UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Moc zabawy na warsztatach

 
Elbląg, Uczestnicy warsztatów na MSA
Uczestnicy warsztatów na MSA (fot. Anna Dembińska)

Nauczyć się tańca brzucha, tkania na ramie albo zrobić pluszową zabawkę – takie warsztaty przygotowali dla uczestników organizatorzy Międzynarodowych Spotkań Artystycznych. Chętnych i dobrej zabawy nie brakowało. Zobacz zdjęcia.

Międzynarodowe Spotkania Artystyczne to okazja do spotkania z teatrem, muzyką i plastyką, podczas których goście CSE Światowid integrują się ze sobą poprzez sztukę. Uczestnicy przyjeżdżają na zaproszenie organizatorów, by pokazać swoją twórczość, ale przede wszystkim, by wzajemnie się inspirować, czy wymienić się doświadczeniami. Jedną z propozycji przygotowanych przez organizatorów były warsztaty o bardzo różnorodnej tematyce.
     - Prowadzę warsztaty oparte na pracy z ciałem, kontakt, relacje, o obecność po prostu, podążanie za drugą osobą – tak o warsztatach „Skontaktowani” mówiła Katarzyna Gilgenast, arteterapeutka prowadząca zajęcia.
     To nie jedyna propozycja dla uczestników Międzynarodowych Spotkań Artystycznych. Dziś organizatorzy przygotowali zajęcia z ceramiki, wykonywania artystycznych zapinek, a także własnoręczne stworzenie przytulanki.
     - To jest świetna stymulacja dłoni dla osób niepełnosprawnych. Wykonanie takiej miękkiej zabawki wymaga od nich dużo wysiłku, ale mają one poczucie tworzenia i czegoś fajnego, a po warsztatach zabawkę mogą wziąć do domu – mówił Wojciech Węglowski, terapeuta i nauczyciel.
     Warto zwrócić uwagę na stosunkowo bogatą ofertę warsztatową na tegorocznych MSA. W czwartek goście Światowida mogli się m.in. nauczyć tańca brzucha oraz tkania na ramie.
     - Moje warsztaty są dość otwartą formą, tworzą się w momencie kiedy pojawiają się ich uczestnicy. Oczywiście, mam narzędzia do tej pracy, ale podążam też za potrzebami osób, które tu przychodzą – tłumaczyła Katarzyna Gilgenast.
     - Co roku organizowane są różne warsztaty dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Większość z tych osób związanych jest z teatrem i przy okazji nasze warsztaty pozwalają się wgłębiać w nowe obszary ciekawych rzeczy, które później możemy przerobić na scenografię, na kostiumy. Dzięki takim warsztatom jesteśmy bardziej otwarci, nie boimy się nowości – dodał Wojciech Węglowski.
     W sobotę ostatni dzień Międzynarodowych Spotkań Artystycznych. Zobacz program
     

     Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Międzynarodowych Spotkań Artystycznych 

     
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama