Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sens i granice kreatywności

Elbląg, Sens i granice kreatywności

Centrum Sztuki Galeria El zaprasza na wernisaż wystawy Darii Mielcarzewicz „Kreatywność nas zabije”. Odbędzie się on 9 marca o godz. 18. Wystawa odbywa się w ramach cyklu Elbląg Plastyczny. 

Daria Mielcarzewicz
     Ukończyła wiedzę o teatrze na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu (dyplom w 2009 roku), fotografię na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu (dyplom w 2015 roku) oraz grafikę komputerową w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie (dyplom w 2011 roku). Od 2012 roku współtwórczyni Sklepu z cytatami i autorka wszystkich proponowanych w nim projektów.
     Ma na swoim koncie szereg różnych projektów fotograficznych i graficznych, takich, jak: projekty pocztówek, toreb, plakatów, opracowanych m.in. dla Teatru Polskiego w Warszawie i w Poznaniu, Muzeum Łazienek Królewskich w Warszawie, czy Muzeum Archeologicznego Genius Loci w Poznaniu. Ponadto jest autorką projektów okładek książek dla wydawnictw: „Świat Książki”, „Znak”, czy wydawnictwa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.
     Realizuje także działania społeczne: w 2014 roku we współpracy z poznańską fundacją SPOT w ramach projektu „Nowa Wspólna Wilda” opracowała koncepcyjnie i malarsko projekt literackiej ścieżki biegowej w parku Jana Pawła II w Poznaniu, umieszczając na odcinku jednego kilometra znane tytuły z historii literatury; w 2015 roku w ramach konkursu Centrum Warte Poznania zrealizowała w przestrzeni miejskiej pod wspólnym tytułem: „Królowa Wilda i Duchy Poznania”, wielkoformatowy kolaż na ścianie jednej z kamienic w Ogrodzie Wilda i mniejsze kolaże na sześciu innych kamienicach dzielnicy, wykorzystując w nich archiwalne zdjęcia Poznania i jego mieszkańców.
     W 2009 roku laureatka stypendium artystycznego Miasta Poznania. Więcej informacji dostępnych na stronie: dariamielcarzewicz.com. 
     
     Karina Dzieweczyńska, kurator wystawy:
Cykl prac „Kreatywność nas zabije”, zaprezentowanych na wystawie w Galerii EL, w pierwotnej wersji zrealizowany był w formie książki artystycznej niewielkiego formatu 21 na 30 cm, której strony zawierały różnorodne kolorowe collage, złożone z powycinanych z codziennej prasy czy magazynów „kawałków” i stanowiących „z ducha” surrealistyczne zestawienia najczęściej sylwetek postaci, czy ich fragmentów, z różnymi przedmiotami, takimi, jak np.: auto, blok, stół, salaterka na owoce, czy jeszcze inne. Z czasem, pojedyncze collage tego cyklu zaczęły funkcjonować osobno, w większym formacie 70 na 100 cm, ale także pojawiły się zupełnie nowe kompozycje, nie mające już pierwowzoru w książce, jednak poruszające ten sam temat – odnoszące się do kreatywności, a ściślej – nagminnego funkcjonowania tego pojęcia w życiu codziennym, zawodowym i zdewaluowania go.
     Jak dzieli się z nami swoimi refleksjami autorka: „Słowo kreatywność stało się wytrychem. Wszędzie pożądani są kreatywni. Bez tej cechy jesteś beznadziejnym pracownikiem czy partnerem. To określenie stało się paraliżujące, zwłaszcza dla twórców. W czasach, gdy wszyscy musimy być kreatywni, bo jeśli nie będziemy, to na nasze miejsce znajdą się ci kreatywniejsi, aż chce się zawołać: A weźcie przestańcie! Dajcie spokój! Nie bądźmy tacy obiecujący! Róbmy swoje!
     Aż chce się schować w koc i pomiędzy jedną drzemką a drugą napisać manifest antykreatywny. Napisać albo zobrazować, na przykład kolażami...”
     Idąc w ślad za tokiem myślenia autorki, pojawia się pytanie o sens i granice kreatywności.
     

     Wystawa potrwa do 6 maja.
CS Galeria El
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Zabudowa baru
AMK Kuchnia 2
Promocja RATY 0%
Szkło ozdobne 4