Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Koncert EOK

Elbląg, Koncert    EOK Na pierwszym zdjęciu Adrian Sylveen Mackiewicz, a na drugim Rafał Lewandowski.

Już dzisiaj, 5 lutego o godz. 18 odbędzie się koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej w sali koncertowej Szkoły Muzycznej. W programie znajdą się dzieła wybitnego klasyka wiedeńskiego - Wolfganga Amadeusza Mozarta. W repertuarze orkiestry znajdzie się również „Adagietto” Gustava Mahlera. Rafał Lewandowski zagra na fortepianie, a orkiestrę poprowadzi wybitny dyrygent Adrian Sylveen Mackiewicz.

Adrian Sylveen Mackiewicz to absolwent Akademii Muzycznej Paderewskiego w Poznaniu i na Yale University School of Music w New Haven, USA. Mackiewicz założył Orkiestrę Kameralną Connecticut w 1997 roku. Jest aktywnym solistą, wykonującym koncerty i recitale w Polsce, Szwajcarii, Niemczech, byłym Związku Radzieckim, a Stanami Zjednoczonymi. Prowadzi i kieruje spektakle operowe dla Connecticut Lyric Opera, a także jest dyrektorem artystycznym w New Britain Chorale, z którą prezentuje duże dzieła chóralno - orkiestrowe. Adrian Sylveen Mackiewicz jest częstym gościem - dyrygentem i solistą - wielu polskich orkiestr.
     

 


     Rafał Lewandowski ukończył Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu Andrzeja Artykiewicza. Jako stypendysta tej uczelni brał udział w kursie mistrzowskim w Weimarze, a następnie kontynuował studia pianistyczne pod kierunkiem tego artysty w Paryżu. Rafał Lewandowski występował w wielu krajach Europy m.in. w Austrii, Włoszech, Chorwacji, Danii, Francji, Niemczech, oraz wielokrotnie w USA, gdzie debiutował m.in. w nowojorskim Lincoln Center jako solista w koncercie Princeton Symphony Orchestra. Brał udział w prestiżowych festiwalach muzycznych. W swoim repertuarze posiada utwory od baroku do współczesności. Oprócz znanych dzieł z literatury pianistycznej prezentuje również utwory rzadko wykonywane np. fortepianowe kompozycje Rossiniego czy Koncert fortepianowy Antoniego Rubinsteina.
     
     Wstęp na koncert płatny, bilety w cenie 10 i 15 zł są do nabycia w Szkole Muzycznej.

Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia inna niż inne