UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Hura! kultura

 
Elbląg, Hura! kultura
Sekcja plastyczna CSE Światowid zaprasza! (fot. nadeslane)

Co dzieci powinny wiedzieć o sztuce? Jak się nią bawić? Gdzie ją odnajdywać i jak samemu stworzyć współczesne dzieło sztuki? Wszystko to w wakacyjnym klimacie i beztroskiej atmosferze oraz z happy endem. Od jutra (3 lipca) Światowid zaprasza na warsztaty dla dzieci z artystycznym zacięciem „Hura! kultura”.

Do wzięcia udziału w warsztatach Światowid zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat, które chcą aktywnie i z pasją godną młodego artysty spędzić lipcowy czas. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, czym jest kultura popularna i wysoka, jaki wpływ ma sztuka dawnych czasów na obecną, gdzie warto wybrać się z rodzicami w Elblągu. Następnie wiedzę tę wykorzystają w praktyce podczas plastycznych działań.
     Warsztaty podzielone są na cztery bloki tematyczne, z których każdy trwa dwa dni. Koszt dwudniowych warsztatów to 25 złotych.
– Ponieważ okres wakacji wiąże się z częstymi wyjazdami, uczestnicy mogą, ale nie muszą, zapisywać się na wszystkie cztery bloki, wybierając jedynie te, które najbardziej przypadną im do gustu – mówi Helena Wojciechowska, instruktor plastyczny CSE Światowid.
     Warsztaty artystyczne to przede wszystkim wykłady o sztuce dla najmłodszych plus inspirowane nimi działania plastyczne. Będą one prowadzone w wakacyjnej atmosferze sprzyjającej kreatywnym działaniom, a całość zakończona zostanie małą wystawą prac.
     W trakcie zajęć zawsze znajdzie się czas na mały poczęstunek dla pracowitych artystów.
     Warsztaty będą się odbywać we wtorki i środy: 3, 4, 10, 11, 17, 18, 24, 25 lipca w godzinach od 10 do 13. Koszt dwudniowych warsztatów to 25 złotych.
     Pomysłodawczynią warsztatów jest instruktor plastyki Helena Wojciechowska, posiadająca doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, która w „Światowidzie” m.in. prowadziła cieszące się dużym zainteresowaniem zajęcia plastyczne dla grup: „Ręce zdolne do wszystkiego” oraz „Tropiciele sztuki”. Jako antropolog kultury, pedagog i plastyk stara się śledzić wszelkie przejawy tworzonej przez człowieka kultury - nie tylko te związane ze sztuką wysoką - aby następnie w sposób przystępny przekazywać zdobytą wiedzę jej najmłodszym odbiorcom.
     Liczba uczestników warsztatów „Hura! Kultura” jest ograniczona, a o wzięciu w nich udziału decyduje kolejność zgłoszeń i wniesienia opłaty za zajęcia.
     Więcej informacji uzyskać można pod adresem mailowym: helena.wojciechowska@swiatowid.elblag.pl, pod numerem telefonu 55-611-20-85 lub w pracowni plastycznej nr 45 na II piętrze CSE Światowid od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.
     
     3 - 4 lipca, godz. 10 - 13
     1. Kulturalne TOP 10

     - krótka historia o tym, po co człowiekowi teatr, kino i galeria sztuki
     - czym może się pochwalić Elbląg - najważniejsze i najciekawsze miejsca
     - stworzenie wspólnej listy „obowiązkowo do zobaczenia”
     - czego jeszcze nam brakuje? Kreujemy miasto kulturalne: drapacze chmur w nieco mniejszym formacie (warsztaty plastyczne)
     - c.d. Kreujemy miasto kulturalne: detale i budowanie miasta (warsztaty plastyczne)
     
     10 - 11 lipca, godz. 10- 13
     2. Od impresjonizmu do hiperrealizmu

     - krótka historia o postrzeganiu świata przez artystów
     - kopia mistrza, czyli o tym, czy trudno zostać artystą, a jak łatwo fałszerzem?
     - moja wersja! Inspiracja sztuką (warsztaty plastyczne)
     - sposób na zatrzymanie chwili: zdjęcie, obraz, rzeźba
     - to drobiazg! Jak odwzorować rzeczywistość (warsztaty plastyczne)
     
     17 - 18 lipca, godz. 10- 13
     3. Sztuka mówienia o sobie
     
- krótka historia o tym, jak zmieniała się rola artysty i czym jest „wizerunek”
     - Frida z małpką i Vincent bez ucha, czyli słynne autoportrety
     - autoreklama - to, co w nas najlepsze, to co najciekawsze (warsztaty plastyczne)
     - niezła historia! Kolaż i komiks zamiast pamiętnika (warsztaty plastyczne)
     
     24 - 25 lipca, godz. 10- 13
     4. Ukryte znaczenia

     - krótka historia o tym, czym jest logo, symbol oraz o tym, co jest „słynne”, „kultowe” i „rozpoznawalne” w kulturze popularnej i wysokiej
     - drugie dno - słynne dzieła sztuki i ich ukryte przesłanie
     - Uwaga Komunikujemy, obwieszczamy, informujemy, bierzemy pod lupę otaczającą nas rzeczywistość (warsztaty plastyczne)
     - zaprezentuj się! organizujemy mini wystawę efektów prac warsztatowych wykorzystując architektoniczne uroki Światowida.
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama