Środa 14-11-2018, imieniny Emila, Wawrzyńca
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Wiadukt oświetlony Wiadukt oświetlony

Sztuka spakowana w pudełku

Elbląg, Sztuka spakowana w pudełku fot. AD
Rek

„71369” to tytuł zbiorowej wystawy, której otwarcie miało miejsce wczoraj (9 czerwca) w Galerii El. Oryginalny tytuł jest iloczynem wymiarów standardowego pudełka, używanego do przesyłek pocztowych. Zobacz zdjęcia.

To właśnie liczba 71369 miała połączyć dwunastu młodych artystów, pracujących na co dzień na Wydziale Malarstwa na warszawskiej ASP, stanowiąc jednocześnie wspólny mianownik dla ich różnorodnej twórczości. Na wystawie zaprezentowano prace video, różnobarwne kompozycje malarskie oraz prace rysunkowe.
     Uwagę przykuwa kompozycja Łukasza Rudnickiego, składająca się z czterech obrazów, która w wymowny sposób przedstawia bitwę morską, zakończoną porażką jednego z okrętów wojennych.
     Arkadiusz Karapuda prezentuje obrazy z cyklu „Azyle”. - Prace te stanowią zbiór rzeczywistych i wyimaginowanych miejsc – pisze artysta. – Każdy z kilkunastu obrazów jest moją ucieczką, zarówno w symbolicznym sensie przedstawionej przestrzeni, jak i w sensie kreacji małej formy malarskiej pozostającej w oderwaniu od reszty mojej twórczości. Pochodzenie azyli jest różnorakie. Czasem są to miejsca od początku wymyślone, innym razem pochodzące gdzieś głęboko z podświadomości, a czasem nieśmiało podpatrzone gdzieś na obrzeżach naszej realności. To miejsca, do których chętnie ucieka moja wyobraźnia...- kończy.
     Oryginalną kompozycję prezentuje Maciej Duchowski. Jego praca to kompozycja składająca się z niesamowitej ilości małych obrazków, zawieszona na jednej ze ścian galerii. Najpierw artysta robił zdjęcia ekranowi telewizyjnemu, na którym widniały przypadkowe sceny lub postaci, bardziej lub mniej widzowi znane. Następnie artysta rysował na tych fotografiach i pokrywał je tuszem.
     - Tytuł wystawy wziął się z pojemności pudełek, w które musieliśmy się spakować – mówi Igor Przybylski, jeden z artystów. - Była to rzecz dla nas najbardziej istotna w tym projekcie. Jest to wystawa dwunastu młodych artystów. Ludzi, którzy pracują na warszawskiej ASP na Wydziale Malarstwa – dodaje.
     A artystami tymi są Michał Borys, Marcin Chomicki, Maciej Czyżewski, Maciej Duchowski, Mikołaj Dziekański, Arkadiusz Karapuda, Rafał Kowalski, Tomasz Milanowski, Jan Mioduszewski, Sylwester Piędziejewski, Igor Przybylski i Łukasz Rudnicki, koledzy z jednego wydziału.
     - Ten pomysł z pudełkiem miał nas jakoś zjednoczyć, ponieważ każdy z nas robi coś zupełnie innego – kontynuuje Igor Przybylski. - To nie jest wystawa jednolita. Ona jest bardzo różnorodna. Te pudełka miały być taką rzeczą, która nas miała połączyć i każdy z nas musiał się do tego pudełka niejako dopasować. Każdy miał pudełko o wymiarach 53,5 x 29 x 46 cm i musiał w nie zmieścić swoje prace. Jest kolega, który ma dużą ilość małych rysunków, są koledzy, którzy mają kilka obrazów.
     Zapytany, czym zajmuje się na co dzień, artysta odpowiada:
     - Sztuką, która oscyluje wokół komunikacji. Zajmuję się również malarstwem Na dzisiejszej wystawie prezentuję film, który nakręciłem jadąc niemieckim pociągiem z prędkością 200 km/h. Prezentując moją pracę, kierowałem się tym, że do Elbląga przybywa wielu Niemców.
     A kto jest pomysłodawcą dzisiejszej wystawy?
     - Pewnego dnia z Arkiem Karapudą i Łukaszem Rudnickim wpadliśmy na pomysł, żeby zrobić coś wspólnie, później dołączyli do nas inni koledzy i ta grupa się rozrosła. Elbląg jest pierwszym miejscem, w którym wystawiamy wspólnie nasze prace, trudno powiedzieć, czy będziemy je prezentować w innych miastach. Czas pokaże.
     
     Wystawę w nawie głównej CS Galerii EL będzie można obejrzeć do 7 lipca.
     CS Galeria EL jest czynna w godzinach: wtorek – sobota: 10 – 18, niedziela: 10-17, poniedziałek: nieczynne
     Bilety wstępu w cenie: 8 zł – normalny, 4 zł – ulgowy, 16 zł – rodzinny.
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z kwiatami
Fototapeta lateksowa 150x260 cm - Paryż
Fototapety do siłowni/fitness club
Fototapeta samoprzylepna 400x260 cm - Jesień