Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jaka rada dla muzeum?

 
Elbląg, Jaka rada dla muzeum? Zdjęcie z tegorocznej Nocy Muzeów (fot. arch. Michał Skroboszewski)
Rek

Otóż taka: dziewięciu specjalistów w różnych dziedzinach będzie "sprawować nadzór nad wypełnianiem przez muzeum jego powinności wobec zbiorów i społeczeństwa". W praktyce oznacza to, że będą sprawdzać, jak dyrekcja oraz pracownicy Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu wykonują swoje obowiązki, a następnie tę jakość oceniać.

W skład rady muzeum wejdą: Piotr Żuchowski - doradca prezydenta Elbląga; prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk – rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, kreator rozwoju naukowego Elbląga; Mariusz Mierzwiński - dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku, archeolog, wieloletni członek Rady ds. Muzeów przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego; prof. dr hab. Przemysław Urbańczyk – pracownik Instytutu Archeologii i Etnologii Państwowej Akademii Nauk, wybitny archeolog, autor publikacji naukowych i popularyzatorskich, specjalista w zakresie archeologii wczesnośredniowiecznej Europy; dr Radosław Sobieraj - kustosz działu archeologii Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie; dr Mirosław Marcinkowski - kierownik Działu Archeologii i Historii Miasta i Regionu w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu.
     Ten team został zaproponowany przez dyrektora Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu oraz prezydenta miasta, dodatkowo radni - podczas posiedzenia komisji oświaty, kultury, sportu i turystyki - zaproponowali jeszcze swoich reprezentantów. Bez przeszkód przyjęli kandydatury: Piotra Derlukiewicza, Jana Redzimskiego i Wojciecha Rudnickiego.
     Czym będą się zajmować? Zgodnie z przepisami: sprawowaniem nadzoru nad wypełnianiem przez muzeum jego powinności wobec zbiorów i społeczeństwa, w szczególności nad realizacją celów statutowych, a także ocenianiem działalności instytucji, sprawozdaniami z tej działalności oraz opiniowaniem rocznych programów działania, przedłożonych przez dyrektora muzeum. I tak przez cztery najbliższe lata.
     Uchwałę w tej sprawie mają podjąć radni na najbliższej sesji, a ta już 23 czerwca.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Szafa z drzwiami suwanymi 3
Promocja RATY 0%
AMK Kuchnia 5
Fronty lakierowane mdf biały mat