UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ambasadorka polskiej dyrygentury

Elbląg, Ambasadorka polskiej dyrygentury
fot. nadesłana

Batuta pozostaje dla niej, jak stwierdziła w jednym z wywiadów, „punktem wyjścia do dialogu między orkiestrą, a dyrygentem”. Dialogu, gdyż nie uznaje dyrygenckiej dyktatury i jest zwolenniczką partnerskiego muzykowania. Mowa o maestro Marcie Gardolińskiej, laureatce licznych międzynarodowych konkursów dyrygenckich, która już 4 listopada poprowadzi Elbląską Orkiestrę Kameralną.

Jej umiejętności zostały docenione przez ekspertów m.in. z Grecji, Węgier, Hongkongu, Meksyku i Niemiec, a także jedną z najwyżej cenionych orkiestr symfonicznych w Wielkiej Brytanii - Bournemouth Symphony Orchestra. Od września Marta Gardolińska pełni bowiem funkcję asystenta dyrygenta zespołu.
       Jej kariera stanowi najlepszy dowód na to, że młode pokolenie polskich dyrygentów należy do europejskiej i światowej czołówki mistrzów batuty. Tym razem Marta poprowadzi koncert z udziałem elbląskich kameralistów i Matei Ioachimescu. Ten ostatni został okrzyknięty przez austriackich i rumuńskich melomanów „architektem fletowych emocji”. Nieprzypadkowo, gdyż swoją grą z jednej strony odwołuje się do zacisznych bałkańskich krajobrazów, z drugiej zaś do ognistego temperamentu tamtejszych mieszkańców. Zdaniem flecisty muzyka to „najlepsza droga do integracji rodzin, pokoleń i narodów” - sam został doceniony przez austriackie ministerstwo spraw zagranicznych jako „Ambasador integracji”.
       Salę Koncertową ZPSM wypełnią dźwięki utworów najwybitniejszych europejskich kompozytorów. Artyści odkryją m.in. smyczkową naturę Felixa Mendelssohna, prezentując jego Symfonię na smyczki nr 7 d-moll. Z instrumentów popłyną także dźwięki Paul's Suite – Suity św. Pawła autorstwa Gustava Holsta. To reprezentatywna kompozycja Anglika, która stanowiła formę podziękowania dla…szkoły, zapewniającej Holstowi dźwiękoszczelne miejsce pracy. Za sprawą Koncertu d-moll na flet i orkiestrę smyczkową (+klawesyn) Carla Philippa Emanuela Bacha przeniesiemy się zaś w świat XVIII-wiecznych Niemiec okresu „burzy i naporu”.
      
       4.11.2018, niedziela, 18:00
       Sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu
      
       Wykonawcy:

       Marta Gardolińska – dyrygent
       Matei Ioachimescu – flet
       Elbląska Orkiestra Kameralna
      
       W programie m.in.

       O. Respighi - Antiche Danze ed Arie – Suite III
       C. P. E. Bach - Koncert d-moll na flet i orkiestrę smyczkową (+klawesyn)
       F. Mendelssohn - Symfonia na smyczki nr 7 d-moll
       G. Holst - St. Paul's Suite
      
       Rezerwacje:

       Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
       tel. 55 237 47 49, www. eok.elblag.eu
       Bilety: 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy)
       Sprawdź zniżki z Kartą Dużej Rodziny
      
       Współorganizatorem koncertu jest Rumuński Instytut Kultury – Institutul Cultural Român.
       Koncert współorganizowany i współfinansowany w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Dyrygent – rezydent”.
       Filharmonia uczestniczy w programie „filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!” organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków MKiDN
       Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler
      
      
Patronem medialnym EOK jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama