Wtorek 25-09-2018, imieniny Władysława, Aurelii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Muzyka, wizja, taniec...

Elbląg, Muzyka, wizja, taniec... Uczestnicy castingu tanecznego (fot. AD)
Rek

Muzyka, wizja, taniec - te trzy elementy przeplatać się będą podczas Koncertu Galowego będącego artystycznym finałem projektu "Fryderyk Chopin -- Oblicza Mistrza". Spektakl - już 30 października o godz. 18 w Teatrze im. Aleksandra Sewruka. Wstęp wolny.

- W spektaklu połączone zostaną różne dziedziny artystyczne. Będzie więc muzyka ludowa i elementy polskiego folkloru XIX wieku, eurytmia do muzyki Chopina oraz taniec. Dopełnieniem stanie się scenografia nawiązująca do epoki, w której żył artysta. Nie zabraknie oczywiście muzyki fortepianowej - wyjaśnia Edyta Jasiukiewicz z CSE Światowid.
     Organizatorom zależało, by pokazać, jak muzyka Chopina oddziaływała na inne dziedziny sztuki, stąd eklektyzm stylów, kierunków. Podczas Gali wystąpią z koncertami fortepianowymi uczestnicy kursu mistrzowskiego, jaki latem poprowadził profesor Paul Gulda.
     - Edyta Machul -- instruktorka teatralna opracowała z młodzieżą pięciominutową etiudę, będącą opowieścią teatralną ilustrującą muzykę
     Chopina/ -- dodaje Edyta Jasiukiewicz /-- w programie Gali znalazły się też niezwykle ciekawe listy kompozytora, które czytane będą przez aktorów. Wystąpią też tancerze, których wyłoniliśmy podczas castingu przeprowadzonego przez Marka Kucharczyka, instruktora tańca.
     
     FINAŁ - "CHOPINOWSKIE ŚCIEŻKI- MUZYKA, WIZJA, TANIEC - 30 października, Teatr im. Aleksandra Sewruka, godz. 18.

     reżyseria - Marta Osowska-Utrysko
     scenariusz - Krystyna Stroynowsk
     aranżacje - Tomasz Stroynowski
     układy teatralne - Edyta Machul
     scenografia - Helena Wojciechowska
     nagłośnienie - Piotr Chołociński
     oświetlenie - Krzysztof Kowalski
     
     Wystąpią:
     fortepian- Barabara Gładysz, Marta Osowska-Utrysko, Tymon Rutkowski, Adam Piórkowski, Jan Gaździcki, Błażej Kwiatkowski, Tomasz Stroynowski
     akordeon - Paweł Zagańczyk
śpiew - Anna Fedorowicz, Hanna Gieda, Witold Stroynowski-
     recytacje - Jan Stroynowski, Mirosław Siedler
     grupa teatralno-taneczna- Kamila Ławniczek, Karolina Nowak, Michał Rostowski, Patrycja Karczewska, Aneta Brzykca, Anna Jankowska, Paulina Falkenberg, Aleksandra Posadzy, Maciej Dobrowolski, Paulina Śpiewak, Mikołaj Szyman, Aneta Broda
     kwartet smyczkowy "A vista" - Olga Kłosowska, Marta Nikiel, Katarzyna Lorek, Ewa Gawrońska
     
     Partnerami merytorycznymi projektu Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu są: Stowarzyszenie Jantar, które ma doświadczenie w realizacji przedsięwzięć tanecznych oraz Towarzystwo Muzyczne Eroica, skupiającym uzdolnionych muzyków.

Anna Kleina, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia klasyczna