UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Finisaż wystawy Ryszarda Litwiniuka

 
Elbląg, Finisaż wystawy Ryszarda Litwiniuka

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na finisaż wystawy "System Otwarty" Ryszarda Litwiniuka, połączony z promocją katalogu. Spotkanie z Ryszardem Litwiniukiem i Johnem K. Grande odbędzie się dziś (24 lutego) o godz. 18. Wstęp wolny.

John K. Grande – krytyk sztuki, pisarz, autor wywiadów, poeta. Miał znaczny wkład w kanadyjskie i międzynarodowe kręgi sztuki w ciągu ostatnich 25 lat. Specjalizuje się w sztuce i ekologii, do jego najważniejszych publikacji należą „Balance: Art and Nature”, „Intertwining: Landscape, Technology, Issues, Artists”, Art Nature Dialogues czy „Dialogues in Diversity; Art from Marginal to Mainstream”. Publikował liczne recenzje, eseje katalogowe o artystach i artykuły. które ukazywały się m.in. w Artforum,Vice Versa, Sculpture, Art Papers, British Journal of Photography i wielu innych. Jest współautorem „Judy Garfin: Natural Disguise” czy „NilsUdo: Art with Nature”. Był kuratorem pięciu edycji Festiwalu "Earth Art" w Ontario.
      
       Ryszard Litwiniuk

       Urodzony w 1966 roku w Olsztynie. W latach 1986-1992 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. W 1992 roku uzyskał dyplom w pracowni prof. Edwarda Sitka. W 1994 roku uzyskał stypendium artystyczne Fundacji Pollocka - Krasnera Foundation w USA. Od 1999 roku członek International Nature Art Network. Od drugiej połowy lat 90. mieszkał w Kanadzie, gdzie brał czynny i aktywny udział w życiu artystycznym. Wystawa w elbląskiej galerii jest pierwszą indywidualną wystawą w Polsce po powrocie zza Oceanu i zarazem retrospektywnym spojrzeniem w twórczość Litwiniuka, który swoją przygodę ze sztuką zaczynał od wystawy indywidualnej w Elblągu w 1992 roku. Związki Ryszarda Litwiniuka z Galerią EL to również kuratorska współpraca przy realizacji Sympozjum Truso 97 - „Signs of Duration”, w ramach której na terenie przyległym do odkrytej i badanej przez archeologów wczesnośredniowiecznej osadzie artyści zaproszeni przez Litwiniuka odnieśli się w sposób artystyczny do sukcesów archeologów.
       Uczestnik sympozjów i plenerów związanych ze sztuką ziemi w Szwajcarii, Korei Płd, Niemczech, Argentynie, Finlandii, Indiach, na Cyprze, w Polsce i Kanadzie. Jego prace znajdują się w kolekcjach m.in. w Bułgarii, Francji, Niemczech czy Kanadzie. Wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość, m.in. druga nagroda na Międzynarodowym Biennale Rzeźby w Buenos Aires w Argentynie w 2002 roku, pierwsza nagroda na Sympozjum Flur 2001 w Niemczech.
      
Beata Branicka, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama