UWAGA!

Ja, Olga Hepnarova na DKF-ie

 Elbląg, Ja, Olga Hepnarova na DKF-ie

22-letnia kobieta ciężarówką wjechała w grupę ludzi oczekujących na tramwaj. 8 osób zginęło, 12 zostało rannych. To nie był nieszczęśliwy wypadek. Działała z premedytacją. Chciała zabić jak najwięcej osób. Nie uciekała przed milicją. Nie broniła się na procesie. Była ostatnią kobietą w byłej Czechosłowacji, na której wykonano karę śmierci. "Ja, Olga Hepnarova” będzie można obejrzeć w kinie Światowid 6 kwietnia o godz. 19.

Ta historia miała miejsce w Czechach w latach 70. Opowiada ją film "Ja, Olga Hepnarova”, który w elbląskim kinie Światowid pokażemy 6 kwietnia o godz. 19 w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka.
       To był wtorek, 10 lipca 1973 roku, Praga, przystanek na alei Obrońców Pokoju. Kobieta, będąca zawodowym kierowcą, wjechała ciężarówką model Praga RN w grupę ludzi oczekujących na tramwaj. Dwa dni przed swoim czynem napisała list: „Dlaczego to robię? Żeby zrozumieli, że istnieje kres bezsilności jednostki. Jestem samotnikiem. Człowiekiem zniszczonym przez ludzi. Mam wybór - zabić siebie albo innych. Wybieram zemstę.”
       Film otrzymał cztery Nagrody Czeskich Krytyków (najlepsza aktorka, najlepsze zdjęcia, odkrycie roku, najlepsza reżyseria).
       Reż. Petr Kazda, Tomáš Weinreb
       produkcja: Czechy, Polska, Francja, Słowacja, 2016
       Bilety na film można nabyć online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30. Więcej informacji pod numerem: (55) 611 20 56/76 lub pisząc na adres:kino@swiatowid.elblag.pl
      
Karolina Śluz, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • po co nam ten film? straszenie? szkolenie? wywołanie depresji? usprawiedliwienie własnych złych pomysłów? Kto mi wyjaśni powody nie tylko nakręcania takich filmów, ale ich rozpowszechniania. .. .Czekam.
  • dodam jeszcze: Centrum Kultury. Jaką to kulturę promuje ten film? Jaką kulturę promuje Światowid tym filmem?
  • Co za absurdalne pytania. A po co się kręci filmy? Ktoś Cię zmusza do oglądania tego filmu? Ja akurat jestem zainteresowany. Historia ciekawa, a zwiastun genialny. Ubolewam tylko, ze film w Elblągu będzie można obejrzeć tylko w ramach DKF-u. Chyba że się mylę.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    PiotrK.(2017-03-31)
  • Swoją drogą, nie wiem, o jakim straszeniu czy wywoływaniu depresji piszesz. Jeżeli nie jesteś w stanie obejrzeć filmu stworzonego w oparciu o prawdziwe wydarzenia, no przykro mi bardzo, masz problem.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    PiotrK.(2017-03-31)
  • Idąc tokiem rozumowania autora pierwszych wpisów, nalezałoby tworzyc i pokazywć jedynie filmy, w ktorych rzeczywistosc wolna jest od zła cierpienia, a ludzie czynią tylko i wyłacznie dobro. Rozumiem, że to byłoby promowanie kultury.
Reklama