UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Od Bacha do Offenbacha, czyli XX Letni Salon Muzyczny czas zacząć

 
Elbląg, Od Bacha do Offenbacha, czyli XX Letni Salon Muzyczny czas zacząć
fot. nadesłana
Reklama

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza na pierwszy koncert XX Letniego Salonu Muzycznego – Bażantarnia 2017, w którym wystąpi „Orkiestra Miłośników Akordeonu”. Na tegorocznych koncertach w Polsce słuchacze spotkają się z bardzo różnorodną muzyką, którą określa tytuł koncertu: „Od Bacha do Offenbacha”, w myśl motto orkiestry: „muzyka łagodzi obyczaje i wzbogaca duszę człowieka”. Orkiestra zagra w niedzielę (2 lipca) w Bażantarni. Początek o godz. 17. Wstęp wolny.

Orkiestra Miłośników Akordeonu po raz pierwszy zagrała przed dziewięciu laty jako orkiestra szkolna przy Szkole Sztuk Pięknych w Rudominie (Litwa). Twórcą a zarazem dyrygentem jest Bogdan Voicinovic. W 2012 roku pojawił się nowy projekt pod nazwą „Amatorska Orkiestra Akordeonowa”, której celem jest krzewienie poprzez muzykę kultury w miasteczku Rudomino i jego okolicach. Jest to zarazem koncertowanie jak i wspólne muzykowanie. Ten projekt pozwolił na uczestnictwo w orkiestrze zarówno uczniom jak i absolwentom szkoły. Teraz gra w niej młodzież w wieku od 15 do 23 lat.
       Repertuar wciąż się poszerzał a tym samym częściej młodzież koncertowała m.in. w Polsce, Niemczech czy na Łotwie, ale przede wszystkim na terenie Litwy. W tegorocznych planach koncertowych jest m.in. Rosja (Sankt Petersburg) i Białoruś.
       Na tegorocznych koncertach w Polsce słuchacze spotkają się z bardzo różnorodną muzyką, którą określa tytuł koncertu: „Od Bacha do Offenbacha”, w myśl motto orkiestry: „muzyka łagodzi obyczaje i wzbogaca duszę człowieka”.
       Dyrygent Bogdan Voicinovic naukę w szkole muzycznej rozpoczął w Niemenczynie (Litwa) a następnie uczył się w Wyższej Szkole Muzycznej im. J.Tallat-Kelpša w Wilnie. Jest absolwentem Litewskiej Akademii Muzyki i Teatru (Wilno); studiował też w Akademii Muzycznej im F.Chopina w Warszawie w klasie akordeonu guzikowego. Jest laureatem z 2000 r. Międzynarodowego Konkursu Citta di Castelfidardo (Włochy) a w rok później Międzynarodowego Konkursu w Sankt Petersburgu (duet); jest też laureatem wielu konkursów republikańskich na Litwie w kategoriach solo i duet.
       Teraz w konkursach międzynarodowych - republikańskich z sukcesami uczestniczą jego uczniowie (XI Międzynarodowy Konkurs „Ascoltate“ Kaunas; VIII Międzynarodowy Festival-Konkurs muzyki Jazzowej i Kameralnej  Młodych Wykonawców „Sąskambiai“ Vilnius; Międzynarodowy Podkarpacki Konkurs Zespołów Kameralnych Rzeszów).
       Obecnie jest nauczycielem-metodykiem w klasie akordeonu oraz kierownikiem klasy akordeonu w Rudomińskiej Szkole Sztuki. Jestem też kierownikiem i dyrygentem orkiestr akordeonowych (Szkolna orkiestra akordeonowa i Orkiestra akordeonowa amatorska).
       Tradycyjnie koncerty są realizowane przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląg. Tegorocznymi partnerami są: Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły, Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu, Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej. Początek koncertów godz. 17 w muszli koncertowej w Bażantarni. Wstęp wolny.
      
       Podczas Letniego Salonu Muzycznego będzie można wygrać książkę pt. "Garbusem". To opowieść o wędrowaniu po Europie, którą spisał Tomasz Gliniecki. Najnowsze wydawnictwo Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego jest zapisem 19 wypraw, które odbyły się w latach 1996 – 2016 od uliczek Złotej Pragi po zapomniane pogranicze, przez Alpy, Litwę, Szwecję, Krym, Karpaty, Bałkany ale i brzegi Atlantyku czy zakątki Polski. Książka jest nie tylko zapisem podróży, ale i opisem jak rodzą się przyjaźnie, miłość. Autor pokazuje zarówno piękno odwiedzanych miejsc, ale i ludzi tam mieszkających, bo: „w każdym kraju; mniejszym lub większym mieście czy wsi; na północy, południu, wschodzie i zachodzie Europy są dobrzy ludzie, którzy otworzą przed innymi serca, domy, portfele a przede wszystkim usta, by opowiedzieć przyjezdnym kawałek swojego życia”. W tej wędrówce czytelnik też będzie mógł w drobnej części uczestniczyć albowiem autor zamieścił w książce dość dużo zdjęć.
       Książki niestety nie kupimy w księgarni ale można będzie ją wygrać, m.in. w trakcie koncertów XX Letniego Salonu Muzycznego w Bażantarni. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z autorem Tomaszem Glinieckim za pośrednictwem portali społecznościowych.
      

       Patronem medialnym XX Letniego Salonu Muzycznego – Bażantarnia 2017 jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Teresa Wojcinowicz, Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama