Środa 14-11-2018, imieniny Emila, Wawrzyńca
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Pozostawiony na pastwę losu wózek inwalidzki Pozostawiony na pastwę losu wózek inwalidzki

Elbląskie Koncerty Kameralne

Elbląg, Elbląskie Koncerty Kameralne Tytus Wojnowicz.
Rek

We wtorek 23 marca o godz. 18 w sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej odbędzie się koncert kameralny z udziałem wybitnego oboisty Tytusa Wojnowicza, któremu towarzyszyć będzie zespół „Essentia Musica” w składzie Lilianna Stawarz na klawesynie i Karol Marianowski na wiolonczeli.

W programie koncertu znalazły się: Sonata c-moll na obój i b.c. A. Vivaldiego, Sarabanda i Allegro na obój i klawesyn G. Grovleza, Lamentacja i Tombeau na klawesyn J.J. Frobergera, 6. koncert królewski B-dur na obój i b.c. F. Couperina, Sonata G-dur na wiolonczele i b.c. A. Vandiniego, Sonata B-dur na obój i b.c. M. Cabaza oraz Arioso na obój i b.c. J.H. Fiocco.
     
     Tytus Wojnowicz
ur. 1965 we Wrocławiu. Oboista od 15 roku życia. Sztukę gry na tym instrumencie zgłębiał pod kierunkiem prof. Stanisława Malikowskiego. Ukończył AMiFC w Warszawie oraz Hochschule fur Musik we Freiburgu w klasie prof. Heinza Holligera.
     Jest laureatem konkursów w kraju i zagranicą, m. in. w Pradze na Międzynarodowym Konkursie Młodych Muzyków – wyróżnienie, we Włoszakowicach na Ogólnopolskim Konkursie Oboistów 1990 – 1. nagroda, Isle of Wight Oboe Competition (Wielka Brytania) 1993 – 3. nagroda. W latach 1996 i 97 był wybierany Instrumentalistą Roku w plebiscycie polskich rozgłośni radiowych. Występuje jako solista i kameralista oraz pracuje jako adiunkt na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie.
     Od roku 1989 jest członkiem Warszawskiego Kwintetu Dętego Da Camera. Występował z nim w wielu krajach europejskich, wielokrotnie w USA , także na Tajwanie. Nagrał kilka płyt z muzyką kameralną. Jest założycielem i kierownikiem artystycznym zespołu Ensemble de Narol, który debiutował w ubiegłym roku na festiwalu w Łańcucie. W roli solisty współpracował z większością polskich zespołów filharmonicznych i kameralnych. W roku 2005 wspólnie z Nigelem Kennedym i Polską Orkiestrą Kameralną zagrał kilkadziesiąt koncertów w najważniejszych salach europejskich. Nagrał wiele płyt solowych z muzyką popularną i klasyczną dla Sony Music.
     
     Zespół Essentia Musica to grupa muzyków, których zetknął nieuchronny wypadek, a nić osobistej sympatii omotała ich, tworząc trwała formację towarzysko-muzyczną.
– Członkowie zespołu na co dzień służą swym potencjałem w najistotniejszych instytucjach muzycznych, a występy w rzeczonej formacji traktują jako przywilej i przyjemność. Jest to więc dla mnie szczególny zaszczyt i przyjemność sprawowanie kierownictwa artystycznego w tak zacnym gronie muzyków – przyznaje Wojnowicz.
     Essentia Musica jest kontynuacją zespołu Ensemble de Narol powstałego w 2004 roku z inicjatywy artysty i znakomitego klawesynisty Władysława Kłosiewicza. Zespół działał pod tą nazwą przez kilka lat i wydał płytę. Ożywiona działalność koncertowa Władysława Kłosiewicza i ograniczenia czasowe spowodowały, że w roku 2008 miejsce za klawesynem zajęła jego uczennica i kontynuatorka – Lilianna Stawarz. Repertuar to przede wszystkim muzyka barokowa i wczesnoklasyczna oraz XX-wieczna. Zespół z determinacją używa współczesnych instrumentów (z wyjątkiem grupy continuo), odnosząc się jednakże do aktualnego stanu wiedzy na temat wykonawstwa muzyki dawnej. Ideą jest połączenie wiedzy na temat stylu dawnych mistrzów z możliwościami współczesnych instrumentów.
– Przewodnim motywem w doborze programu jest chęć poznania i zaprezentowania muzyki wykonywanej rzadko, bądź nieznanych wersji znanych utworów, a osobliwy zestaw instrumentów i wirtuozeria każdego członka zespołu pozwalają na brak ograniczeń w tej mierze – dodaje Tytus Wojnowicz.
     Bilety na koncert w cenie 15 i 10 zł do nabycia w Bibliotece Elbląskiej.
     
     Na podstawie informacji prasowej EOK.
     
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety czarno białe Black&White
Fototapety ze zwierzętami
Obraz na płótnie Tygrys 110x50 cm
Obraz na dibond 300x60 cm - Owoce