UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rem Verba Sequentur. Za rzeczą podążą słowa

 
Elbląg, Rem Verba Sequentur. Za rzeczą podążą słowa

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza 2 marca o godz. 18 na wernisaż zbiorowej wystawy "Rem Verba Sequentur/Za rzeczą podążą słowa". Na wernisaż wstęp wolny.

"Rem verba sequentur – za rzeczą pójdą słowa" jest kolejną prezentacją artystów i pedagogów z Katedry Sztuk Plastycznych, wykładających w Międzywydziałowym Instytucie Nauk o Sztuce w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Są to artyści - pedagodzy przybliżający młodym ludziom pasję tworzenia, naukę umiejętności uważnej obserwacji oraz odkrywania świata poprzez kreację, kreację pojętą jako sposób na życie, pasję, od której nie ma odwrotu. To ciągłe eksperymentowanie, nieprzerwane dążenie do wyjścia poza, do przekraczania wcześniej postawionych granic, bo przecież żeby istnieć musimy przekazać coś nowego, nawet jeśli do końca nie wiemy co to ma być.
      
       "Myślę, że nie da się oddzielić obszaru sztuki od życia, od tego wszystkiego co nas otacza, nawet wnikając w jeszcze nie znane, nie zbadane, jeszcze nie odkryte a nadal pozostające indywidualnym doświadczeniem. Już dawno nastąpiło zatarcie granic między sztuką a codziennością. Chociaż pewne refleksje oraz pytania nasuwają się same: jak powinna kształtować się nasza tożsamość artystyczna, płynnie łącząc się, czy też w starciu z rzeczywistością? Czy sztuka naszego wieku wymaga izolacji, ciszy, wsłuchania się w samego siebie, ciągłego budowania spokoju wewnętrznego? (...)
       W tych dziełach, (...) pokazanych na wystawie w Centrum Sztuki Galerii EL, w miejscu szczególnym, mającym swoją ponadczasową historię, poezja jest wszechobecna, znajdziemy ją w materii płócien, w strukturze kamienia, w literach - symbolach tworzących słowa -zaklęcia na papierze, w instalacjach, ale również w wielości płaszczyzn na przedstawionych fotografiach. Dobra poezja jak dobra sztuka nie polega na minimalizowaniu czy skracaniu, owszem zwięzłość jest cenna, lecz powinna iść w parze z głębią i czytelnością przekazu. Czy na pewno?" - prof. ASP Anna Bem Borucka, kurator wystawy.
      
       Artyści, biorący udział w wystawie: prof. Andrzej Dyakowski, prof. Andrzej Śramkiewicz, prof. Jerzy Ostrogórski, prof. ASP Anna Bem-Borucka, prof. ASP Grzegorz Radecki, dr hab. Grażyna Kręczkowska, dr hab. Marek Targoński, dr hab. Maciej Gorczyński, dr Beata Demska.
       Wystawa czynna do 30 marca.
      
Beata Branicka, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama