Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

2. edycja Galerii Muzyki Elektronicznej

Elbląg, 2. edycja Galerii Muzyki Elektronicznej

Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki, Galeria EL oraz Klub Środowisk Twórczych zapraszają na kolejną odsłonę elektronicznej uczty w Krużganku. Z nieukrywaną przyjemnością informujemy, że 18 stycznia startujemy z drugą edycją projektu "Galeria Muzyki ELektronicznej".

Duże zainteresowanie towarzyszące pierwszej edycji 'GME', świetny klimat wydarzenia i jego niesamowity odbiór, utwierdził nas w przekonaniu, że format alternatywnego muzycznie eventu klubowego w Elblągu ma swoich odbiorców i publikę. W Krużganku Galerii EL swoje możliwości pokazali dotychczas rezydenci sopockiego klubu SFINKS700 (Paryss i Vacos), goście z Malborka - Robert Gaiss i Adrian Wrona oraz reprezentanci elbląskiej sceny niezależnej - Damian Sokolovsky i maiq.
     Bogatsi o doświadczenia przy organizacji listopadowej odsłony Galerii Muzyki ELektronicznej, wiemy co warto poprawić, a co należy zmienić, by jakość eventu i tym samym Wasze wrażenia były jak najwyższych lotów. Jedno nie zmieni się na pewno - MUZYKA. Ponownie zapraszamy na noc z wysublimowaną i jakościową muzyką elektroniczną w Elblągu!
     
     LINE-UP:
     Joana [Rec.Out /C.I.A. /Poznań]
     Jedna z najbardziej rozpoznawalnych kobiet DJ na polskiej scenie muzyki elektronicznej. Joana nakładem wydawnictwa Rec.Out wydała niedawno wyczekiwaną przez branżę EP’kę „Save your tears”. Posłuchajcie hipnotycznych, niczym senna mgła, a przy tym wyjątkowo świeżych i oryginalnych numerów, które zatrzęsą waszymi zmysłami!
     Nienasycony apetyt na odkrywanie coraz to świeższych i odkrywczych dźwięków, oraz niestudzona chęć do ciągłego rozwijania i udoskonalania swojego indywidualnego, nietuzinkowego brzmienia, to najlepsze słowa, które użyć można, gdy mowa o Joannie Tomczak.
     Jej powaga i niezachwiany spokój przy deckach pozwalają zrozumieć jej stonowaną i idealnie opanowaną osobowość. Jest zwolenniczką pięknych, melodyjnych zestawień, przez co jest zawsze wyrazista w swoim absolutnie house'owym/techowym graniu. W jej setach przeplatają się hipnotyczne dźwięki, jednak również potrafi zaskoczyć nagłą zmianą tempa i nastroju, rzucając przy tym odrobinę tajemniczego uśmiechu w stronę publiki.
     Mixy Joany zawsze są zaplanowane i głęboko przemyślane, co sprawia, że muzyczny apetyt klubowiczów rośnie w trakcie „konsumpcji”. To trochę jak hołd dla scenariusza Tarantino - wszystkie jej „krótkie historie” są fascynujące same w sobie i mogą wydać się niektórym chaotyczne. Prawdziwie docenić je można dopiero po wysłuchaniu całej „opowieści” od deski do deski.
     Joana jest zdecydowaną zwolenniczką najnowocześniejszej technologii, z których nie boi się korzystać w studiu i za deckami. Wkroczyła również niedawno w kolejny etap swej miłości do muzyki współtworząc własne tracki, poprzez eksperymentowanie i stawianie pierwszych kroków w świecie produkcji razem z kolektywem C.I.A, oraz An On Bast.
     
     maiq [GME /alternative play /Elbląg]

     maiq, a właściwie Michał Oleszczuk - DJ, promotor i muzyczny pasjonata. Pochodzi i na stałe mieszka w Elblągu. Początki jego fascynacji szeroko pojmowaną muzyką klubową sięgają przełomu lat 2000 – 2002. Loveparade, czy Mayday – marki „tamtych lat”, dziś bezsprzecznie uznawane za ikony w świecie muzyki elektronicznej, ukształtowały go i jego podejście do muzyki. Gust i dojrzałość muzyczna ewoluowały latami. W muzyce elektronicznej poszukuje awangardowej jakości i niebanalnych rozwiązań brzmieniowych. Subtelny, deep’owy tech-house i szeroko pojmowana, pieczołowicie wyselekcjonowana, muzyka techno, to muzyczny obszar, który go identyfikuje. W myśl zasady 'Nigdy nie mów nigdy', zawsze jednak pozostaje otwarty na nowe muzyczne zaskoczenia w muzyce elektronicznej. Szczególnie ceni sobie brzmienia takich labelów jak: Cadenza, Ovum Recordings, Pampa Records, Cocoon Recordings, Innervisions, Desolat, Keinemusik, czy Rekids. W ramach własnego projektu 'alternative play' zagrał z takimi artystami związanymi ze sceną muzyki elektronicznej w Polsce jak m.in: Bshosa, Miko Czajkowski, Paryss. Miał okazję również dzielić scenę z Joaną, Tika Milano, Dominikiem Jakovickim, Rybsonem, czy Ykmanem. Aktualnie związany z klubem Alternatywa w Malborku, gdzie systematycznie gra i organizuje własne wydarzenia klubowe. Pomysłodawca projektu ‘Galeria Muzyki ELektronicznej’ realizowanego w Krużganku Centrum Sztuki Galerii El w Elblągu, na którym jak dotychczas mieli okazję zaprezentować swoje możliwości Paryss, Vacos, Damian Sokolovsky, Robert Gaiss, Adrian Wrona.
     
     Rybson [Alternatywa /Electronic Revolution /Malbork]
     Od najmłodszych lat Rafał poruszał się w przestrzeni wypełnionej muzyką, co wynikało m.in. z rodzinnej tradycji zdobywania wykształcenia muzycznego oraz pasji do wspólnego muzykowania w domowym zaciszu. Edukacja w szkole muzycznej w rodzinnym mieście niewątpliwie stanowiła bodziec, który z miesiąca na miesiąc potęgował zainteresowanie Rafała Rybczyńskiego branżą muzyczną. Już po kilku miesiącach przygody z fortepianem wiedział on, że granie i tworzenie własnych kompozycji stanie się jego życiowym celem i pasją. Wcześniejsze plany związania swojego życia ze wspomnianym instrumentem stopniowo ewaluowały od muzyki klasycznej, która ukształtowała jego artystyczny gust i nadal stanowi dlań niewyczerpane źródło inspiracji, do muzyki elektronicznej. W 2001 roku wyjechał do Stanów Zjednoczonych Ameryki i tam, zakupiwszy swoje pierwsze gramofony i mikser, stawiał pierwsze kroki w zakresie techniki miksowania, by ostatecznie rozpocząć właściwą przygodę z płytami oraz konsoletą. Pod koniec roku 2007, Rybson wraca do kraju gdzie ma zaszczyt gościć w takich klubach jak: Cień Kraków, Prozak Kraków, Base Kraków, Taawa Kraków, Baccarat Kraków, Klub Kijów Kraków, ENSO Kraków,Art Cafe Toruń, Arsenal Toruń, NRD Toruń, TATW @ Centrum Stoczni Gdańskiej, Sfinks700 Sopot oraz wiele innych.. Obecnie związany z klubem Alternatywa w Malborku.
     
     Damian Sokolovsky [GME /Elbląg]

     Damian Sokolovsky - dwudziestosześcioletni elblążanin, którego od zawsze interesowała muzyka elektroniczna, a wraz z wiekiem ekscytacja ta przerodziła się w pasję bez której nie wyobraża sobie życia. Początki fascynacji sięgają końca lat 90 i klimatów Love Parade oraz Mayday, stąd upodobanie do tribal techno i pochodnych tego gatunku. Zawsze oglądał relacje z imprez z wypiekami na twarzy, marzył aby kiedyś stanąć za deckami i móc dzielić się z ludźmi tym, co kocha. Od tamtej pory zaczął żywo interesować się DJingiem. Pierwszy raz wystąpił przed szeroką publicznością w 2006 roku. Od tego czasu minęło siedem lat i setki imprez na których grał Damian.
     
     Robert Gaiss [Malbork]
     Robert Gaiss, a właściwie Robert Achramowicz - DJ i początkujący producent, pochodzi z Miłoradzu, na stałe mieszkający w Malborku. Związany z malborską sceną klubową. Początkowo zafascynowany muzyką House. W elektronice poszukiwał wszystkiego, co prezentowało nietuzinkowe brzmienie. W 2007r poznał Ricardo Villalobosa, co miało duży wpływ na jego późniejsze granie. Od tamtego momentu z uwagą śledzi berlińską scenę muzyki elektronicznej. Jego przygoda z DJką rozpoczęła się w 2003 r. Wówczas poznał swój pierwszy 'software' - Traktor. 4 lata później, poczuł się na tyle pewnie, że stanął przed swoją pierwszą publiką. Aktualnie zaintrygowany możliwościami Abletona, to na nim skupia swoją uwagę. W ciągu ostatnich miesięcy szlifował granie live i zabawę z samplami, vocalami oraz pluginami VST. Jego styl oscyluje wokół tech-house'u, deep-owego brzmienia oraz Techno, jednak nie narzuca sobie w tym względzie żadnych ograniczeń. W przyszłości planuje przeprowadzkę do Berlina i tam w dalszym ciągu realizować się muzycznie.
     
     Dominik Jakovicki [Elbląg]
     To młody artysta mający zaledwie 21 lat, z muzyką elektroniczną związany od 2007 roku. Wyszukiwanie najbardziej wysublimowanych dźwięków to więcej niż pasja, to dla niego droga wyrażania siebie poprzez muzykę. Znany z brzmień technicznych, jak i deepowych. We wczesnych godzinach lub małych pomieszczeniach potrafi eksperymentować z głębokimi deepowymi brzmieniami, co lubi najbardziej. Pozostając otwarty na wszelkie nowe gatunki muzyczne potrafi zaskakiwać, jakby ciągle szukając swojej drogi muzycznej.
     
     Wstęp 5 zł. Start o godz. 21. Zapraszamy.
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna III
RTV + SZAFA