Wtorek 18-12-2018, imieniny Bogusława, Gracjana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kasa na kulturę

Elbląg, Kasa na kulturę Zdjęcie z ubiegłorocznych „Nocy Teatru i Poezji".

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło listę wybranych projektów, które zostaną dofinansowane w 2009 roku. Są wśród nich projekty złożone przez elbląskie instytucje kultury.

Największą kwotę, 508 tys. złotych, otrzymała Biblioteka Elbląska. Instytucja ta będzie w tym roku realizować cztery projekty oraz zadanie w ramach dofinansowania „Mecenat 2009”:
     - „Od wiedzy tajemnej o ziołach wszelakich do początków botaniki" w ramach programu „Dziedzictwo kulturowe”
     - „Od wiedzy do efektów" w ramach programu „Edukacja kulturalna i diagnoza kultury”
     - „Współfinansowanie zakupu wyposażenia pracowni konserwacji Działu Zbiorów zabytkowych Biblioteki Elbląskiej" w ramach programu „Rozwój Infrastruktury kultury"
     - festiwal „4 pory książki" w ramach konkursu „Program współpracy z Instytutem Książki"
     Największe dofinansowanie otrzymał projekt „Tworzenie i wdrażanie systemów informatycznych w sferze kultury", który został złożony w ramach dofinansowania - „Mecenat 2009”.
     Pieniądze z ministerstwa otrzymają też Elbląska Orkiestra Kameralna, Galeria EL oraz Muzeum Archeologiczno-Historyczne.
     EOK złożyła projekt pn. „Zakup Fortepianu Koncertowego" do programu „Rozwój Infrastruktury Kultury". Na realizację projektu otrzymała 70 tys. zł.
     Natomiast Galeria EL wzięła udział w programie pn. „Wydarzenia Artystyczne” składając projekt pod nazwą „Ingerencje/Interferences" - kwota dofinansowania to 30 tys. zł.
     Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu w ramach priorytetu „Edukacja kulturalna i diagnoza kultury” złożyło program pn. „Skrzynia pełnia tajemnic" otrzymując kwotę 45 tys. zł.
     Finansowe wsparcie od ministerstwa otrzymało także CKiWM Światowid oraz współpracujące z nim Stowarzyszenie Jantar. Dzięki pozyskanym funduszom odbędzie się kolejny Festiwal Folkloru Euroregionu Bałtyk (dotacja w wysokości 10 tys. złotych), nowa edycja "Pomostów - Europejskich Spotkań Młodzieży Artystycznie Uzdolnionej" (35 tys. złotych dofinansowania), program "Twórcza terapia" (10 tys. złotych z ministerstwa kultury), XIII Elbląskie Noce Teatru i Poezji (50 tys. zł) oraz
     projekt "Ostatni mistrzowie kultury ludowej" (10 tys. złotych).
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW BIZNES
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Czytnik kart kryptograficznych
Domena funkcyjna .com.pl