UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Muzyka i taniec inspirowane tradycjami Afryki

 
Elbląg, Muzyka i taniec inspirowane tradycjami Afryki
fot. nadesłana

W pierwszy dzień Międzynarodowych Spotkań Artystycznych - na które zapraszają CSE „Światowid” w Elblągu i Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art” – wystąpi grupa artystów, pasjonatów i podróżników z Polski, Burkina Faso, Senegalu i Australii, czyli grupa „Moribaya”. Na koncert, który odbędzie się 22 listopada o godz. 19, wstęp jest bezpłatny.

Jak mówią muzycy, połączyło ich zamiłowanie do tradycyjnej muzyki zachodniej Afryki. - Ta pasja stała się fundamentem przyjaźni, będącej źródłem radości ze wspólnego muzykowania oraz pozytywnej atmosfery na koncertach – mówi Teresa Miłoszewska, organizatorka MSA. - Zespół wręcz zaraża pokładami pozytywnej energii.
     Repertuar zespołu stanowią rytmy i melodie inspirowane muzycznym folklorem kultury Manden, obejmującej tereny Gwinei, Mali, Burkina Faso, Wybrzeża Kości Słoniowej i Senegalu. Grupa wykonuje swoje utwory na autentycznych, tradycyjnych instrumentach afrykańskich, takich jak bębny djembe i dundun, flet fula, balafon, tama, ngoni, kora, krin, carignian i djabara. Grają koncerty w miastach całej Polski i za granicą oraz na festiwalach.
     - Członkowie zespołu wielokrotnie podróżowali do Afryki oraz krajów Europy, gdzie pobierali lekcje od mistrzów muzyki i tańca afrykańskiego – dodaje Teresa Miłoszewska. – Podczas MSA Anika Kamińska poprowadzi także warsztaty z tańca afrykańskiego.
     Zespół tworzą: Anika Kamińska, Paul Grocott, Noumassa Dembele, Amadou Fola, Sylwia Walczak, Zbyszek Iwański, Radek Herman, Sławek Charzyński i Gosia Marecka.
     Koncert odbędzie się 22 listopada o godzinie 19.00 w ramach Międzynarodowych Spotkań Artystycznych, które zakończą się 24 listopada. Międzynarodowe Spotkania Artystyczne dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i zrealizowano z udziałem środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Samorządu Miasta Elbląg.
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Reklama