Sobota 23-03-2019, imieniny Pelagii, Feliksa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Poczuj zapachy z teatralnej "kuchni"

 
Elbląg, Poczuj zapachy z teatralnej "kuchni"
Do udziału w akcji "Dotknij teatru" zachęca jej koordynator Tomasz Walczak, a także dyrektor elbląskiej sceny Mirosław Siedler (fot. AD)

Chcesz zajrzeć do teatralnej charakteryzatorni? Chcesz zobaczyć, co kryje się za kulisami? Chcesz zobaczyć, jak aktorzy przygotowują się do premiery? Teraz możesz. Teatr jest na wyciągnięcie ręki i otwiera dla widzów swoją "kuchnię".

"Dotknij teatru" to ogólnopolska akcja, która trwa od 27 marca do 6 kwietnia. W sumie obejmie blisko 800 wydarzeń: spektakli, happeningów, spotkań, warsztatów. Elbląski teatr jest jednym z 9 koordynatorów regionalnych, przy współudziale m.in. Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz domów kultury w Ornecie, Nowym Stawie, Sztumie, aktywnie włączyły się także elbląskie szkoły, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym, Specjalny Ośrodek-Szkolno Wychowawczy nr 1 i ... Areszt Śledczy.
     - Tegoroczna edycja jest ukierunkowana bowiem na środowiska wykluczone lub zagrożone wykluczeniem społecznym – wyjaśnia koordynator akcji "Dotknij teatru" Tomasz Walczak. - Areszt w Elblągu sam również organizuje spektakle teatralne, a z naszego teatru wypożycza kostiumy. Tym razem jednak to aktorzy przyjdą do osadzonych – kontynuuje. - 5 kwietnia odbędzie się tam Scena przy stoliku. Zaprezentowany zostanie tekst – komediodramat egzystencjalny - pt."Kroki".
     Ale tu już wybiegamy w przyszłość, a "dotykanie teatru" rozpoczęło się właśnie dziś (27 marca). W Ratuszu Staromiejskim otwarta została wystawa plakatów Leszka Żebrowskiego.
     - Jeden z najciekawszych i najbardziej rozpoznawanych w Europie plakacistów przygotował je specjalnie dla Teatru im. Aleksandra Sewruka – chwali Tomasz Walczak.
     Można oglądać plakaty m.in. do spektakli "Mistrz i Małgorzata", "Moralność Pani Dulskiej", "Szklana menażeria" oraz do kolejnych edycji Elbląskiej Wiosny Teatralnej. Wystawa będzie czynna do 6 kwietnia.
     To, co ważne dla widzów, 28, 29 i 30 marca będą mogli wybrać się do Sewruka na spektakl "Szalone nożyczki" w promocyjnej cenie 10 zł. Z kolei 30 marca, w ramach Drzwi otwartych, zainteresowani będą mogli zajrzeć za kulisy teatralne. W ubiegłym roku z takiej okazji skorzystało ok. 500 osób.
     - Pokażemy wszystkie pracownie, przestrzeń sceniczną i poza sceniczną – zachęca Tomasz Walczak. - Przewodnikami będą m.in.aktorzy Beata Przewłocka i Piotr Boratyński. Osoby zainteresowane obejrzeniem teatralnej "kuchni" zapraszamy w godz. 12 – 16 (co pół godziny). Warto jednak wcześniej się umówić.
     Umówić się, a nawet odebrać zaproszenie w Biurze Obsługi Widza powinni ci, którzy chcą obejrzeć próbę generalną spektaklu "Skąpiec". A taka możliwość podejrzenia pracy aktorów przed premierą będzie 1 i 3 kwietnia. Premiera bowiem odbędzie się 4 kwietnia o godz. 19 i zainauguruje 13. Elbląską Wiosnę Teatralną.
"Dotknij teatru" to także warsztaty i happeningi w szkołach, warsztaty dla nauczycieli, pokazy przedstawień amatorskich.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Prawdziwe ' ' Odkrycia " teatralne. Awangardowe rozwiązania. Zwiedzanie budynku z przewodnikiem. .. i oglądanie Aktora. Czy ten Teatr rozpocznie kiedyś twórczą rozmowę o sztuce ?. Czy powstanie tutaj, choćby jeden, oryginalny Spektakl ?. Po tym ostatnim wystąpieniu Dyrekcji Sceny Zuławskiej - trzeba wątpić. Nie - już wiemy. Ten Teatr jest jałowy. On umarł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19 9
  alter(2014-03-27)
 • A Pan Dyrektor taki rozkoszny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 6
  dena(2014-03-27)
 • zapachy z teatralnej kuchni? tam chyba smrodkiem zalatuje. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 9
  (2014-03-28)
 • Do Alter! Pojawiają się świetne spektakle. Podejmujące ważne tematy. Ale powołując je do życia, Pan Nasz przeraża się, że są dobre. A nie tak ma być wedle wytycznych Organizatora. I szybko się uśmierca te niechciane, ,, cudowne dzieci' ' naszego Teatru.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 9
  KontrAlter(2014-03-28)
 • A ten ufryzowany, nieco przerośnięty chłopaczyna - po lewej - kto to taki ?.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 9
  buka(2014-03-28)
 • @buka - oj już nie chłopaczyna :) choć rzeczywiście nieco przerośnięty; to rzecznik prasowy i koordynator akcji
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 11
  (2014-03-28)
 • Zdaje się, że te komentarze piszą Ci, którzy raczej do teatru nie chodzą. Tylko szkoda, że takie bzdury piszą. A szczególnie Alter!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 8
  (2014-03-29)
 • Wyglądają jak dwa półgłówki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 7
  (2014-03-30)
 • Błazeński Teatr. Bez wizji, bez pytań i odpowiedzi. Raczej - zakład produkcyjny Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 6
  adz(2014-03-31)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety ze sztuką
Fototapety z motoryzacją
Fototapety z architekturą
Fototapety do biura