Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Skanowanie w 3D na Święcie Chleba

 
Elbląg, Skanowanie w 3D na Święcie Chleba Wiatrak koźlak zeskanowany w technice 3D, fot. nadesłana
Rek

Inżynieria odwrotna, chmura punktów, projektowanie produktów, tekstura – to pojęcia związane ze skanowaniem 3D. Jak to wygląda w praktyce będzie można zobaczyć podczas prezentacji Regionalnej Pracowni Digitalizacji w trakcie Elbląskiego Święta Chleba.

Regionalna Pracownia Digitalizacji działa w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Powstała dla digitalizacji i udostępniania dziedzictwa kulturowego Warmii i Mazur w sieci. Dzięki niej zarówno większe placówki muzealne o określonej renomie, jak i mniej znane, ale równie ważne dla regionu muzea mogą zaprezentować swoje zbiory szerokiemu gronu odbiorców. Mogą zaistnieć w wirtualnej rzeczywistości, zachęcając tym samym internautów do ich odwiedzenia i odkrycia obiektów w rzeczywistości.
     Prezentacja działalności Regionalnej Pracowni Digitalizacji odbędzie się w sobotę, 12 września w Ratuszu Staromiejskim w godz. od 11.00 do 19.00. Zespół pracowni wprowadzi wszystkich w tajniki digitalizacji – o każdej pełnej godzinie rozpocznie się pokaz skanowania.
     - Będą to spotkania, podczas których będzie można dowiedzieć się na czym polega skanowanie zabytku i dalsza obróbka materiału cyfrowego – mówi Paweł Kondraciuk z Pracowni Digitalizacji. - Chętni będą mogli na własne oczy zobaczyć, jak zeskanowany zabytek trafia do sieci. O tym komu i do czego służy digitalizacja w kulturze i sztuce opowiedzą pracownicy Pracowni.
     Odbędą się również projekcje materiałów filmowych prezentujących postaci wybranych twórców ludowych z terenu Warmii i Mazur pt. „Ostatni Mistrzowie kultury ludowej”.
     Regionalna Pracownia Digitalizacji jako pierwsza w regionie archiwizuje eksponaty w technice 3D. W wirtualnej rzeczywistości można już oglądać ponad sto kapliczek, a także eksponaty z muzeów Warmii i Mazur. Dzięki projektowi „Wirtualne zabytki Warmii i Mazur – rozbudowa serwisu Cyfrowe Warmia i Mazury", dofinansowanemu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013 oraz z budżetu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, możliwa była rozbudowa serwisu www.cyfrowewm.pl oraz zakup sprzętu do digitalizacji 3D obiektów wielkogabarytowych.
     Podczas prezentacji będzie można w trakcie pracy zobaczyć dwa skanery Faro X330 - szybki i kompaktowy skaner 3D umożliwiający tworzenie precyzyjnych i szczegółowych chmur punktów. Dzięki niemu można odwzorować nawet najbardziej skomplikowany obiekt przemysłowy czy architektoniczny. Drugi to Artec Spider skaner 3D zaprojektowany specjalnie dla użytkowników CAD. Idealny skaner do inżynierii odwrotnej, projektowania produktu, kontroli jakości i produkcji masowej.
     Efekty pracy Regionalnej Pracowni Digitalizacji można śledzić na portalu: www.cyfrowewm.pl.
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z architekturą
Obraz na dibond 300x60 cm - Deski
Fototapeta lateksowa 260x150 cm - New York Taxi
Obraz na płótnie