nigdy nie jest za późno na to, aby zmierzyć się z demonami przeszłości, które mogą wyjść na światło dzienne w najmniej oczekiwanym momencie...
     Tekst jest pochwałą radosnego, ale równocześnie mądrego życia. pełnego ekspresji i hiszpańskiego temperamentu.
     Obsada: Katarzyna Cichopek, Przemysław Cypryański, Małgorzata Nowak, Emilian Kamiński i inni. Cena biletu: 110 zł
     Na zakończenie Wiosny Teatralnej „Carmen sztuka na dziesięć telefonów komórkowych” (Teatr Capitol Warszawa). Pełna mistrzowskich zabiegów współczesna sztuka. Główni bohaterowie to zupełnie obcy sobie i jak się na początku zdaje, kompletnie różni ludzie: trzy kobiety i trzej mężczyźni, którzy przyszli do opery obejrzeć spektakl "Carmen". Mistrzowska budowa akcji, gorący temat i kontrowersyjne rozwiązanie.
     Na scenie zobaczymy m.in.: Jacka Bończyka, Annę Gornostaj, Joannę Trzepiecińską, Krzysztofa Tyńca, Bartosza Obuchowicza.
     Spektakl zostanie zaprezentowany 22 kwietnia o godz. 19. Cena biletu: 105 zł.
     
     Program 11. Elbląskiej Wiosny Teatralnej
     13 kwietnia g. 19 - „Skrzypek na dachu” – Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu
     14-15 kwietnia – Wiosna monodramów
     14 kwietnia g. 16 - „Krzyk” – Marzena Wieczorek – Teatr im. Osterwy w Gorzowie Wlkp.
     14 kwietnia g. 17.30 - „Oczami mojej żony” – Katarzyna Flader – Warszawa
     14 kwietnia g. 18.30 - „Miłka” – Krzysztof Grabowski – Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu
     14 kwietnia g. 20 - „Humen” – Carl Blades – Lincoln (Anglia)
     15 kwietnia g. 14 - „Luna” – Karolina Porcari – Warszawa
     15 kwietnia g. 16 - „Dziecinady” – Justyna Kulczycka – Warszawa
     
     15 kwietnia g. 19 - Katarzyna Groniec – recital „Pin-up Princess”
     16 kwietnia g. 19 - „Opis obyczajów III” Teatr Imka Warszawa
     17 kwietnia g. 19 - „Ławka rezerwowych” Teatr Syrena Warszawa
     20 kwietnia g. 19 - „Lady Fosses 2” Teatr Capitol Warszawa
     21 kwietnia g. 19 - „Testament cnotliwego rozpustnika” Teatr Kamienica Warszawa
     22 kwietnia g. 19 - „Carmen sztuka na dziesięć telefonów komórkowych” Teatr Capitol Warszawa
     
/opisy spektakli ze strony internetowej Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu/
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety do salonu
Fototapety z erotyką
Fototapety z Elblągiem
Obraz na dibond 300x60 cm - Owoce