Poniedziałek 15-10-2018, imieniny Teresy, Florentyny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Czarno -białe Czarno -białe

Cyfrowe krajobrazy w Galerii Nobilis

Elbląg, Cyfrowe krajobrazy w Galerii Nobilis fot. Andrzej Zieliński, uczestnik warsztatów z Tolkmicka (nadesłane)
Rek

Zabawa ze światłem, zabytki, krajobrazy przyrodnicze Fromborka, Tolkmicka i okolic – to wszystko będzie można zobaczyć na wystawie fotograficznej. Otwarcie ekspozycji połączone będzie z konferencją pt. „Promocja regionu i jego oferty kulturalnej szansą na rozwój inicjatyw społeczności lokalnych.

Wystawa jest finałem cyklu warsztatów fotograficznych przeprowadzonych w ramach projektów „3F. Film, Folder, Fotografia” realizowanych we Fromborku i Tolkmicku przez Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.
     Uczestnicy warsztatów – mieszkańcy Kadyn, Bogdan, Wielkiego Wierzna, Pogrodzia, Fromborka i Tolkmicka – spotkania z trenerem rozpoczęli od poznania podstaw teoretycznych dotyczących obsługi sprzętu, zastosowania jego poszczególnych elementów, a także światła i możliwości jego wykorzystania. Taki wstęp dał możliwość dostrzeżenia walorów otaczających przestrzeni oraz wiedzę potrzebną do jej dobrego uchwycenia. Tajniki fotografii cyfrowej uczestnicy zgłębiali pod okiem Bartosza Rybaczewskiego – operatora i montażysty Telewizji Obywatelskiej, studenta Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Efekty ich wspólnej pracy będzie można oglądać w Galerii Nobilis.
     Oba projekty ESWIP-u zakładały nie tylko realizację warsztatu fotograficznego, ale również dziennikarsko-redakcyjnego oraz designu. Połączyły przyjemne z pożytecznym, bo pozwoliły realizować pasje i zainteresowania uczestników oraz wypracować skutecznie narzędzia promocji małych miejscowości. W najbliższym czasie zaprezentowane zostaną także materiały filmowe oraz foldery stworzone przez uczestników projektów.

 


     Wystawa organizowana jest w ramach projektów: „3F. Film, Folder, Fotografia w gminie Tolkmicko” oraz „3F. Film, Folder, Fotografia w gminie Frombork”. Ekspozycja ma charakter otwarty, wstęp bezpłatny. Otwarcie - 28 października (czwartek) o godz. 13 w Galerii Nobilis (CSE "Światowid", Plac Jagiellończyka 1). Czas wystawy jest jednak wyjątkowo ograniczony - będzie można zobaczyć ją tylko przez dwa dni: 28 i 29 października.
     
     Projekty są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Katarzyna Ciszewska-Wojtas, ESWIP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Promocja RATY 0%
AMK Szkło ozdobne 4
Promocja RATY 0%
AMK Kuchnia 4