UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Mali artyści w Galerii EL

 
Elbląg, Mali artyści w Galerii EL
(fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

W krużganku Galerii EL można oglądać wyróżnione prace małych artystów z całej Polski. To owoc Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Oddziałów i Klas Integracyjnych „Razem”, który zorganizowała Szkoła podstawowa nr 25 w Elblągu. Zobacz fotoreportaż.

To już czternasta edycja konkursu, który po trzech latach wrócił na kulturalną mapę Elbląga.
       - Mieliśmy taką potrzebę, żeby wrócić do tego konkursu, tej idei. Przez dwa lata było nam trudno zebrać sponsorów, chcieliśmy, żeby prace oceniało najlepsze jury, co wymagało zgrania terminów – mówiła Anna Jadwiga Śledzińska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 25, organizator konkursu.
       O tym, że taki konkurs jest potrzebny najlepiej świadczy liczba prac, które nadesłali mali artyści - 800. Po wstępnej selekcji jury w składzie: Jarosław Denisiuk, dyrektor Galerii EL, Bogdan Kiliński, artysta plastyk i Alicja Majkowska, plastyk obejrzało 300 prac.
       - Mieliśmy ciężki orzech do zgryzienia, które prace nagrodzić, które pokazać. Wierzę w to, że wybraliśmy najlepsze - mówił Jarosław Denisiuk.
       - Poziom prac był bardzo wysoki. Widać duże zaangażowanie dzieci. Kryterium konkursu była samodzielność, zgodność z tematem konkursu – dodała Anna Jadwiga Śledzińska.
       Jury w każdej z trzech kategorii wiekowej (przedszkola, klasy I – III szkół podstawowych, klasy IV – VI szkół podstawowych) przyznało po jednej nagrodzie i dziewięć wyróżnień. Wyróżnione i nagrodzone prace można oglądać w krużganku Galerii EL do 30 czerwca. Celem konkursu było m.in. ukazanie wspólnego przeżywania codzienności osób z niepełnosprawnościami i ich „pełnosprawnych” kolegów. I takie prace zawisły w krużganku Galerii EL - oswajające niepełnosprawność i pokazujące scenki z życia osób z niepełnosprawnościami i „pełnosprawnych”. Wernisaż nagrodzonych prac odbył się dziś w Galerii EL. Wystawę można oglądać do końca czerwca. Po wernisażu odbyły się warsztaty plastyczne w Szkole Podstawowej nr 25.
       - Mamy nadzieję, że ten konkurs na stałe wpisze się w mapę kulturalną Elbląga - mówiła dyrektor SP 25.
      
       Nagrodzeni elblążanie:
       wyróżnienie w kategorii przedszkola: Milena Fijałkowska, Nadia Antoniuk, Arkady Matham - Sikora (wszyscy przedszkole nr 19 w Elblągu)).
       wyróżnienie w kategorii klasy I – III szkół podstawowych: Lena Nawrocka, Mikołaj Falkowski, Justyna Szulewska (wszyscy SP nr 25 w Elblągu)
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama