Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Kanał Elbkąski jesienią. Kanał Elbkąski jesienią.

Kulturalne stowarzyszenie

W Elblągu powstało Stowarzyszenie Animatorów Kultury „Teatr z bliska”. Licząca 30 osób - głównie pedagogów i animatorów kultury - grupa miłośników Melpomeny będzie przygotowywać własne spektakle, ale także włączy się w organizowanie życia kulturalnego naszego miasta.

W pierwszej połowie września 2007 r. powołane zostało do życia Stowarzyszenie Animatorów Kultury „Teatr z bliska”, skupiające członków z województw warmińsko-mazurskiego oraz pomorskiego. Siedziba Stowarzyszenia znajduje się w elbląskim Teatrze Dramatycznym.
     - Założenie Stowarzyszenia stało się niejako czynnikiem „ubocznym” realizowanych od maja do sierpnia warsztatów teatralnych dla nauczycieli i animatorów kultury pn. „Teatr z bliska”, których organizatorem był elbląski teatr - mówi Tomasz Walczak, prezes Stowarzyszenia „Teatr z bliska”. - Dla większości z nas były to kolejne warsztaty, na których mogliśmy poznawać tajniki różnych form pracy scenicznej. Rozkochani w sztuce teatralnej, postanowiliśmy założyć własną grupę teatralną, by móc przygotowywać spektakle autorskie oraz prezentować je na festiwalach i przeglądach. Nie chcemy jednak ograniczać się tylko do naszego samorealizowania scenicznego - dodaje. - Przyjęliśmy także inne cele, m.in. prowadzenie działalności i propagowanie inicjatyw edukacyjno-kulturalnych, artystycznych oraz informacyjnych; wpływanie na decyzje dotyczące kultury podejmowane przez lokalne władze; pobudzanie aktywności twórczej dzieci, młodzieży oraz innych grup społecznych; objęcie opieką artystyczną amatorskich zespołów teatralnych. Chcemy także organizować imprezy kulturalne, artystyczne, sportowe i rekreacyjne m.in. koncerty, przeglądy filmów, wieczory autorskie, a także wystawy, spektakle, festiwale teatralne.
     Stowarzyszenie „Teatr z bliska” skupia 30 osób - głównie pedagogów i animatorów kultury. Nie jest jednak grupą zamkniętą.
     - Są wśród nas studenci i uczniowie liceów, są prawnicy i artyści. Jeśli komuś bliskie są nasze cele i zadania, zapraszamy - dołączcie do nas, wesprzyjcie nas swoją osobą, energią i pomysłami - zachęca Tomasz Walczak. - Najbliższe spotkanie odbędzie się na Małej Scenie w Teatrze Dramatycznym w Elblągu, 20 września o godz. 18. Najpierw będzie miała miejsce prezentacja współczesnej dramaturgii polskiej w ramach cyklu Scena przy stoliku, następnie będzie okazja do podzielenia się wrażeniami.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Meble łazienkowe 5
AMK Kuchnia 2
!!!PROMOCJA8!!!
Promocja RATY 0%