Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Januszowi Jędrzejewskiemu - przyjaciele

W poniedziałek 23 marca o godz. 18.30 w sali kina Światowid odbędzie się koncert charytatywny połączony z aukcją przedmiotów artystycznych i pamiątkowych, z którego całkowity dochód zostanie przekazany Januszowi Jędrzejewskiemu na pokrycie kosztów leczenia. Wcześniej, tego samego dnia o godz. 17 w katedrze św. Mikołaja zostanie odprawiona msza św. w intencji Janusza Jędrzejewskiego.

Janusz Jędrzejewski jest elblążaninem, nauczycielem w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Jest też kompozytorem, aranżerem, kontrabasistą, pianistą, gitarzystą, akordeonistą i pedagogiem. Tworzy w stylu klasycznym (muzyka instrumentalna, chóralna), jazzowym, pisze piosenki. Studiował kompozycję pod kierunkiem Franciszka Woźniaka w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Gdańsku (dyplom w 1978). Napisał m.in. hymn „Tu es Petrus” wykonany podczas wizyty w Elblągu w 1999 r. papieża Jana Pawła II, potem „Te Deum” w pierwszą rocznicę pobytu Papieża w Polsce. Jest też autorem wielu tekstów publicystycznych.
     - Dla swych przyjaciół serdeczny, błyskotliwy, zawsze skory do żartów, świetny kolega - pisze o nim Zbigniew Seroka, jeden z organizatorów koncertu. - Postać nietuzinkowa, dusza towarzystwa, wieczny bard o szerokich horyzontach.
     W koncercie wystąpią: Waldemar Chyliński (gitara, śpiew), Ewa Zabłocka-Krasowska (śpiew), Leszek Bolibok (skrzypce elektryczne), formacja jazzowa Elefunk, Adam Lemańczyk (fortepian) i Zbigniew Seroka (gitara elektryczna) oraz Kazimierz Chyła (akompaniament, sprawy muzyczne, organizacja), Jerzy Kopczyński (akompaniament, nagłośnienie, organizacja),
     Tadeusz Jędrzejewski (nagłośnienie).
     Wystąpi również robiąca furorę w Europie elblążanka Joanna Konefał (śpiew - sopran) - była uczennicą Janusza Jędrzejewskiego - i znany elbląski chór "Cantata" - Janusz Jędrzejewski był jego współzałożycielem, a w latach 1988-90 prowadził ten chór.
     Koncert i aukcję prowadzą Agnieszka Jarzębska i Marta Hajkowicz.
     Przedmiotem aukcji będą obrazy, grafiki, fotografie artystyczne a nawet biżuteria, których autorami są m.in. artyści plastycy: Wojciech Beszterda, Krzysztof Janicki, Julita i Adam Kurłowicz, Wojciech Łaszkiewicz, Karol Maciejewski, Jan Materek, Zbigniew Prusak.
     Przedmioty na aukcję ofiarowali też: Marcin Daniec (koszulka treningowa, w której wystąpił w TV - prezent od Piotra Świerczewskiego), Anna Dymna (książka i karta okolicznościowa), Jerzy Filar - ex Nasza Basia Kochana (dwie płyty CD), Wacław Juszczyszyn - Bukowina (płyta), Iwona Kubicz, (porcelana), Grażyna Łobaszewska (płyta), Rudi Schuberth (koszulka z certyfikatem), Mieczysław Szcześniak (płyta), Anna Treter (płyta), Jacek Wszoła (karta okolicznościowa), Tadeusz Krok (płyta). Przedmioty są opatrzone autografami i dedykacjami.
     Okolicznościowy plakat zaprojektował artysta plastyk Witold Knajdek.
     

 


     - Janusz jest postacią bardzo znaną w kręgach artystycznych i kulturalnych - dodaje Zbigniew Seroka. - Pod koniec ubiegłego roku zapadł na chorobę nowotworową. Jego dawni znajomi, koleżanki, koledzy, przyjaciele z czasów liceum i studiów postanowili pomóc. Mieszkaliśmy wtedy razem w Bursie Szkół Artystycznych w Gdańsku. Do całej akcji przyłączyło się bardzo wiele osób z obecnego otoczenia Janusza, a także ludzi mu zupełnie nieznanych.
     W akcji pomagają: Agencja Artystyczna Marka, CKiWM Światowid, Galeria EL i elbląskie media, także portEl.pl.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary przeciwsłoneczne Roberto Cavalli
Soczewki kontaktowe ALCON Air Optix Aqua
OKULARY PRZECIWSŁONECZNE,
Okulary korekcyjne I-D TOKYO