Wtorek 18-12-2018, imieniny Bogusława, Gracjana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Artystyczne zajęcia w Światowidzie

 
Elbląg, Artystyczne zajęcia w Światowidzie fot. nadesłana

Warsztaty w ramach sekcji: wokalnej, plastycznych i ceramicznych rozpoczną się w październiku, ale już dzisiaj Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” czeka na zgłoszenia chętnych i zaprasza na spotkania organizacyjne.

Na dzieci czekają sekcje wokalna i plastyczna. W ramach sekcji wokalnej, w "Światowidzie", działa zespół wokalny „Skaczące nutki”, który prowadzi Maciej Skrzypczak. Od czterech lat młodzi wokaliści biorą udział w różnych wydarzeniach, nie tylko tych organizowanych przez CSE. Każde chętne dziecko może dołączyć do grupy. Nabór do sekcji oraz przesłuchania odbędą się 18 września o godz. 18 w sali muzycznej CSE "Światowid", II piętro. Zajęcia wokalne będą odbywały się dwa razy w tygodniu. Opłata za zajęcia wynosi 40 zł miesięcznie.
     Rodzice przedszkolaków mogą jeszcze zgłaszać dzieci na zajęcia plastyczne pod wdzięczną nazwą „Tropiciele Sztuki”. Podczas zajęć, prowadzonych przez Helenę Wojciechowską, instruktora plastyki w CSE "Światowid", dzieci będą miały okazję dać upust swojej wyobraźni i realizować twórcze projekty. Opłata wynosi 40 złotych miesięcznie.
     Zapisy na zajęcia przyjmowane są: telefonicznie 55 611 20 85, osobiście: w pokoju nr 45 (II piętro) lub za pomocą e-mail-a: helena.wojciechowska@swiatowid.elblag.pl. "Tropiciele Sztuki" będą spotykali się w środy lub czwartki, w godz.: 16 - 17 (należy podać dzień, w którym dziecko będzie uczęszczać na zajęcia).
     Prace malarskie, grafiki, ceramiczne naczynia czy formy z papieroplastyki już wkrótce mogą ozdobić także twoje mieszkanie. Dzieci, młodzież i dorośli, którzy czują w sobie duszę artysty mogą zapisać się do sekcji ceramicznej i ogólnoplastycznej (dla osób powyżej 18 lat). Spotkania organizacyjne odbędą się kolejno 17 września o godz. 17 i 18 września o godz. 18 w pracowni nr 46, II piętro CSE "Światowid". Odpłatność za zajęcia ogólnoplastyczne wynosi 70 zł miesięcznie, tyle samo za ceramikę dla dorosłych, a młodzież, dzieci płacą 40 zł miesięcznie.
     Dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się z Ewą Bednarską- Siwilewicz: tel. 55 611 20 64; e-mail: ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl.
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Ta oferta Światowidu to jakaś parodia. Budynek posiadający 5000m2 zlokalizowany w centrum miasta posiadający miejsca parkingowe, dwie sale kinowo-widowiskowe, sale sportowo-widowiskową, sale konferencyjne i kilkanaście innych większych pomieszczeń (zajętych głównie przez rozbudowaną administrację) oferuje tylko cztery sekcje dla dzieci i to zajęcia odpłatne. Światowid jest finansowany z budżetu więc na co idą te pieniądze? Dla kogo są modernizacje i sprzęt zakupiony w ramach projektów unijnych? Podobna instytucja kulturalna w Elblągu MDK także finansowana z budżetu prowadząca działalność w dwóch przestarzałych budynkach z czego jeden na zadu… u bez porządnych sal koncertowo-widowiskowych prowadzi bezpłatne zajęcia w 17 sekcjach dla ponad 400 dzieci (informację o sekcjach i nazwiskami dzieci przyjętych znalazłem dzisiaj na stronie MDK). Proponuję oddać budynek Światowidu we władanie MDK a budynek MDK z Warszawskiej oddać pod bieżącą działalność Świadowidu. Budynek na Warszawskiej i tak będzie za duży dla 4 sekcji Światowidu. A po takiej zamianie dzieciaki będą miały gdzie ćwiczyć i występować zamiast się włóczyć bez senu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  rodzicnastolatka(2014-09-17)
 • Moje dziecko przez dwa lata odpłatnie uczestniczyło w zajęciach teatralnych, najpierw u jednej a później u drugiej leniwej pani. Żadna przez tyle miesięcy nie przygotowała nawet najmniejszej scenki teatralnej, że nie wspomnę o spektaklu. Skandal, tak okłamywać dzieci za ich pieniądze to tylko ŚWIATOWIT potrafi. Wstyd i wyłudzanie pieniędzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  głupotanieznagranic(2014-09-17)
 • Do rodzic nastolatka, powinni Cię namierzyć po ip, i powinieneś odpowiadać za obrażanie ludzi, Światowid organizuje zajęcia w terenie to tam docierają działania do miejscowości oddalonych od Elbląga, w ostatnich tylko dwóch miesiącach zorganizowane zostały zajęcia dla dzieci i młodzieży w Janowie, Tolkmicku, Pasłęku, Kadynach, plenery artystyczne, i akcje plastyczne, działania fotograficzne skierowane do młodzieży, oraz zajęcia warsztaty dziennikarskie, a placówka którą tak chwalisz miała w tym czasie wakacje i nikt nie ma o to pretensji nauczyciele mają prawo do odpoczynku, to normalne, ale nie porównuj tych dwóch placówek bo Twoja analiza jest nierzetelna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 0
  ?....(2014-09-18)
 • Drogi „ znaku zapytania” najgorzej jak ktoś widzi tylko czubek swojego nosa. Ja dokonałem porównania oferty przedstawionej powyżej przez rzeczniczkę CSE z ofertą jak jest przedstawiona na stronie MDK i nie wychwalam MDK tylko stwierdzam fakty. Jeśli oferta CSE jest szersza to należy mieć pretensje do rzeczniczki, że nie napisała wszystkiego. A co do imprez wakacyjnych wymienionych w poście muszę stwierdzić, że faktycznie powaliły mnie z nóg. Imprezy organizowane z innymi ośrodkami kultury, trwające najczęściej jeden dzień. Prawdziwy szał. A co do zarzutu wolnego dla instruktorów z MDK podczas wakacji to z tego co mi wiadomo (mogę się mylić) instruktorzy mieli dyżury przez całe wakacje i młodzież mogła korzystać BEZPŁATNIE ze sprzętu i sal. Przykładem otwarcia się MDK dla młodzieży jest fakt, że w MDK odbyła się rekrutacja i podczas wakacji próby do elbląskiego musicalu. Ale żeby nie bić więcej piany proponuję aby redakcja PORTELU lub inna elbląska redakcja napisała artykuł dotyczący finansowania elbląskich instytucji kulturalnych z podaniem kwot jakie otrzymują z budżetu z uwzględnieniem dotacji unijnych. Niech mieszkańcy sami dokonają oceny i porównania otrzymywanych środków z ofertą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 1
  rodzicnastolatka(2014-09-18)