UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Fletowa sinusoida emocji

 
Elbląg, Matei Ioachimescu
Matei Ioachimescu (fot. nadesłana)
Reklama

Elbląscy kameraliści, parafrazując Jamesa Bonda, stwierdzili, że „smyczki to za mało” i dlatego na pierwszy listopadowy koncert zaprosili Matei Ioachimescu. Flecistę, który interpretacją barokowych i współczesnych kompozycji urzekł już bukaresztańskich i wiedeńskich melomanów. Teraz kolej na elbląskich miłośników muzyki klasycznej, którym Matei zaprezentuje się 4 listopada.

Co ciekawe, rumuński wirtuoz nie od razu związał swoją karierę z fletem. Jego pierwszym instrumentem był fortepian, ale Matei szybko zrozumiał, że woli grę na flecie. Pokochał go, jak twierdzi, „od pierwszego dźwięku”, a jego umiejętności kształtowali tacy mistrzowie, jak Pierre-Yves Artaud czy Renate Greiss-Armin. Dzięki temu muzyka flecisty to sinusoida emocji – z jednej strony liryczna, przywołująca na myśl zaciszne rumuńskie krajobrazy, z drugiej taneczna i temperamentna, jak mieszkańcy Bałkanów.
       Matei zaproponuje elblążanom Koncert d-moll na flet i orkiestrę smyczkową (+klawesyn) Carla Philippa Emanuela Bacha, zwanego Bachem berlińskim lub hamburskim. To kompozycja radosna i skoczna, a zarazem niepozbawiona elegancji, charakterystycznej dla twórczości młodszego Bacha. Muzycy zagrają także utwory Ottorino Respighiego, Gustava Holsta i Felixa Mendelssohna. Koncert poprowadzi zaś Marta Gardolińska – „maestro na obcasach”, która równie dobrze czuje się w towarzystwie orkiestr, co chórów.
      
       4 listopada (niedziela) godz. 18

       Sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu
       Wykonawcy:
       Marta Gardolińska – dyrygent
       Matei Ioachimescu – flet
       Elbląska Orkiestra Kameralna
       W programie m.in.
       O. Respighi - Antiche Danze ed Arie – Suite III
       C. P. E. Bach - Koncert d-moll na flet i orkiestrę smyczkową (+klawesyn)
       F. Mendelssohn - Symfonia na smyczki nr 7 d-moll
       G. Holst - St. Paul's Suite
       Rezerwacje:

 


       Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
       tel. 55 237 47 49, www. eok.elblag.eu
       Bilety: 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy)
       Sprawdź zniżki z Kartą Dużej Rodziny
      
       Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Dyrygent-rezydent 2018/2019”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.
       Koncert objęty programem Filharmonia/ ostrożnie, wciąga!!!. Program współorganizuje Instytut Muzyki i Tańca.
       Koncert pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej. 
       Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler
      

      


       Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama