UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

12. Letnie Ogrody POLITYKI (10-13 czerwca)

W dniach 10-13 czerwca wspólnie z Tygodnikiem POLITYKA zapraszamy na dwunastą edycję Festiwalu Letnie Ogrody POLITYKI w Elblągu. W programie tegorocznej imprezy: seminaria w ramach jubileuszu „Ćwierćwiecza polskiej samorządności”, spotkania literackie, koncerty muzyczne, plenerowe spektakle teatralne, warsztaty i wystawa. Zapraszamy!

Tak jak w latach poprzednich, zaprezentujemy wybór najciekawszych wydarzeń minionego i bieżącego roku. Odbędą się koncerty artystów: Mister D., czyli muzycznego wcielenia Doroty Masłowskiej (z piosenkami z płyty pt. „Społeczeństwo jest niemiłe”), Julii Marcell – jednej z najbardziej charyzmatycznych wokalistek młodego pokolenia, laureatki Paszportu POLITYKI z roku 2011 (z piosenkami z ostatniej płyty pt. „Sentiments”), Dr Misio, czyli aktora Arkadiusza Jakubika z zespołem (z piosenkami z najnowszej płyty pt. „Pogo”) oraz zespołu Pustki – dwukrotnie nominowanego do Paszportów POLITYKI (z piosenkami z najnowszej płyty pt. „Safari”). Świętując 25 lat istnienia samorządu terytorialnego w Polsce, zorganizowaliśmy seminaria poświęcone ćwierćwieczu polskiej samorządności, podczas których lokalni działacze samorządowi będą mieli okazję spotkać się z przedstawicielami administracji rządowej oraz naukowcami i ekspertami „od samorządów”. Nie zabraknie też wydarzeń kulturalnych. Do udziału w spotkaniach literackich „Opowieści na 2 głosy” zaprosiliśmy: Filipa Springera, Marka Przybylika, Sylwię Chutnik, Jakuba Żulczyka, Ziemowita Szczerka i Marcina Kołodziejczyka.

 


     Zarówno seminaria samorządowe, jak i spotkania z pisarzami – poprowadzą redaktorzy Tygodnika POLITYKA. W przestrzeni elbląskiego Starego Miasta będzie można obejrzeć cztery spektakle plenerowe: „Epitafium dla władzy” i „Orlando” Teatru Gdynia Główna oraz „Babel” i „Mistrza Małgorzatę” (premierowy pokaz spektaklu przygotowanego specjalnie na Ogrody) Teatru Formy z Wrocławia. Każdego dnia starszych i młodszych zaprosimy do udziału w warsztatach: kreatywnego przetwarzania informacji („Brawurowe prezentacje” z Markiem Ścibiorem), literacko-projektowe („Literatura i design” z Adrianą Ronżewską-Kotyńską i AP Dizajn) oraz kreatywnego pisania z Loesje. Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa plenerowa grafik złożonych z portretów pisarzy i cytatów z ich książek autorstwa Darii Mielcarzewicz (autorki projektu „Daria rysuje, Oni mówią”). Tegoroczne Ogrody jeszcze bardziej niż podczas poprzedniej edycji, „wyjdą” w przestrzeń miejską.
     12. Letnie Ogrody POLITYKI w Elblągu

     Program:
     dzień 1 / 10 czerwca (środa)
     12.00 Seminarium samorządowe: DOBRE ŻYCIE W POLSKICH MIASTACH
     miejsce: Sala Staromiejska w Kamieniczkach Elbląskich ul. św. Ducha 3-4
     14.00 Warsztaty literacko-projektowe: LITERATURA I DESIGN
     miejsce: Bulwar Zygmunta Augusta
     17.00 Spektakl plenerowy: EPITAFIUM DLA WŁADZY - Teatr Gdynia Główna
     miejsce: ul. Wodna / Most Wysoki
     18.30 Spotkanie literackie: JAK SIĘ ZMIENIŁY NASZE MIEJSCA - Filip Springer, Marek Przybylik, prowadzenie: red. Martyna Bunda
     miejsce: Pub Specjal
     20.30 Koncert: MISTER D.
     miejsce: Biblioteka Elbląska, ul. św. Ducha 3-7, Sala "U św. Ducha"
     
     dzień 2 / 11 czerwca (czwartek)
     12.00 Seminarium samorządowe: SAMORZĄDY OTWARTE NA ŚWIAT? Współpraca międzysektorowa i zagraniczna polskich samorządów.
     miejsce: Sala Staromiejska w Kamieniczkach Elbląskich ul. św. Ducha 3-4
     12.30 Warsztaty kreatywnego przetwarzania informacji: BRAWUROWE PREZENTACJE
     miejsce: Biblioteka Elbląska, ul. św. Ducha 3-7, Dział Zb. Audiowizualnych
     17.00 Spektakl plenerowy: ORLANDO - Teatr Gdynia Główna
     miejsce: ul. Wodna / Most Wysoki
     18.30 Spotkanie literackie: PISANIE MIASTA - Sylwia Chutnik, Jaku Żulczyk, prowadzenie: red. Justyna Sobolewska
     miejsce: Pub Specjal
     20.30 Koncert: JULIA MARCELL
     miejsce: Biblioteka Elbląska, ul. św. Ducha 3-7, Sala "U św. Ducha"
     
     dzień 3 / 12 czerwca (piątek)
     12.00 Seminarium samorządowe: KULTURA I ROZWÓJ. Dylematy samorządów
     miejsce: Sala Staromiejska w Kamieniczkach Elbląskich ul. św. Ducha 3-4
     12.00 i 16.00 Warsztaty kreatywnego pisania I : Loesje
     miejsce: Biblioteka Elbląska, ul. św. Ducha 3-7, Czytelnia Główna
     18.30 Spotkanie literackie: OBCOŚĆ I SWOJSKOŚĆ. CO TO ZNACZY "JESTEM STĄD"? - Ziemowit Szczerek i Marcin Kołodziejczyk, prowadzenie: red. Mirosław Pęczak
     miejsce: Pub Specjal
     20.30 Koncert: DR MISIO
     miejsce: Biblioteka Elbląska, ul. św. Ducha 3-7, Sala "U św. Ducha"
     22.30 Spektakl plenerowy: BABEL - Teatr Formy
     miejsce: Stary Rynek, przed Ratuszem Staromiejskim
     
     dzień 4 / 13 czerwca (sobota)
     14.00 i 17.00 Warsztaty kreatywnego pisania II : Loesje
     miejsce: ul. św. Ducha 3-7, Biblioteka Elbląska, czytelnia gł.
     18.30 Panel dyskusyjny: CZY STAĆ NAS NA NOWE IDEE? - dr Michał Łuczewski, dr hab. Jan Sowa, Kazimiera Szczuka, prowadzenie: red. Mirosław Pęczak, red. Edwin Bendyk
     miejsce: Pub Specjal
     20.30 Koncert: PUSTKI
     miejsce: Biblioteka Elbląska, ul. św. Ducha 3-7, Sala "U św. Ducha"
     22.30 Spektakl plenerowy: MISTRZ I MAŁGORZATA - Teatr Formy
     miejsce: ul. Stary Rynek, przed Ratuszem Staromiejskim
     
     12. Letnim Ogrodom POLITYKI będzie towarzyszyła wystawa plenerowa grafiki Darii Mielcarzewicz: „Daria rysuje, Oni mówią”
     
     SEMINARIA SAMORZĄDOWE: zaproszenia.
     SPOTKANIA LITERACKIE, SPEKTAKLE PLENEROWE, WYSTAWA: wstęp wolny.
     KONCERTY: pula wejściówek została już wyczerpana, jednak można je jeszcze wygrać w konkursach portEl.pl.
     WARSZTATY: są jeszcze miejsca na warsztatach kreatywnego pisania z Loesje, na warsztaty "Literatura i design" wstęp wolny.
     
     Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2015.
     

 
     

     Patronem medialnym 12. Letnich Ogrodów POLITYKI jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
     
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • ale lipa, ani jednego fajnego koncertu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 7
  zajec(2015-05-27)
 • @zajec: Ja też bardzo żałuję, że nie będzie Budki Suflera ani Feel, ale mimo to program uważam za wyjątkowo ciekawy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 5
  (2015-05-27)
 • Ciekawe o czym będą ze sobą dyskutować pani Szczuka i pan Sowa. Bo tak na moje ignoranckie oko, to oni mają podobne poglądy o których pisać nie będę, bo mi się klawiatura w pc - jeży.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  (2015-05-27)
 • Kolego współczujący, ten wyjątkowo ciekawy program, masz na co dzień w TVP Kultura. Niestety panują w nim określone poglądy, zniknęli zeń konserwatywni publicyści i komentatorzy, że o o artystach nie wspomnę. A abonament płacą wszyscy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 2
  (2015-05-27)
 • Zauważam pewną różnicę między oglądaniem TV a uczestniczeniem na żywo w koncercie, spektaklu albo panelu dyskusyjnym. Nie twierdzę też, że udział w takich wydarzeniach "konserwatywnych publicystów i komentatorów, że o artystach nie wspomnę" jest wartością samą w sobie. Akurat Szczuki nie będę bronił, bo mnie irytuje, ale np. o zmianach we współczesnych miastach wolę rozmawiać z Filipem Springerem niż z "konserwatywnym publicystą". Teatry też mają być "konserwatywne"? Moralność Pani Dulskiej? Please. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 2
  (2015-05-27)
 • Jeśli dla Ciebie wartością samą w sobie jest uczestniczenie w panelu z udziałem Chutnik, Szczuki i Sowy i po raz -nasty z rzędu pana Pęczaka to gratuluję. Twoją też sprawą jest z kim wolisz rozmawiać. Lecz miejskie wydarzenia kulturalne powinny mieć szersze spektrum (również w sferze światopoglądowej) niż to zaproponowane wyżej. A teatry niech będą ''normalne''.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 4
  (2015-05-27)
 • Chyba nie trzeba się dziwić, że akurat w tych panelach biorą udział publicyści Polityki? Program jest mimo wszystko obszerny, więc możesz sobie z niego wybrać tylko kilka elementów albo też czekać aż ktoś zorganizuje inne "miejskie wydarzenie kulturalne", np. "Ogrody Do Rzeczy";-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 2
  (2015-05-27)
 • Muzyka i Wykonawcy - całość utrzymana w tym samym klimacie. .. gawędy o przywarach Polaków. Literatura i Pisarze- całość to nudne rozmowy o pochodzeniu, przynależności i kondycji intelektualnej Polaków. Impreza skrojona pod '' trzon " osobowościowy, mocno już archaiczny, starszawych Redaktorów Polityki. Goście znani i zgrani. Zabawa bezpieczna dla Dyrekcji Biblioteki, ale pogłębiająca stagnację twórczą uczestników spotkań. Forma Ogrodów - zmurszała !.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 5
  (2015-05-27)
 • Tam Plują Jadem i Żółcią na wszystko co nie jest lewicowe, a wręcz nosi to znamiona antypaństwowych działań !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 8
  (2015-05-28)
 • Te " Ogrody " to już dzisiaj wioska intelektualna. Wszystkie spotkania organizowane na wzór PRL-u. Stolik. .. i kilku ględzących facetów. Bierni słuchacze itp. .. A pomysł Dyrekcji z Pubem Specjal to kompletne nieporozumienie. Wnętrze / z obecnym kierownictwem / nadaje się do organizacji przyjęć komunijnych i biesiad disco polo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 7
  (2015-05-28)
 • Jak się komuś nie podoba, niech sobie zorganizuje swoją imprezę. Zaprosi cenionych przez siebie intelektualistów i pisarzy i dyskutuje do woli. Nie musi to być biblioteka czy pub, może być równie dobrze salka parafialna. Od lat Ogrody mają swoją publiczność i proszę nam nie zazdrościć tych rozmów i spotkań. Co to w ogóle jest? Nie chcesz nie przychodź. Nikt nikogo nie zmusza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 1
  (2015-06-02)
 • Wakacje to czas w którym młodych ludzi należy gonić do roboty, a starym zgredom proponuje się „Ćwierćwiecze polskiej samorządności” - jakby istniała kiedykolwiek. "Lato, lato czeka, razem z latem czeka rzeka" I do czegoście doszli, ano do. .. ecri.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  (2015-06-02)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary korekcyjne I-D TOKYO
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku
Okulary korekcyjne BMW