UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przyszłość sztuki przeszłości - finisaż wystawy

 
Elbląg, Przyszłość sztuki przeszłości - finisaż wystawy
fot. nadesłana

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza w najbliższy poniedziałek, 5 listopada o godz. 17 do Galerii Nobilis na finisaż wystawy podsumowującej projekt „Przyszłość sztuki przeszłości”.

Projekt „Przyszłość sztuki przeszłości” to działania skierowane w szczególności do dzieci i młodzieży ze środowisk wiejskich regionu Warmii i Mazur. Organizatorzy - Stowarzyszenie "Jantar" oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu - zapraszali na warsztaty artystyczne, plener plastyczny oraz do udziału w ogólnopolskim konkursie. Motywem przewodnim działań były wydarzenia historyczne oraz dziedzictwo duchowe mieszkańców Warmii i Mazur, a uczestnikami warsztatów były społeczności lokalne z Rychlik, Przezmarka, Oleśna, Tolkmicka, Kadyn, Suchacza i Łęcza. Ideą tych przedsięwzięć było umożliwienie aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz obniżenie barier dostępu do kultury. Projekt jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu.
     Dużą część prac eksponowanych na wystawie stanowią obrazy malarskie, cyjanotypia, batiki i ceramiki wykonane podczas dwunastej edycji Pleneru Plastycznego „Kadyny – wioska sztuki”. Uczestnicy przez pięć dni tworzyli pod kierunkiem artystów: Małgorzaty Szram-Lipki oraz Roberta Lipki. Na wystawie można obejrzeć również prace wykonane podczas licznych warsztatów plastycznych, realizowanych w ramach projektu. Jednym z elementów projektu był Ogólnopolski Konkurs „Dziedzictwo zamknięte w drewnie”.
     - Celem konkursu było zainteresowanie historią regionu Warmii i Mazur, poszerzenie wiedzy o sztuce ludowej, a także kształcenie zdolności plastycznych, w szczególności pracy w drewnie - mówią organizatorzy projektu „Przyszłość sztuki przeszłości”. - Podczas finisażu odbędzie się ogłoszenie wyników konkursu.
     Rzeźby i płaskorzeźby nadesłane na konkurs będą dostępne dla oglądających w Galerii Nobilis do 20 listopada.
     
Paula Załuska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Czy w Światowidzie nie ma kogoś, kto potrafi pisać poprawne artykuły? Informacja prasowa to nie kawałek tekstu poskładany z powyrywanych zdań, które źle się ze sobą łączą. I jeszcze ten język: społeczności lokalne, działania, środowiska wiejskie itp. Tego się nie czyta dobrze i z przyjemnością.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 2
  (2018-10-30)
 • nie ma :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 1
  (2018-10-30)
 • .. tak nazywają się w terenie społeczności lokalne, są to świetlice wiejskie i środowiskowe. .. a teraz urażę Twoja literacką wrażliwość. .. i napiszę, że tam są koła gospodyń. .. !!! serio. .. to jak z Twoją przyjemnością językową??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  k...a(2018-10-31)
 • Teraz widać, jak ciężko jest, wręcz niemożliwe, wyrazić kulturę potocznym językiem, urzędnikowi, który cenzuruje się, gdyż uważa, że język określa funkcję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2018-11-03)
Reklama