UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Święty Wojciech na szkle malowany

Elbląg, Święty Wojciech na szkle malowany

CSE „Światowid” i Stowarzyszenie „Jantar” zapraszają do biblioteki w Rychlikach na warsztaty witrochromii. Motywem przewodnim warsztatów będzie namalowanie wizerunku Świętego Wojciecha oraz wybranych scen z jego życia i śmierci, które na zawsze splotły się historią Świętego Gaju i pobliskich Rychlik.

Na warsztatach, które odbędą się w środę, 9 maja w godzinach 10.00-14.00, uczestnicy będą rysować piórem i tuszem kontury, a później malować farbami na szkle wizerunek św. Wojciecha techniką witrochromii.
       - Technika ta była znana od dawna w kulturze ludowej Warmii i Mazur oraz na terenie Podhala, a namalowane w ten sposób obrazy do dzisiaj ozdabiają wnętrza - mówi Ewa Bednarska Siwilewicz, instruktorka plastyki w CSE „Światowid” oraz jedna z prowadzących warsztaty. - W trakcie warsztatów pokażemy walory artystyczne tego malarstwa, a uczestnikami będą dzieci i młodzież z gminy Rychliki.
       Zajęcia są częścią projektu „Przyszłość sztuki przeszłości”, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu. Odbędą się w Bibliotece w Rychlikach, w której znajduje się przestrzeń do tworzenia prac plastycznych, a poprowadzą je Ewa Bednarska Siwilewicz, Ewa Maciejewska i Katarzyna Hałuszczak.
       - Projekt, który realizuje Stowarzyszenie "Jantar" i Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, jest przedsięwzięciem interdyscyplinarnym, skierowanym w szczególności do dzieci i młodzieży ze środowisk wiejskich regionu – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, zastępca dyrektora CSE „Światowid”. - Ma na celu umożliwienie im twórczego i aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz obniżenie barier dostępu do kultury.
       W ramach projektu odbędą się - oprócz warsztatów artystycznych – plener plastyczny i ogólnopolski konkurs plastyczny, których motywem przewodnim będą wydarzenia historyczne i dziedzictwo duchowe mieszkańców Warmii i Mazur. W działaniach weźmie udział społeczność lokalna wybranych wsi i miejscowości (Rychliki, Przezmark, Oleśno, Tolkmicko, Kadyny, Suchacz i Łęcze), a w szczególności dzieci i młodzież.
      
       Wstęp na zajęcia jest bezpłatny. Informacji udziela Ewa Bednarska-Siwilewicz pod numerem tel. 55 611 20 64.
      
CSE "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama