Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Książka o patronach diecezji

„Patroni diecezji elbląskiej w lokalnej świadomości i tożsamości regionu” to tytuł książki wydanej przez Fundację Elbląg we współpracy ze Szkołą Wyższą im. Bogdana Jańskiego Wydział Zamiejscowy w Elblągu.

To pierwsza z pięciu publikacji, która powstała pod redakcją Janusza Hochleitnera i ks. Andrzeja Kilanowskiego. Jak napisał prof. dr hab. Janusz Tandecki z Instytutu Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu: „Tom zawiera niezwykle wartościowe rozważania polskich uczonych różnych specjalności, starających się m.in. odpowiedzieć na kwestie, w jaki sposób istniejąca od 1992 r. diecezja elbląska wpisała się w rzeczywistość kulturową, społeczną, duchową i religijną regionu?”.
     Swoim słowem opatrzył publikację także biskup elbląski Jan Styrna: „Potrzebne są publikacje jak ta. Człowiek nie może zakorzenić się, wzrastać i owocować w próżni. Mała ojczyzna może stać się bliska sercu, kiedy dostrzeże się rolę, jaką odgrywają ludzie, którzy z głębi minionych wieków i lat jaśnieją swą niezwykłością, wyrastaniem ponad zwyczajną miarę, stając się szczególnymi znakami, wzorem i źródłem inspiracji do osobistego rozwoju”.
     Książka powstała w ramach projektu „Elbląskie oblicza patriotyzmu”, który został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego „Patriotyzm Jutra”. Publikacja dostępna jest w siedzibie Fundacji Elbląg, ul. Związku Jaszczurczego 17 w Elblągu.
     

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ochotka żywa
Cats Best 10L
Fretka
Krewetkarium