Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Muzeum: Będzie Rada

Prezydent Elbląga Henryk Słonina odpowiedział na list otwarty, jaki w sprawie konkursu na dyrektora elbląskiego muzeum wystosowała kustosz i wieloletnia pracownica tej placówki, Wiesława Rynkiewicz - Domino.

Przypomnijmy, w obszernym liście znalazły się m.in. pytania o to, dlaczego w ogłoszeniu o konkursie, które ukazało się w połowie stycznia br., Urząd Miejski podał, że odbędzie się on według nowych zasad kontraktu menedżerskiego, skoro nowy statut placówki, który te zasadę wprowadza, radni przyjęli pod koniec lutego i dlaczego statutu nie konsultowano z muzealnikami. Wiesława Rynkiewicz - Domino pytała też, dlaczego w Elblągu nie powstała Rada Muzeum. Jak przypominała kustosz, zgodnie z zapisami ustawy o muzeach, rada współdecyduje o pracy placówki i bierze udział w wyborach dyrektora.
     - Prezydent Henryk Słonina część uwag przyjął, ale większość odrzucił - mówi o odpowiedzi na list rzecznik prezydenta, Agnieszka Staszewska.
     Dobra wiadomość jest jednak taka, że rada muzeum powstanie.
     - Konsultacje ze środowiskiem trwają i konkurs odbędzie się już z udziałem przedstawicieli rady, pod koniec marca - zapewnia Agnieszka Staszewska.
     Tymczasem Urząd Miejski zakończył przyjmowanie ofert od kandydatów na dyrektorów Muzeum i Galerii El. O fotel szefa muzeum będzie się ubiegać troje kandydatów, dyrektorem Galerii chcą zostać dwie osoby. Jak się dowiedzieliśmy, w konkursach walczyć będą dotychczasowi szefowie obu placówek: Kazimierz Arbart i Zbyszek Opalewski.
     
     
     Zobacz także: "Okiem fachowca"
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • A może by tak nazwiska pozostałych kandydatów!?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2004-03-08)
 • "część uwag (jedną) przyjął, pozostałe odrzucił... a uzasadnienie? Odrzucać to urządzającyNas może np. postulaty (o odwołanie?)... Miała być "odpowiedź na list otwarty", co zabrzmiało, jak zapowiedź poważnego traktowania mieszkańców (wyborców i płatników)...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2004-03-08)
 • Prezydent wielkiej, a wręcz żadnej łaski nie robi że wypełnia nakaz ustawowy. O zgrozo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Sprawiedliwy(2004-03-08)
 • a świerszcze cykają, że dyrektorem muzeum ma zostac serdeczna kolezanka p.Gliszczyńskiego!!!!! To się w głowie nie mieści, że o pewnych sprawach decydują UKŁADY, a Panowie prezydenci to chyba zapomnieli kto ich naznaczył na ich urzędy???!!!! Lud mości Panowie, LUD !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  LUD o żerca(2004-03-08)
 • LUD o żerca - "o pewnych"...@_@... buHaHaHa ^_^ LUDowi całuski... www.umelblag.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2004-03-08)
 • A dlaczego Rada Muzeum powstaje teraz, kiedy ogłoszony juz został konkurs na nowego dyrektora? CZy też ma zostać stworzone ciało, które z założenia popierać będzie obecnego dyrektora, bo na pewno on bedzie mógł zadecydować, kto w RAdzie się znajdzie. Po co w takim razie konkurs, skoro pozycje z góry sa ustalone.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  :)(2004-03-08)
 • Q.rwel!! :-)) O czym do mnie rozmawiasz?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  LUD o żerca(2004-03-09)
 • ufoLUDożerca - Ty chyba młody jesteś... Układy decydują o wszystkich istotnych sprawach. A o układach decyduje lojalnośćPonadWszystko (ponad odpowiedzialność wobec wyborców też)... Wracając do tematu - może ktoś zna powody "odrzucenia większości uwag" z listu otwartego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2004-03-09)
 • Pani Agnieszko Staszewska! Co to znaczy odrzucił? Dlaczego Pan Prezydent jest wg Pani tak niegrzecznie odpowiada na postulaty mieszkańców? Może właściwsze byłoby odniesienie się do zarzutów i przedstawienie argumentacji i uzasadnień w sprawie podejmowanych decyzji zwłaszcza tych , które budzą kontrowersje. I jeszcze jedno czy Pani jest pewna ,że powinna pani nadal pracować w Urzędzie Miejskim na dotychczasowym stanowisku?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  nicola(2004-03-11)
 • Zadziwia mnie zdziwienie środowisk, no powiedzmy opiniotwórczych w odniesieniu do stałej pozycji konfabulacyjnej decydentów. Przeca zawsze to czynią z jednakowym powodzeniem i aplauzem wśród gawiedzi wyborczej. Kolejne 1056 zadziwienie i zaskoczenie - czekamy następnego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2004-03-11)
 • AM - a jakież to "środowisko opiniotwórcze" wyraziło zdziwienie? Może media? Przy dzisiejszym bezrobociu..... nicola - tysiące ludzi codziennie czyta komentarze na portElu (wielu służbowo), ale to nie oznacza, że urzędnik pytany tą drogą - udziela odpowiedzi... A może ktoś zna pełną treść "odpowiedzi na list otwarty"?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2004-03-11)
 • Opinia internautów jest czytana w ratuszu i nie ma znaczenia czy Pani Staszewska odpowie na natychmiast na moje pytanie.Ważne jest aby Zarzad Miasta miał świadomość własnej arogancji.Niekompetentny i marny pracownik na ważnym stanowisku kreujący wizerunek madialny Prezydenta świadczy o poziomie władz miasta. Negatywnie o Zarzadzie naszego miasta wypowiedział sie również Daniel Passent w swej najnowszej książce pod tytułem Choroba Dyplomatyczna. Serdeczności dla Rwela.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  no(2004-03-12)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Volkswagen
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Samochody używane HADM Gramatowski
Wyprzedaż rocznika 2017 w salonie Skody HADM