UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa już za tydzień

Elbląg, Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa już za tydzień

Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” rozpocznie się 17 marca. To dwudziesta pierwsza edycja konkursu, podczas którego prezentowana jest poezja i proza o tematyce miłosnej. Gwiazdą festiwalu będzie instrumentalista, kompozytor i aranżer, a także laureat wielu konkursów i festiwali - Zbigniew Wodecki.

- Pierwszą edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” zorganizowaliśmy w 1997 roku – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. – I od tylu lat udaje nam się przygotowywać to święto słowa recytowanego i śpiewanego, na które uczestnicy przyjeżdżają z całej Polski.
       Podczas tego konkursu może zaprezentować swoją wrażliwość, talent i swoją twórczość zarówno młodzież szkół ponadgimnazjalnych, jak i studenci i osoby dorosłe. Część turniejowa obejmuje kategorie recytacji i piosenki poetyckiej, a ich zwycięzcy biorą udział w koncercie galowym, którego gwiazdą będzie w tym roku Zbigniew Wodecki.
       Uczestnicy prezentują się przy udziale publiczności, a ocenia ich jury, w tym roku w składzie: Joanna Lewandowska - piosenkarka i pedagog, Jarosław Wasik - dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i członek Rady Artystycznej Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz pochodzący z Elbląga aktor filmowy i teatralny Krzysztof Wieszczek – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny OFSS „…czy to jest kochanie?”.
       Od recytatorów usłyszymy prozę m.in. Jakuba Żulczyka i Marcina Świetlickiego czy wiersze Leśmiana, Stachury i Asnyka. Regulamin dopuszcza prezentację poezji i prozy autorów zagranicznych, przetłumaczonych na język polski. Będzie więc proza Brodskiego i Bergmana, jak zawsze też w gronie wybranych autorów na festiwalu poświęconym miłości pojawiła się Maria Pawlikowska- Jasnorzewska.
       Wśród osób, które startować będą w części konkursowej festiwalu w kategorii piosenka poetycka usłyszymy utwory m.in. do słów Osieckiej, Kofty czy Brela. Pojawią się także uczestnicy konkursu, którzy zaprezentują własną twórczość, a także tacy, którzy startować będą w obu kategoriach.
       - Zarówno wśród recytatorów, jak i wykonawców piosenki poetyckiej będą osoby, które wykonywać będą własne teksty lub w przypadku wokalistów utwory do własnego tekstu lub muzyki – dodaje Aleksandra Bednarczuk.
       Gwiazdą OFSS „…czy to jest kochanie?” będzie instrumentalista, kompozytor i aranżer, a także laureat wielu konkursów i festiwali - Zbigniew Wodecki.
       - Sam o sobie mówi, że jest „śpiewającym muzykiem” i marzy o lansowaniu młodych, zdolnych ludzi, których kreowałby na prawdziwe gwiazdy – dodaje Aleksandra Bednarczuk. – Nasz festiwal będzie więc do tego doskonałą okazją.
       Zbigniew Wodecki wystąpi na zakończenie OFSS „…czy to jest kochanie?” z zespołem w składzie: Jarosław Zawadzki (instrumenty klawiszowe), Mirosław Wiśniewski (bass), Zbigniew Stelmasiak (gitara) i Paweł Twardoch (perkusja).
       Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” odbędzie się w dniach 17 – 19 marca. Organizatorem festiwalu jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.
       Szczegółowe informacje na temat festiwalu dostępne są na stronie.
      
       Program XXI edycji Festiwalu Sztuki Słowa "... czy to jest kochanie?"

       17.03
       sala kameralna kina Światowid, godz. 11 - spotkanie z Krzysztofem Wieszczkiem, wstęp wolny
       18.03
       scena na Piętrze, godz. 10 - prezentacje konkursowe w kategorii recytacja, wstęp wolny
       duża sala kina Światowid godz. 16 - prezentacje konkursowe w kategorii piosenka poetycka, wstęp wolny
       19.03
       duża sala kina Światowid, godz. 18 - Koncert Galowy: Koncert Laureatów XXI edycji Festiwalu Sztuki Słowa …Czy to jest kochanie? oraz koncert Zbigniewa Wodeckiego z zespołem
       Cena biletów 85 zł
      

       Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama