UWAGA!

Dla nas ważne są słowa

 Elbląg, Dla nas ważne są słowa

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu czeka na zgłoszenia chętnych do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”. Recytatorzy i wykonawcy piosenki poetyckiej zgłaszać się mogą do 28 lutego.

Mówić potrafimy wszyscy. Jednak niektórzy potrafią doskonale posługiwać się słowem, a słowo - jako nośnik miłości - jest czymś zupełnie wyjątkowym. I o tym, już od ponad dwudziestu lat, przypomina Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” organizując Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”.
       - Wśród trwających ostatnio dyskusji na temat przeciwdziałania mowie nienawiści na uwagę zasługuje nasz festiwal, którego głównym tematem jest słowo, sztuka słowa oraz miłość – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu. – To najstarszy w dziejach temat i motyw sztuki, ale przede wszystkim wartość godna podkreślenia. Zwłaszcza dzisiaj, gdy nasze życie określają i warunkują emocje odległe od miłości, a jakże często jej przeciwne.
       Bez wątpienia na tym festiwalu wypowiadane słowa mają nie tylko zaspokajać potrzeby komunikacyjne – tu uczestnicy prezentują język literacki, w tym ten wzbogacany o nowe formy wyrazu artystycznego. OFSS „…czy to jest kochanie?” stanowi przeciwwagę dla współczesnych komunikatów, którymi posługujemy się na co dzień, a które są coraz bardziej zwięzłe. Przygotowane na konkurs utwory mają poruszać tematykę miłości, a ich prezentacja nie powinna przekroczyć 10 minut.
       - To wydarzenie - czyli konkurs dla recytatorów i śpiewających piosenkę poetycką, których prezentacje możemy zobaczyć na przesłuchaniach, a laureatów na gali festiwalu - każe zastanowić się nad znaczeniem słowa, w szczególności słowa „miłość” – dodaje Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Festiwalu. - Tu wynik konkursu to suma pewnych wrażeń, moment spotkania wrażliwości uczestników i członków jury.
       Podczas gali, w której udział biorą zwycięzcy przesłuchań, wystąpi niepowtarzalna i charyzmatyczna Stanisława Celińska z Zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko. Artystka wykona piosenki do własnych tekstów z najnowszej płyty „Malinowa”.
       - "Malinowa…” to studyjna płyta, wyczekiwana przez wielbicieli artystki od wydania i sukcesu "Atramentowej" (status podwójnej Platynowej Płyty), zainspirowana spotkaniami z fanami i im dedykowana – dodają organizatorzy. - Stanisława Celińska kontynuuje docenioną już przez publiczność rolę doskonałej piosenkarki, która wie jak przyciągnąć słuchacza wykorzystując pełnię dźwięków i emocji.
       Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” odbędzie się w dniach 23-24 marca.
      
CSE Światowid

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Nazwiska w polszczyźnie się odmienia. Orkiestra pod kierunkiem pana MURASZKI, a nie Muraszko.
  • Właściciel nazwiska może zastrzec sobie jego nieodmienialność, dla mnie Muraszko brzmi dobrze, pana Muraszko dzis spotkałem, naprawdę lepiej niż dziś spotkałem pana Muraszkę :)
  • parę lat temu na tym Festiwalu jedna z pań śpiewała ze sceny "Szeptem do mnie mów, mów szeptem" a pan akustyk z wielkim uczuciem podkręcał kolumny aż do ogłuchnięcia. Liczę, że ta tradycja będzie kontynuowana.
  • Muraszko odmienia się tak jak Moniuszko lub Kościuszko. Chyba, że ktoś nie zna tych nazwisk i ich Właścicieli.
Reklama