Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Odwdzięczymy się (napisali do nas)

Elbląg, Odwdzięczymy się (napisali do nas) (fot. nadesłana)

Otrzymaliśmy list od pracowników Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu, którzy odnoszą się do komentarzy jednego z internautów. Sprawa dotyczy sfinansowania zakupu portretu Kaspra Bekiesza.

W odniesieniu do celnej uwagi jednego z internautów, że: „EPEC i EPWiK który wyłożyli po 30 tys. zł, czyli my wszyscy mieszkańcy naszego samorządu, którzy utrzymujemy i przyczyniamy się do wypracowania zysku przez te dwie miejskie spółki, jesteśmy darczyńcami kwoty 60 tys zł na zakup tego obrazu kosztem naszych rachunków które uiszczamy” chcielibyśmy przekazać, że mamy pełną świadomość źródła sfinansowania zakupu portretu Kaspra Bekiesza i tego, że to elblążanie są prawdziwymi fundatorami tego nabytku.
     Od momentu znalezienia się w zbiorach naszego muzeum, obraz ten stał się własnością publiczną i dobrem narodowym. Zależy nam na tym, żeby każdy z elblążan, oglądając ten artefakt wiedział, że osobiście przyczynił się do tego, iż znalazł się on w tym miejscu.
     Rozumiemy jednak, że bardzo wielu osobom nie jest łatwo godnie funkcjonować przy niewiarygodnie skromnych budżetach. I choć każdy z mieszkańców Elbląga średnio wyłożył na ten cel około 0,65 zł (tj. 65 groszy) – biorąc pod uwagę ponad 90.000 osób uprawnionych do głosowania w naszym mieście i cenę obrazu 60.000,- zł – liczy się – powtarzamy - sam fakt, że rzeczywiście to elblążanie są zbiorowym Darczyńcą tego obiektu.
     Dlatego chcielibyśmy powiedzieć: dziękujemy i postaramy odwdzięczyć się tak, jak możemy i potrafimy. Na pewno dla elblążan wstęp na tę wystawę będzie bezpłatny – rozważamy jedynie wprowadzenie w sezonie turystycznym opłat dla turystów zewnętrznych. Do oferty edukacyjnej wprowadzamy bezpłatne zajęcia na temat Kaspra Bekiesza, historii konfliktu Gdańska z Elblągiem oraz najświetniejszych lat w historii polskiego Elbląga.
     Tymczasem jeszcze raz serdecznie wszystkim mieszkańcom Elbląga dziękujemy – za codzienne wsparcie, za Waszą obecność, za okazywaną akceptację dla naszych działań.
     Elbląscy muzealnicy
Redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Napiszę jeszcze raz to co redakcja skasowała! To mieszkańcy Elbląga i naszego samorządu przekazali 60 tys zł na zakup tego obrazu pośrednio poprzez to, ze EPEC i EPWiK wyłożyli po 30 tys. zł, aby zakupić obraz dla elbląskiego muzeum. To naszym kosztem zostało ufundowane i nie ważne kto zbiegał o ten obraz ale kto za niego zapłacił. A zapłaciliśmy my wszyscy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 3
  c.ieciorka(2015-09-09)
 • Super odpowiedz muzealników!! Gratuluję!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  Ukaz(2015-09-09)
 • @c. ieciorka - czytać ze zrozumieniem umiesz? To przeczytaj jeszcze raz cały tekst, a potem swój komentarz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 1
  toprzecieżlogiczne(2015-09-09)
 • Wszystkim zachwyconym odpowiedziom odpowiadam krótko i na temat!. Wpis powtórzyłam, po tym jak redakcja usunęła wszystkie wpisy i radykalnie zmieniła treść informacji iw artykule. Oczywiście z satysfakcją przeczytałam odpowiedz muzeum w temacie i podzielam entuzjazm zakupu. Nie byłoby tego zamieszania gdyby redakcja od razu napisała pełny tekst bez wstawek typu, że nie byłoby tego gdyby nie wyjątkowe zaangażowanie byłego prezydenta. .. .. bo przecież on osobiście za to nie zapłacił?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  c.ieciorka(2015-09-09)
 • Ty cieciorka to masz nosa:). Ciebie to powinni w ABW zatrudnić
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  rodaczka(2015-09-10)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta lateksowa 150x260 cm - Zebra
Fototapety z Nowym Jorkiem
Naklejki na meble
Fototapety do sypialni