Piątek 22-03-2019, imieniny Katarzyny, Bogusława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mercadante, Doppler, Karłowicz – na żywo

 
Elbląg, Mercadante, Doppler, Karłowicz – na żywo

„Mercadante, Doppler, Karłowicz” to tytuł pierwszej płyty Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. W piątek 30 marca EOK zaprasza do Centrum Sztuki Galeria EL na pierwszy koncert promujący tę płytę. Będzie to jednocześnie pierwsze wykonanie przez Orkiestrę tych utworów przed publicznością.

Elbląska Orkiestra Kameralna oraz wybitni soliści: Łukasz Długosz, Agata Kielar-Długosz i dyrygenci: Marzena Diakun, Marcin Sompoliński, nagrywali tę płytę późną jesienią ubiegłego roku. Wydała ją renomowana firma fonograficzna „Dux”.
     Pierwsza płyta EOK jest szansą na wypromowanie się naszej Orkiestry w Polsce i Europie. Wybrano na nią utwory dające możliwość zaprezentowania pełni swoich możliwości Orkiestrze („Serenada” Mieczysław Karłowicza) oraz solistom – flecistom Łukaszowi Długoszowi i Agacie Kielar-Długosz, muzykom cieszącym się w Europie niekwestionowaną sławą.
     
     Repertuar:
     Saverio Mercadante – Koncert e-moll na flet i orkiestrę
     części: Allegro maestoso, Largo, Rondo russo. Allegretto,
     Albert Franz Doppler Andante i Rondo op. 25 na dwa flety i fortepian (transkrypcja na orkiestrę kameralną: Adrianne Greenbaum)
     części: Andante, Rondo,
     Albert Franz Doppler – Duettino hongrois op. 36 na dwa flety i fortepian (transkrypcja na orkiestrę kameralną: Marzena Diakun)
     Mieczysław Karłowicz – Serenada na smyczki op. 2
     części: March. Allegro moderato, Romance. Andante con moto, Waltz. Allegro moderato, Finale. Allegretto non troppo.
     
     Koncert e-moll Saveria Mercadantego (1795-1870) jest obecnie jednym z najczęściej wykonywanych utworów wczesnoromantycznych na flet i orkiestrę. Andante i Rondo op. 25 oraz Duettino hongrois op. 36 to kameralne kompozycje pochodzącego ze Lwowa Alberta Franza Dopplera (1821-1883), który rozpoczynał karierę muzyczną jako flecista (podobnie jak Mercadante). Pół wieku młodszy od Mercadantego i Dopplera Mieczysław Karłowicz (1876-1909) to już muzyka neoromantyzmu. Serenadę na smyczki op. 2 skomponował w 1897 r.
     
     Wykonawcy:
     Łukasz Długosz uznawany za jednego z najwybitniejszych flecistów swojej generacji, jest zwycięzcą siedemnastu prestiżowych konkursów międzynarodowych. Występował m.in. w Carnegie Hall w Nowym Yorku, w Wiedniu, Berlinie, Monachium i Lipsku. Grał pod batutą takich gwiazd, jak Zubin Mehta, James Levine, Mariss Jansons, Krzysztof Penderecki, Jacek Kaspszyk czy Helmuth Rilling.
     Agata Kielar-Długosz jest laureatką wielu prestiżowych konkursów międzynarodowych. Jako solistka i kameralistka koncertuje w Europie oraz USA, wielokrotnie zapraszano ją do prawykonań koncertów dedykowanych jej przez polskich i zagranicznych kompozytorów. Marcin Sompoliński występował z wieloma orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą, towarzysząc wybitnym solistom (Konstanty Andrzej Kulka, Jadwiga Kotnowska, Elżbieta Chojnacka, Wiesław Ochman, Malcolm Bilson). Od 2008 r. jest stałym dyrygentem niemieckiej orkiestry Concerto Brandenburg, specjalizującej się w wykonywaniu muzyki klasycznej na instrumentach historycznych.
     Elbląskiej Orkiestry Kameralnej nie trzeba Państwu przedstawiać. Swą pierwszą płytę EOK nagrała w składzie:
     I Skrzypce: Paweł Kukliński – koncertmistrz, Anita Jarzębska, Ewa Kaszuba, Tomasz Siarkiewicz, Marta Kołodziejska
     II Skrzypce – Szymon Morus, Beata Wojtowicz-Rodak, Anna Miszkurka, Katarzyna Przyborowska, Aleksandra Kubala
     Altówki – Michał Piwowarczyk, Aneta Szybowicz, Miłosz Pluta, Joanna Kaszubska
     Wiolonczele – Mariusz Mruczek, Aneta Wądołowska, Milena Olewniczak
     Kontrabasy – Damian Wdziękoński, Małgorzata Kruszyńska.
     
     Koncert rozpocznie się o godz. 19.
     Bilety w cenie 35zł (ulgowy) i 40zł (normalny) do nabycia w Biurze Koncertowym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej – Ratusz Staromiejski, biuro czynne w godzinach: pn.-pt. 8-16, wt. 8-18 (Elbląg, Stary Rynek 25). Rezerwacja telefoniczna: (55) 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu.
     
     Sponsor Strategiczny
     Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
     Siemens Sp. z o.o.
     
     Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
     Grupa Energa
Kinga Karaban, EOK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Konto poczty elektronicznej
Domena .pl