Niedziela 17-02-2019, imieniny Aleksego, Zbigniewa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

KineDok. Lato-Jesień - zwyczajny film autystyczny

 
Elbląg, KineDok. Lato-Jesień - zwyczajny film autystyczny
Rek

W ramach cyklu prezentacji europejskiego kina dokumentalnego KineDok Lato-Jesień dziś w klubie Mjazzga zaprezentowany będzie nagrodzony "Złotymi Lwami" - główną nagrodą na Festiwalu Filmowym w Pradze film zatytułowany "Zwyczajny film autystyczny". Start projekcji o godz. 20. Wstęp wolny.

Rzadko kiedy kino dokumentalne proponuje tak głębokie spojrzenie na autyzm. Dostrzega nie tyle jednostkę chorobową, ile raczej osobliwy sposób widzenia świata i funkcjonowania w nim. Podążając za kilkorgiem młodych bohaterów z zespołem Aspergera, reżyser czyni ich poniekąd współtwórcami filmu i filtruje rzeczywistość poprzez ich wrażliwość. Jednocześnie skłania do namysłu nad tym, co zwykliśmy nazywać „normalnym” czy „nienormalnym”.
     Termin „autyzm” może być interpretowany jako inny sposób postrzegania świata i myślenia, który powinien być rozpoznany i traktowany jako kategoria społeczna. W związku z tym nasuwają się dwa pytania: co jest innego w osobach autystycznych? oraz: co jest z nimi nie tak? Film Míra Janka nie traktuje autyzmu jako diagnozy, lecz jako tajemniczy sposób myślenia, który może nieść konkretny przekaz dla społeczeństwa lub, który może zwrócić uwagę na to, co nazywamy „normalnymi warunkami życia”.
     
     KineDok. Lato – Jesień to unikalny klub filmowy oraz alternatywna platforma dystrybucyjna skupiająca zarówno miłośników, jak i twórców kina dokumentalnego.
     W ramach tego projektu nieodpłatnie dla publiczności pokazywane są wybrane przez organizatorów europejskie filmy dokumentalne, prezentowane i nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych.
     Inicjatorem projektu jest Instytut Filmu Dokumentalnego w Pradze, a koordynatorem w Polsce jest Krakowska Fundacja Filmowa, organizator jednego z najstarszych w Europie festiwali filmowych – Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowymCreative Europe Media, Visegrad Fund, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2017.
     
"Zwyczajny film autystyczny", reż. Miroslav Janek, Czechy 2016, 88'
     
     Mjazzga, 20 września, godz. 20, wstęp wolny
     

     Patronem medialnym klubu Mjazzga jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
     
Klub Muzyczny Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta lateksowa 150x260 cm - Zebra
Fototapety do siłowni/fitness club
Fototapety z erotyką
Fototapety z kwiatami