UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Słowiński i Carod na Wdurmoll Fest

 
Elbląg, Słowiński i Carod na Wdurmoll Fest
Reklama

Dwóch świetnych skrzypków jazzowych, Stanisław Słowiński i Apel-les Carod Requesens, połączy siły i doświadczenie by uhonorować trzeciego - wybitnego polskiego jazzmana Zbigniewa Seiferta. Słowiński / Carod Quintet zagra w czwartek 1 czerwca podczas drugiego dnia Wdurmoll Fest'u w klubie Mjazzga.

Nowy, międzynarodowy projekt, w którym utwory legendarnego jazzowego skrzypka - Zbigniewa Seiferta skonfrontowane z utworami= wizją muzyki liderów zespołu pozwoliły zbudować zupełnie nową muzyczną przestrzeń i podjąć próbę redefinicji roli skrzypiec w muzyce improwizowanej.
       Na program składają się utwory Seiferta z uwielbianych przez miłośników jazzu albumów “Passion”, “Man of the light”, a także kompozycje solowe z wydawnictwa “Solo violin” w nowych opracowaniach.
      
       Apel-les Carod Requesens
       Jeden z najwybitniejszych hiszpańskich skrzypków jazzowych, kompozytor.
       Urodził się w Cambrils w Katalonii w 1989 r. Grę na skrzypcach rozpoczął w wieku ośmiu lat.
       W wieku lat piętnastu zdecydował się przerwać zgłębianie muzyki klasycznej i rozpoczął swoją przygodę z gitarą elektryczną.
       W wieku 18 lat, powrócił na studia, by skoncentrować się na jazzie i muzyce współczesnej, które ukończył w 2010 r. w klasach skrzypiec jazzowych i gitary nowoczesnej w L’Aula de Musica Moderna í Jazz del Conservatori del Liceu (Barcelona). W tym samym roku został przyjęty do Escola Superior de Musica de Catalunya w Barcelonie.
       W lipcu 2014 r. zdobył II Nagrodę w I Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta w Krakowie.
       Powtórzył sukces podczas kolejnej edycji konkursu - w 2016 r. zdobył II Nagrodę w II Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta w Krakowie.
       Prowadzi własne zespoły jazzowe, w tym Apel-les Carod Quartet, Apel-les Carod Septet i Apel-les Carod Trio;
       współpracował także z Eclectic Colour Orchestra, A Strings Affair, Lecirke, Txarango.
       Obecnie mieszka w Nowym Jorku, gdzie pogłębia swoją znajomość muzyki w New School for Jazz and Contemporary Music.
       “I can say without a doubt that Apel·les Carod is one of the most naturally talented young modern jazz violinists that I have ever come across.
       Upon Listening to him I was struck by his ability to involve an audience with pure musicality not empty showmanship” - Mark Feldman.
      
       Stanisław Słowiński
       Jeden z najbardziej aktywnych muzyków młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej.
       Jako lider autorskich projektów, sideman, muzyk sesyjny gra przeszło 100 koncertów rocznie odwiedzając sceny klubów i festiwali całego świata; m.in.: Polska, Hiszpania, Węgry, Serbia, Islandia, Niemcy, Chiny, Korea Południowa, Chile.
       Z autorskim materiałem zadebiutował albumem „Landscapes Too Easy To Explain”, który ukazał się międzynarodowej dystrybucji nakładem prestiżowego wydawnictwa Hevhetia.
       "Słowiński podtrzymuje słynny "cud nad Wisłą" Możdżera, a mianowicie sprawia, że Polacy chcą słuchać jazzu.(...)
       Stanisław Słowiński Quintet ma brzmienie, którego nie da się pomylić z żadnym innym."
       Weronika Sraga – zwysokiegoc.pl
       Podczas premierowej trasy koncertowej liczącej ponad 30 000 km zespół odwiedził wiele krajów europejskich; m.in. Hiszpanię, Serbię, Rumunię, Słowację, Czechy, Węgry; wziął też udział w największej w historii polskiej jazzowej trasie koncertowej w Chinach – Jazzpopolsku.
       "One can hardly find a more spiritually "Polish Jazz" album than this one." - Adam Baruch o Landscapes Too Easy To Explain
       Album spotkał się ze świetnym przyjęciem publiczności i krytyków muzycznych. Doceniły go polskie i zagraniczne media branżowe.
      
       Słowiński | Carod Quintet:
       Stanisław Słowiński – skrzypce
       Apel-les Carod – skrzypce
       Mateusz Sobiechowski – fortepian
       Justyn Małodobry – kontrabas
       Adam Stępniowski – perkusja
      
       Program Wdurmoll Fest'u:
      
       31-05 - Tomasz Chyła Quintet
       01-06 - Słowiński / Carod Quintet
       02-06 - Follow Dices
      
       Start godz. 20:15, po koncertach jam sessions
       Bilety: karnet 60 zł, wejściówki na 1 dzień 25 zł

       Patronat medialny nad cyklem imprez w klubie Mjazzga objęła Elbląska Gazeta Internetowa PortEl.pl
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama