Środa 24-04-2019, imieniny Grzegorza, Horacego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spędź noc w Muzeum!

 
Elbląg, Spędź noc w Muzeum!
fot. nadesłana

Ten, kto jeszcze nie odwiedził muzeum w nowej odsłonie, będzie miał ku temu wyjątkową okazję już w sobotę, podczas „Nocy Muzeów”. 16 maja, w godz. 20.00 – 24.00, muzealnicy zapraszają na nocne zwiedzanie pełne wrażeń.

W ten wyjątkowy wieczór ożyją muzealne ekspozycje, a na zwiedzających czekać będą liczne niespodzianki, konkursy, zabawy, warsztaty oraz koncerty. Wieczór zakończy się pokazem filmowym wyświetlanym na historycznych murach muzeum. Wstęp na imprezę: dzieci – bezpłatnie, dorośli powyżej 18 roku życia – wstęp za złotówkę.

 


     A co konkretnie wydarzy się podczas Nocy Muzeów?
     Oto szczegóły:
     Na dziedzińcu muzealnym odbędą się warsztaty wykonywania form i pamiątkowych odlewów z cyny prowadzone przez artystów z pracowni jubilerskiej. Uczestnicy będą mogli własnoręcznie wykonać formę, a odlaną z niej cynową pamiątkę zabrać ze sobą – dziedziniec godz. 20.00 – 23.30.
     Chata wikińska ożyje dzięki rekonstruktorom historycznym, którzy przeniosą nas w przeszłość o tysiąc lat – dziedziniec, godz. 20.00 – 23.30
     Aktorzy Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu przeczytają dzieciom najpopularniejsze bajki w zaaranżowanym wnętrzu przedwojennego pokoiku na wystawie „Świadectwa” – Budynek Wschodni Podzamcza, godz. 20.00 – 23.30.
     Wystawa „Elbląg Reconditus” tego wieczora zostanie nawiedzona przez upiory przeszłości. Każdy, kto już widział tę ekspozycję wie, że jest się czego bać, a zapowiada się, że nocne zjawy jeszcze bardziej podsycą atmosferę... Ze względu na goszczące tego wieczoru na wystawie duchy, w przypadku dzieci poniżej 8. roku życia zalecamy wstęp tylko w towarzystwie osoby dorosłej - Budynek Wschodni Podzamcza, godz. 20.00 – 23.30.
     Projekcje filmu holograficznego „Historie ponad granicami” w sali kinowej Muzeum będą się odbywały co pół godziny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc wejściówki będzie można wygrać w konkursach ogłaszanych na dziedzińcu muzealnym - Budynek Wschodni Podzamcza, godz. 20.30, 21.00, 21.30, 22.00, 22.30.
     W kasie Budynku Podzamcza pojawi się tego wieczoru nowa oferta pamiątek. Goście imprezy będą mogli zakupić gadżety związane z miastem oraz ekspozycjami muzealnymi, w tym t-shirty, torby tekstylne, repliki eksponatów, notatniki, magnesy i inne. Przez ostatnie miesiące muzealnicy wspólnie z artystami z pracowni jubilerskiej pracowali także nad stworzeniem wyjątkowej biżuterii, bazującej na eksponatach ze zbiorów Muzeum. Kolekcja ta również znajdzie się w muzealnym sklepiku - Budynek Wschodni Podzamcza, godz. 20.00 – 23.30.
     Ożyją także wnętrza „Elbląskiej Kamienicy”, w scenerii których aktorzy elbląskiego teatru zaprezentują fragmenty sztuk Aleksandra Fredry – budynek Gimnazjum, godz. 20.30 – 23.30.
     Sąsiednia wystawa, „Rzemiosło elbląskie”, nie pozostanie osamotniona, gdyż tam również aktorzy z Teatru im. A. Sewruka dadzą popis swoich umiejętności, tym razem wokalnych - budynek Gimnazjum, godz. 20.30 – 23.30.
     Tradycyjnie najmłodsi uczestnicy nocnego zwiedzania będą mogli wziąć udział w zajęciach plastycznych. W dwóch salach edukacyjnych będą na nich czekały kolorowanki, wyklejanki i kącik z zabawkami dla najmłodszych oraz zajęcia warsztatowe z tworzenia naszyjników drewnianych i glinianych dla nieco starszych. Czasowa wystawa z malarstwem Ryszarda Tomczyka posłuży za inspirację dla dziecięcych dzieł malarskich - Budynek Gimnazjum, godz. 20.00 – 23.30.
     Na zakończenie imprezy odbędzie się projekcja filmu holograficznego „Historie ponad granicami” na murach Budynku Wschodniego Podzamcza. Powtórzymy ubiegłoroczny pokaz wyświetlony na Katedrze Św. Mikołaja z okazji zakończenia obchodów 777-lecia Elbląga, zarówno z myślą o osobach, które nie miały wówczas okazji go obejrzeć, jak i o tych którzy chętnie zobaczą film raz jeszcze, zwłaszcza w tak wyjątkowej scenerii – dziedziniec, godz. 23.30.
     

     Program imprezy
     1. Warsztaty wykonywania pamiątkowych odlewów z cyny, prezentacja kolekcji biżuterii wykonanej na podstawie eksponatów ze zbiorów Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu (prowadzenie: Studio TT) – dziedziniec, godz. 20.00 – 23.30
     2. "Migawki z życia wikingów" (pokazy w wykonaniu rekonstruktorów z Sojuszu Ilfing) – dziedziniec – chata z Truso, godz. 20.00 – 23.30
     3. Aktorzy czytają dzieciom – najpopularniejsze bajki czytane przez aktorów – Budynek Wschodni Podzamcza, godz. 20.00 – 23.30
     4. Projekcje filmu holograficznego „Historie ponad granicami” w sali kinowej (wejściówki do wygrania w konkursach) - Budynek Wschodni Podzamcza, godz. 20.30, 21.00, 21.30, 22.00, 22.30
     5. Wystawa „Elbląg Reconditus” nawiedzona przez upiory przeszłości (dzieci do 8 roku życia – wstęp tylko z osobą dorosłą) - Budynek Wschodni Podzamcza, godz. 20.00 – 23.30
     6. Warsztaty plastyczne dla dzieci (tworzenie naszyjników, wyklejanki, kolorowanki i rebusy, prace malarskie inspirowane obrazami Ryszarda Tomczyka) - Budynek Gimnazjum, godz. 20.00 – 23.30:
     7. Fragmenty sztuk Aleksandra Fredry odgrywane w scenerii wystawy „W elbląskiej kamienicy” –
     z udziałem aktorów elbląskiego teatru – Budynek Gimnazjum, godz. 20.30 – 23.30
     8. Utwory ze spektakli teatru Sewruka w wykonaniu aktorów – budynek Gimnazjum, godz. 20.30 – 23.30
     9. Projekcja filmu holograficznego „Historie ponad granicami” na murach Budynku Wschodniego Podzamcza – dziedziniec, godz. 23.30
     
     
     

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu
     
Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Byłem, widziałem!! Super akcja, fajnie, dużo ludzi, ciekawe wystawy, miłe dodatkowe atrakcje. Dodatkowo pozdrowienia dla Aktorów z Teatru im. A. Sewruka :) oni dodatkowo nastawili mnie w pozytywny nastrój :)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5 0
    hulkhogan(2015-05-16)