UWAGA!

Komedia na niedzielę

 Elbląg, scena ze spektaklu
scena ze spektaklu (fot. teatr)

Czy aktorzy za kulisami płatają sobie nawzajem figle, kradną rekwizyty, urządzają sceny zazdrości? Oczywiście, że tak, bo przecież są ludźmi i doświadczają emocji, jak każdy z nas. W najbliższą niedzielę 14 grudnia o godz. 14 i 19 ten teatralny świat od kuchni odsłonią aktorzy elbląskiego Teatru im. Aleksandra Serwuka w farsie „Czego nie widać”.

„Czego nie widać” Michaela Frayna to jedna z najbardziej błyskotliwych, a zarazem najtrudniejszych fars, to farsa wyjątkowa, która kpi z samej siebie. Opowiada o teatrze, w którym grana jest raczej marna sztuka „Co widać?”. W pierwszym akcie jesteśmy świadkami ostatniej przedpremierowej próby generalnej, w akcie drugim oglądamy to przedstawienie niejako od tyłu, w trzecim jesteśmy widzami tego samego spektaklu, ale granego po raz ostatni i to na bardzo głębokiej prowincji.
     - Faryn obnażył, pokazał od kulis tajemnice życia aktora w teatrze – mówi Jan Tomaszewicz, reżyser spektaklu. – Pokazał, że aktor jest istotą ludzką, która potrafi kochać i nienawidzić. Aktorem targają te same emocje, których doświadcza każdy z nas.
     Spektakl jest bardzo dynamiczny. Wszystko musi działać jak precyzyjny mechanizm. Jak to w farsie – na raz drzwi się zamykają, a na dwa otwierają kolejne, przez które wychodzi nowa postać. Dodatkowym utrudnieniem jest „granie na dwie strony”, czyli widzimy to, co dzieje się za kulisami, a jednocześnie aktorzy grają spektakl.
     W tym przedziwnym, ale jakże ciekawym spektaklu występują: Maria Makowska – Franceson, Jerzy Przewłocki, Tomasz Czajka, Teresa Suchodolska – Wojciechowska, Sawa Fałkowska (debiut sceniczny), Jacek Gudejko, Beata Przewłocka, Tomasz Muszyński (fot. niżej) i Mariusz Michalski. Scenografię zaprojektował Jerzy Rudzki.
     

 


     Spektakl „Czego nie widać” zostanie zaprezentowany w niedzielę 14 grudnia o godz. 14 i 19. Bilety w cenie 25 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy) są do nabycia w kasie teatru.

A

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Ta Pani na 1 fotce niezle ucho posiada!!!
  • Ten Teatr nigdy nie wyrośnie ponad farsę. Nawet czytając te drobne komentarze /przed premierą/ słyszymy wyrażny infantylizm intelektualny. Tak pisano i dyskutowano o Teatrze, ale w latach 1890 -1910 !. Wieje grozą Panowie - mamy 2009 rok.
Reklama