Wtorek 22-01-2019, imieniny Wincentego, Anastazji. Dzień Dziadka
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na horyzoncie?

Do połowy czerwca ma być wiadomo, czy, kiedy i w jakim zakresie Teatr Dramatyczny doczeka się remontu.

Straż Pożarna domaga się wyremontowania widowni Dużej Sceny, bodaj największej sali widowiskowej w regionie, od około siedmiu lat. Choć pieniędzy na ten cel dotąd nie było, poprzedniej dyrekcji udało się kupić fotele, powstała także dokumentacja niezbędna do rozpoczęcia prac modernizacyjnych.
     Na te przygotowania teatr wydał dotąd około 600 tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły od Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, władz Elbląga i sponsorów. Kilka tygodni temu, pod koniec kwietnia br., warmińsko - mazurski samorząd podjął decyzję o poręczeniu kredytu bankowego dla teatru, trwa już remont toalet.
     - Chcemy zaciągnąć milion złotych kredytu i złożyliśmy do władz marszałkowskich wniosek o 3 miliony z kontaktu wojewódzkiego - mówi obecny dyrektor, Mirosław Siedler. - Wiem, że kolejka chętnych do pieniędzy z kontraktu jest długa, przekonujemy jednak wszystkich, którzy mogą nam w tym pomóc, i liczę, że dofinansowanie dostaniemy.
     Pieniądze, o których mowa, wystarczą jednak tylko na prace związane z remontem Dużej Sceny i widowni, która liczy dziś prawie 600 miejsc.
     - Widownia zmniejszy się o siedemdziesiąt miejsc, będą nowe okładziny ścian, podłóg, nowe oświetlenie i nagłośnienie - wyjaśnia Mirosław Siedler. - Przez wiele lat w teatr nie inwestowano, stąd tak duży koszt obecnej modernizacji.
     Aby cały budynek doprowadzić do porządku (gruntownego remontu wymagają m.in.: zaplecze, podziemia, pracownie, zabezpieczenie fundamentów) potrzeba będzie kolejnych pieniędzy, np. z funduszu unijnych. Dyrektor podkreśla jednak, że warunkiem jest uzyskanie pomocy z kontaktu wojewódzkiego.
     - Jeśli otrzymamy pieniądze z kontraktu, prace rozpoczną się pod koniec lipca i potrwają do końca roku - usłyszeliśmy. - Tymczasem w weekend zapraszamy na Dużą Scenę, na ostatnie spektakle w tym sezonie. Będzie to „Kolacja dla głupca”.
     - Na przełomie września i października planujemy premierę spektaklu z piosenkami Agnieszki Osieckiej, w końcu października dramat psychologiczny „Samotny zachód” Irlandczyka Martina McDonagha, przed Bożym Narodzeniem „Pożarcie królewny Bluetki” Macieja Wojtyszki, a na początku przyszłego roku prawdopodobnie „Sen nocy letniej” - wylicza Siedler. - Mamy już także plany występów gościnnych. Co będzie dalej, zależeć będzie od planów remontowych.
     - Plany są wciąż mało konkretne i boimy się, że część zespołu po prostu nie będzie występować – twierdzi jednak część aktorów.
     W związku z pracami modernizacyjnymi, w najbliższą niedzielę, w Elblągu gościć będą przedstawiciele sejmiku wojewódzkiego.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • ehh. myślę, że im się uda. Liczę na to, ponieważ Duża Scena T.D. zasłużyła sobie i zarobiła na siebie w ciągu tych wszystkich latek. A przy okazji sprawdzimy umiejętności menadżersko - ekonomiczne mojego ulubionego dyr w naszym regionie - M. Siedlera.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Kukurykuuu(2004-06-04)
 • ulubieniec?no nie źle...ale ja jestem za zmianą dyrektora
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mel(2004-06-06)
 • Konkurs- kiedy udzielony był ten wywiad. Jest już przygotowana zamknięta dokumentacja projektowa i kosztorysy - mówi Mirosław Siedler, pełniący obowiązki dyrektora Teatru Dramatycznego w Elblągu. - Teraz trzeba uruchomić procedurę przetargową na wykonawcę remontu. A remont musimy rozpocząć jak najszybciej, gdyż tylko do końca tego roku strażacy - i to warunkowo - zgodzili się na eksploatację dużej sceny. Tylko w oparciu o dokumentację świadczącą o zaawansowaniu prac przygotowawczych do modernizacji obiektu. Jak twierdzi Mirosław Siedler, najkorzystniej dla teatru byłoby, gdyby remont rozpoczął się nie wcześniej niż na przełomie maja i czerwca.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Dociekliwy(2004-06-08)
 • Konkurs nr 2 W którym roku udzielono wywiadu: "31 sierpnia minął trzeci termin, jaki Straż Pożarna dała dyrekcji Teatru Dramatycznego na wymianę łatwopalnych foteli, okładzin ściennych i remont liczącej 600 miejsc widowni Dużej Sceny. Remont, podobnie jak w latach ubiegłych, wciąż jednak nie został rozpoczęty. Na przełomie września i października strażacy po raz kolejny sprawdzili stan bezpieczeństwa Teatru Dramatycznego. - Modernizacja powinna zostać zakończona już cztery lata temu. Tyle czasu - od roku 1992 - teatrom dawały nowe przepisy przeciwpożarowe - mówi zastępca komendanta miejskiego straży pożarnej w Elblągu, Tomasz Świniarski. - Przepisy te zaostrzono po doświadczeniach pożarów podczas imprez masowych. Wyposażenie widowni Dużej Sceny jest palne i w razie pożaru będzie sprzyjać rozprzestrzenianiu się ognia, a teatr zgodnie z przepisami powinien być dziś teoretycznie zamknięty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Dociekliwy(2004-06-08)
 • W okolicach Czerniakowskiej jest jakiś potężny pożar, widzę kłęby dymu czarnego. Czy ktoś coś wie ????!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2004-06-08)
 • Ten dym jest czarny i gęstnieje, obserwuję to już od conajmniej 15 minut. Wygląda przerażająco. To gdzies obok gazowni !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2004-06-08)
 • Słychać jadące wozy straży pożarnej. Kłęby dymu co kilkanaście minut się wzmagają. Wiatr przenosi dym w kierunku południowym, a więc za miasto. Co z gazownią ????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2004-06-08)
 • Akcja p.poż musi być ostra, teraz widzę, że dym sporo się zmniejszył.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2004-06-08)
 • Przez kilka minut prawie nie było dymu, teraz znowu się pojawia, tyle że jaśniejszy i mniejszy. Na budynku na Zagonowej facet biega po dachu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2004-06-08)
 • Paliła się chyba jakaś hurtownia, niedaleko obok gazowni, więc zagrożenie było duże. Biedni ci mieszkańcy, którym dym wlazł przez okna. Na szczęście dym wywiał większość dymu za miasto.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2004-06-08)
 • -wiatr oczywiście wywiał-
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2004-06-08)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Volkswagen
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej