UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Inspiracje dekoratorów

 
Elbląg, Inspiracje dekoratorów
fot. nadesłane

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu uczestniczyli w zajęciach, które odbywały się w profesjonalnych pracowniach plastycznych Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Zajmowali się dziedzinami artystycznymi, które mogą wzbogacić warsztat technika architektury krajobrazu.

Technik architektury krajobrazu jest specjalnością związaną z projektowaniem przestrzeni wokół człowieka. To nie tylko przestrzeń zewnętrzna, obejmująca np. założenia ogrodowe lub zieleń miejską, ale również najbliższe otoczenie. Absolwenci tego kierunku mogą się sprawdzić również w projektowaniu wnętrz użytkowych lub mieszkalnych, wszędzie tam gdzie zieleń i przedmioty sztuki użytkowej wartościują estetyczne poziom naszego życia.
     Zajęcia odbywały się na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy CSE Światowid i Zespołem Szkół Technicznych w roku szkolnym 2011/2012. Młodzież z klasy 1 b, o specjalności technik architektury krajobrazu, uczestniczyła w zajęciach plastycznych organizowanych w pracowniach plastycznych Światowida.
     Podczas zajęć młodzież wykonywała elementy dekoracji scenograficznych. Tworząc, wzbogacała swoją wiedzę o różne techniki plastyczne, były wśród nich: witraż, fusing, kolaż, malowanie tkanin. Swoje umiejętności manualne rozwijała w ceramice, papieroplastyce i instalacji.
     Próby warsztatowe i kontakt z profesjonalną instruktorką - plastykiem Ewą Bednarską-Siwilewicz wzbogaciły wyobraźnię młodych ludzi. Dowodem tego są wykonane przez uczniów prace.
     - A ich powstaniu towarzyszyły naprawdę wielkie emocje - podsumował Marek Wawryn, nauczyciel zawodu, artysta plastyk.
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama