UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Muzyczny dżentelmen gościem EOK

Elbląg, Muzyczny dżentelmen gościem EOK
fot. nadesłana

Gościły już go sale koncertowe Japonii, RPA, Wielkiej Brytanii, Francji, USA, i Włoch. Poprzez swoją muzykę łączy ludzi różnych kultur i kontynentów, a 21 października wystąpi przed elbląską publicznością. Mowa o Krzysztofie Książku, półfinaliście XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. Młody interpretator dzieł Chopina, Mozarta i Beeethovena pojawi się na scenie ZPSM wraz z elbląskimi kameralistami.

Swoją pracę magisterską poświęcił Paderewskiemu, ale artystycznie związał się z Chopinem. Jak stwierdził w jednym z wywiadów, „w tej muzyce nic nie jest przekombinowane, wszystko harmonijnie pasuje do siebie”. Z jednej strony grywa więc drapieżny Scherzo h-moll, z drugiej Polonez fis-moll, „pełen dumy i mroku”. Artysta miał również okazję zademonstrować swoje umiejętności na replice warszawskiego fortepianu Chopina. Oryginalny instrument w 1863 roku wyrzucili przez okno carscy żołnierze w trakcie plądrowania pałacu Zamoyskich. Przypomniał o tym w wierszu Fortepian Chopina Cyprian Kamil Norwid…
       Elblążanom Krzysztof Książek zaproponuje chopinowski akcent w postaci Koncertu fortepianowego e-moll op.11. Chopin skomponował go w wieku 20 lat i nic dziwnego, że utwór jest przesycony młodzieńczą, romantyczną aurą. W szkole muzycznej zabrzmią także dzieła Leoša Janáčka i Samuela Barbera, w tym Adagio na kwartet smyczkowy, którym żegnano m.in. Alberta Einsteina, Franklina D. Roosevelta i Johna F. Kennedy’ego.
      
       21.10.2018, niedziela, 18:00
       Sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu
      
       Wykonawcy

       Krzysztof Książek – fortepian
       Mateusz Rusowicz – dyrygent
       Jarosław Praszczałek – słowo o koncercie
       Elbląska Orkiestra Kameralna
      
       W programie m.in.
       S. Barber - Adagio na kwartet smyczkowy op.11 (opr. na orkiestrę smyczkową) 

 


       F. Chopin – Koncert fortepianowy e-moll op.11
       L. Janáček – Idylla na orkiestrę smyczkową (JW6/3)
       M. Bałenkowski – Sinfonietta Time is ticking
      
       Rezerwacje

       Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
       tel. 55 237 47 49, www. eok.elblag.eu
       Bilety: 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy)
       Sprawdź zniżki z Kartą Dużej Rodziny
       Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Dyrygent-rezydent 2018/2019”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.
       Koncert pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej. 
      
       Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler

      

Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama