Sobota 17-11-2018, imieniny Elżbiety, Samueli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Dzień Niepodległości 2018 Dzień Niepodległości 2018

Kto pokieruje MDK-iem?

Elbląg, Kto pokieruje MDK-iem? Jadwiga Dołęga

Z końcem sierpnia, po 20 latach pracy w stworzonej przez siebie placówce, na emeryturę odchodzi dyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury Jadwiga Dołęga. Kto zajmie jej miejsce?

Konkurs na stanowisko po odchodzącej z pracy Jadwidze Dołędze odbył się w maju i nie został rozstrzygnięty. Jedyną kandydatką była współtwórczyni MDK-u, opiekunka wielu laureatów konkursów literackich, recytatorskich i teatralnych, pracująca w Domu od 18 lat Nina Dziwniel - Stępka.
     Anna Korzeniowska, naczelnik wydziału edukacji Urzędu Miejskiego:
     - Kandydatka nie spełniała wymogu posiadania kursu lub podyplomowego studium z zakresu zarządzania w oświacie.
     Jak mówi Anna Korzeniowska, teraz Zarząd Miejski będzie mógł czasowo powierzyć obowiązki dyrektora wybranej osobie lub mianować nowego dyrektora spośród wybranych przez siebie kandydatów.
     - Trudno jest znaleźć odpowiedniego kandydata, który posiada wykształcenie artystyczne, kwalifikacje do pracy z młodzieżą i przygotowanie pedagogiczne - przyznaje jednak Korzeniowska.
     Pracownicy Domu i odchodząca pani dyrektor popierają kandydaturę Niny Dziwniel.
     - Nina spełnia wszystkie wymagane warunki oprócz kursu, dobrze zna jednak sprawy kierowania i zarządzania Domem, bo bierze w tym udział od lat i jest gotowa zacząć odpowiednie studia, tak jak działo się to często w przypadku nowych dyrektorów szkół czy przedszkoli - mówi Jadwiga Dołęga i potwierdzają to także pracownicy MDK-u.
     - Dla nas ważne jest to, że jej osoba jest gwarancją utrzymania wysokiego poziomu pracy z młodzieżą - dodają.
     W Młodzieżowym Domu Kultury prowadzone są zajęcia z muzyki, teatru, malarstwa i fotografii.
     - Dla nas ważna była zawsze "praca u podstaw" - mówi Jadwiga Dołęga, - rozwijanie zainteresowań młodych ludzi oraz praca i przygotowanie do studiów artystycznych. Dziś jest to jedno z niewielu miejsc, w których kładzie się nacisk na wartości, jakie niesie ze sobą kultura, sztuka.
     
     ***
     
     Ubiegłoroczne "wybory" dyrektorów szkół, kiedy po nierozstrzygniętych konkursach Zarząd Miejski własnoręcznie wskazywał odpowiednich kandydatów, pokazały, ile złego mogą wyrządzić nominacje przynoszone w teczkach. Wielu nauczycieli i rodziców wciąż ma o to żal do władz Elbląga, a niektóre środowiska szkolne do dziś boleśnie odczuwają skutki nierozstrzygniętych "konkursów".
     Ważne jest, kto zajmie miejsce ustępującej pani dyrektor. To - jak mówią pracownicy MDK-u i przyjaciele kultury, druga, po szkole muzycznej, szkoła artystyczna; miejsce, gdzie w spokoju pracują młodzi ludzie, jedyne takie miejsce w Elblągu...
     W czasie, kiedy otacza - i osacza - nas tania, bulwarowa rozrywka, potrzebne są miejsca takie jak Dom. Miejsca, w których mieszka kultura przez duże “K”. Potrzebne są osoby, które mniej będą dbały o promowanie swoich osiągnięć, a więcej czasu poświęcą na pracę z dziećmi. I będą za to nagradzane - na mało efektownych ogólnopolskich konkursach recytatorskich czy festiwalach muzyki dawnej.
Joanna Torsh
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Jakiś Urzędas ma decydować o wyborze dyrektorki! Koszmar, odkąd pamiętam Nina jest związana z MDK, nie znam jej osobiście , ale napewno poradzi sobie lepiej niż osoba narzucona przez elbląskich urzędasów! No chyba, że na to stanowisko czai się jakiś znajomy pracownika ratusza, to sorry.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Elblążanka(2002-06-26)
 • Urzędas jest Pani elblążanko pracodawcą wszystkich pracujących w szkołach i MDK i ma prawo jako pracodawca podejmować decyzje i za ich podjęcie odpowiadać. Ma prawo tak kształtować dobór kadr by realizowano zadania jakich oczekuje . Wg Pani „urzędas” ma dać kasę a decydować mają wszyscy albo związki. Nie jest to najlepsza metoda.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  emdek(2002-06-26)
 • Wszystkie ptaszki ćwierkają, że na stanowisko dyrektora MDK-u szykuje się super fachowiec Darek Bocian - super wykształcowny w Wyższej Szkole Bałtyckiej (licencjat administracji). Z prawdziwą kulturą ma doczynienia od dawna, ponieważ sprzedaje instrumenty muzyczne. Panie Prezydencie Słonina niech Pan szybko powoła Bociana - będzie Pan miał drugi ZBK ( oczywiście problem) i nową kadencję z głowy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Obserwator(2002-06-26)
 • Obserwator jesteś super .Jak się Prezydenta postraszy ZBK-iem to się rozprawi z każdym człowiekiem. A jak już jesteś taki obserwator że Bocianowi do dyplomu zaglądałeś to może podpiszesz się zwyczajnie, żeby było wiadomo komu internet do troski o dzieci w MDK-u potrzebny. A poza tym jeżeli bocian z Bałtyckiej Szkoły wyleciał to niech ci się nie zdaje że z innych uczelni same orły wylatują.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  olo(2002-06-26)
 • Obserwatorku z elblążkowa. Jak już chcesz dowalić temu gościowi na B to dopisz że skonczył zawodówkę Zamechowską i przez dwa lata był elektrykiem w Zamechu To faceta zupełnie dyskwalifikuje .Dodaj jeszcze że był dwa lata w wojsku i to tym niesłusznym bez korony na orzełku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zyga życzliwy(2002-06-27)
 • Zbiegiem okoliczności red Joanna nie napisała dlaczego MDK-owi zagraża bulwarowa kultura. Czyli ta przez małe k. Można być dziennikarzem przez duże D i przez małe d. Gratulacje dla autorki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mały k(2002-06-27)
 • w tych wypowiedzi bije tylko i wyłącznie ZAZDROŚĆ; proszę pokazać drugiego takiego człowieka, który jest zaangażowany w podnoszenie wizerunku naszego miasta. To bardzo sympatyczny człowiek, posiadający dużą wiedzę zarówno zawodową jak i marketingową. Jak najbardziej widzę p. Bociana na stanowisku dyrektora MDK. Poprowadzi go doskonale. A co do P.Prezydenta to proszę zachować więcej kultury i powściągliwości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  obiektywny(2002-06-27)
 • Znam osobiście Pania Ninę i uwazam że to naprawdę odpowiednia osoba. Niestety mała elitka rządzaca chce miec swoich przydupasów wszedzie gdzie się da.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Elblążanin nie z wyboru(2002-06-27)
 • Bocian do Afryki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Nieobiektywny(2002-06-27)
 • w Afryce też by się sprawdził jako menager.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pewny(2002-06-27)
 • Trudno powiedzieć o Darku że jest przydupasem Zarządu jeżeli nie pasował do komisji kultury Rady Miasta. Chyba nie jest pupilem SLD jeżeli glosowało by go z komisji wyprowadzić. Jest tez wrogiem marazmu i nijakości i może to tak bardzo zawadza broniącym nienaruszalności MDK.. Proponuję też dopisać, że studia podyplomowe z Zarządzania Placówkami Oświatowymi skończył w jeszcze gorszej uczelni ,bo w Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zulugula(2002-06-27)
 • Gdy był młodszy, to był z niego dopiero bociek-działacz... Moim skromnym zdaniem te kobitki, które obecnie pracują w Domu są w porządku. Po co szukać, jeśli jest już ktoś. Robią dobrą robotę, a przyjdzie nowy i zacznie rewolucję i ordery przyjdzie jemu przypinać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wszytko jedno kto,byle dobry(2002-06-27)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

POLO z HAFTEM
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Naszywki
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki